Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers zetten zich schrap voor Amerikaanse renteverhoging

Beleggers zetten zich schrap voor Amerikaanse renteverhoging

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs zetten zich woensdag schrap voor een rentestap van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de rente met een half procentpunt gaat verhogen om de hard oplopende inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. Het rentebesluit wordt na sluiting van de Europese markten bekendgemaakt.

De Fed verhoogde de rente in maart met 0,25 procentpunt. Dat was de eerste renteverhoging sinds 2018. De Amerikaanse centrale bank kiest er normaal gesproken voor om de rente met kleine stapjes van 25 basispunten te wijzigen, maar gaf in de afgelopen weken al aan niet te zullen aarzelen om grotere rentestappen te nemen nu de inflatie in de VS is opgelopen tot 8,5 procent. De laatste keer dat de rente met 0,5 procentpunt werd opgeschroefd was in 2000. Beleggers zijn vooral benieuwd of de Fed de rente in de toekomst nog agressiever gaat verhogen.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt vrijwel vlak te beginnen aan de belangrijke Fed-dag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds ruim 1 procent in de min door stevige verliezen bij de Chinese techbedrijven. In Japan en China bleven de beurzen dicht.

Damrak

Op het Damrak gaat de aandacht uit naar Universal Music Group (UMG). Het platenlabel profiteerde in het eerste kwartaal met name van de populariteit van Japanse artiesten als de band King & Prince, zanger Fujii Kaze en zangeres Ado. Ook de zanger The Weeknd behoorde het afgelopen kwartaal tot de topverkopers van UMG, dat de omzet en winst zag stijgen. Het bedrijf verdiende bijna een vijfde meer met abonnementen en het streamen van muziek.

Ook Wolters Kluwer opende de boeken. De informatieleverancier zag de omzet stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Topvrouw Nancy McKinstry sprak van een goede start van het jaar, waarin alle vier divisies groei lieten zien.

Stijgen

Advies- en ingenieursbureau Arcadis zag de omzet en het bedrijfsresultaat afgelopen kwartaal stijgen. Ondanks de oorlog in Oekraïne, stijgende energiekosten, de hoge inflatie en de coronalockdowns in China stelt het bedrijf goed gepositioneerd voor de rest van het jaar dankzij de sterke orderinstroom en een orderportefeuille van 2,3 miljard euro.

De euro was 1,0508 dollar waard, tegen 1,0536 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 103,67 dollar. Brent-olie werd 1,1 procent duurder op 106,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

17 minuten geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na recordslot op maandag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.

1 uur geleden
Excuses OpenAI voor hack Australische overheidswebsite

SYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

2 uur geleden
Elon Musk weer biljonair dankzij koerswinsten SpaceX en Tesla

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.

3 uur geleden
Stroomaansluiting van veel huishoudens en bedrijven onnodig zwaar

DEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden huishoudens en bedrijven hebben een zwaardere aansluiting op het stroomnet dan ze op basis van hun verbruik waarschijnlijk nodig hebben. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Een zwaardere aansluiting is duurder dan een standaardaansluiting en daarom kunnen mensen volgens de toezichthouder mogelijk veel geld besparen.

4 uur geleden
Trump maakt belastingvrije rode diesel beschikbaar voor iedereen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het voor iedereen in de Verenigde Staten mogelijk maakt om belastingvrije, roodgekleurde diesel te kopen. Die brandstof is normaal gesproken bedoeld voor landbouwmachines en ander materieel dat niet op de openbare weg rijdt.

4 uur geleden