Beleggers zoeken naar richting na inflatiecijfer en nieuws uit VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn dinsdag gemengd de handel uitgegaan. Daarmee leken beleggers nog naar richting te zoeken, na het verschijnen van een nieuw inflatiecijfer voor de eurozone. Ook werd dinsdag nagekauwd op Amerikaans nieuws van maandag, dat de importheffingen die aankomend president Donald Trump heeft aangekondigd mogelijk niet zo fors zullen uitpakken als gevreesd. Trump sprak dat bericht van The Washington Post later zelf wel tegen.
De AEX-index in Amsterdam stond in de ochtendhandel nog in de min, maar ging uiteindelijk 0,3 procent hoger de sessie uit op 893,96 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op Beursplein 5, daalde uiteindelijk 0,2 procent tot 845,51 punten. In Parijs en Frankfurt werden minnen van 0,6 procent op de koersenborden gezet, terwijl de belangrijkste beursgraadmeter in Londen een kleine min optekende.
De inflatie in de eurozone is in december verder gestegen naar 2,4 procent op jaarbasis, van 2,2 procent in november. Door het oplopende prijspeil kan de Europese Centrale Bank (ECB) wat voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente, al wordt wel verwacht dat wordt doorgegaan met renteverlagingen. In december werd de rente in het eurogebied opnieuw met een kwart procentpunt verlaagd. Dat was de vierde renteverlaging van 2024. Eind deze maand vergadert de centrale bank in Frankfurt opnieuw over de rente.
Hoofdpijndossier
Prosus (min 2,5 procent) was opnieuw de sterkste daler in de hoofdindex aan het Damrak, na het forse verlies op maandag door het nieuws dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het Chinese techconcern Tencent heeft toegevoegd aan een lijst van bedrijven die volgens het ministerie samenwerken met het Chinese leger. Prosus is grootaandeelhouder van Tencent.
Just Eat Takeaway won 1 procent in de MidKap. De maaltijdbezorger heeft de verkoop van zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub aan branchegenoot Wonder afgerond. Het Nederlands-Britse bedrijf kocht Grubhub in 2021 voor 7,3 miljard dollar, maar vervolgens bleek het vooral een hoofdpijndossier voor Just Eat Takeaway. Aan de verkoop houdt het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl 50 miljoen dollar over.
Verder kwam groothandelaar Sligro met omzetcijfers over 2024 en ging daarop bijna 3 procent omlaag. De euro was 1,0368 dollar waard, tegen 1,0395 dollar op maandag. De prijs van een vat Amerikaanse olie ging 0,7 procent omhoog naar 74,09 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 76,91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De winst van het Duitse automerk Porsche is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gekelderd. Dat komt vooral door de koerswijziging van het merk voor de productie van elektrische auto's, maar ook door Amerikaanse importheffingen en een afnemende vraag in China.
10 minuten geledenNAARDEN (ANP) - De verkoop van warmtepompen is vorig kwartaal veel minder hard gegroeid dan in de eerste helft van dit jaar. De Vereniging Warmtepompen meldt dat fabrikanten en importeurs in juli, augustus en september bijna 28.000 warmtepompen voor woningen hebben verkocht, 6 procent meer dan een jaar eerder. Daarmee is de groei veel lager dan de toename van 35 procent in de eerste jaarhelft.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft producenten van vleesvervangers een waarschuwing gegeven om het gebruik van het woord 'gehakt' op de verpakkingen. Dit bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving door EenVandaag.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada staat klaar om de handelsgesprekken met de Verenigde Staten weer op te pakken als Washington dat ook is. Dit heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag gezegd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de handelsweek licht hoger afgesloten op een nieuw recordniveau. Beleggers reageerden op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten en de hogere slotstanden op Wall Street donderdag. Investeringsmaatschappij CVC eindigde bovenaan bij de hoofdfondsen en steeg 2,4 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel was vrijdag een grote winnaar op de beurzen in New York. De chipfabrikant boekte in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook behaalde Intel weer winst, na een fors verlies een jaar geleden. Het bedrijf liet daarnaast weten dat de vraag naar zijn chips groter is dan het aanbod. De regering-Trump heeft afgelopen zomer een groot belang genomen in Intel. Ook investeerde AI-chipbedrijf Nvidia miljarden in zijn sectorgenoot. Intel steeg 6,5 procent.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel per 1 januari volgend jaar naar 1,40 euro. Nu kost een postzegel nog 1,31 euro. In juli van dit jaar werd de prijs al met 10 cent verhoogd.
7 uur geleden