Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers zetten Boeing hoger na nieuws Dreamliner-investering

Beleggers zetten Boeing hoger na nieuws Dreamliner-investering

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street leken donderdag positief te reageren op een plan van vliegtuigbouwer Boeing om 1 miljard dollar te investeren voor zijn 787 Dreamliner-productie. Het Amerikaanse concern denkt zo beter te kunnen inspelen op de vraag naar het langeafstandsvliegtuig en heeft aangekondigd hiervoor vijfhonderd mensen te willen aannemen in de staat South Carolina. Het aandeel Boeing eindigde ruim 1 procent hoger.

Op de financiële markten werd verder onder meer gereageerd op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Op de Europese beurzen eindigde de dag met overwegend kleine koersverliezen. Ook in New York gingen de belangrijkste beursgraadmeters met minnen de handel uit.

De Dow-Jonesindex sloot 0,5 procent lager op 43.914,12 punten en de brede S&P 500-index daalde ook 0,5 procent, naar 6051,25 punten. De Nasdaq zakte 0,7 procent tot 19.902,84 punten. De techgraadmeter won een dag eerder nog 1,8 procent en kwam toen voor het eerst in de geschiedenis boven de 20.000 punten uit.

Renteverlaging

De ECB besloot de rente in de eurozone met een kwart procentpunt verder te verlagen. Persbureau Bloomberg wist op basis van ingewijden te melden dat de beleidsmakers bij de centrale bank ertoe bereid zijn om ook tijdens hun volgende twee rentevergaderingen een dergelijke verlaging door te voeren. Dat laatste is evenwel nog geen zekerheid, want de beleidsmakers laten hun besluit altijd afhangen van de op dat moment beschikbare informatie.

Adobe was verder een grote verliezer met een koersverlies van bijna 14 procent. De Amerikaanse softwarefabrikant behaalde in het afgelopen boekjaar een recordomzet, mede dankzij de sterke groei van zijn cloudactiviteiten en de toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De Photoshop-maker gaf echter een teleurstellende omzetverwachting af voor het nieuwe boekjaar.

Mediaconcern Warner Bros. Discovery kreeg er juist meer dan 15 procent aan beurswaarde bij. Beleggers toonden zich enthousiast over een aankondiging van het bedrijf om de eigen onderneming over twee divisies te verdelen, één gericht op streaming en studio's en de andere op kabeltelevisiezenders. Met die zet lijkt het bedrijf zich voor te bereiden op een mogelijke verkoop van zijn kabeltak. Meerdere bedrijven in de branche heroverwegen de laatste tijd hun kabelactiviteiten, omdat die zenders abonnees en adverteerders verliezen aan sneller groeiende streamingdiensten.

Meer uit Financieel

Containerrederij Maersk blijft voorzichtig ondanks wapenstilstand

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.

33 minuten geleden
Nederlandse reders 'opgelucht' en hopen op snelle opening Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.

36 minuten geleden
Energiebedrijven: impact oorlog blijft nog lange tijd voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven noemen het "goed nieuws" als de Straat van Hormuz daadwerkelijk weer opengaat en kan voorkomen dat gasprijzen verder oplopen. Dat neemt niet weg dat de impact van de oorlog "nog lange tijd" voelbaar blijft, stelt branchevereniging Energie-Nederland woensdag na het akkoord over een wapenstilstand tussen Iran en de Verenigde Staten.

45 minuten geleden
Olieprijzen kelderen, maar daling aan pomp gaat in kleine stapjes

EINDHOVEN (ANP) - Hoewel de olieprijzen woensdag hard daalden door een voorlopig staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, zullen de prijzen aan de pomp de komende dagen naar verwachting maar mondjesmaat zakken. "Wij hopen dat morgen de eerste daling van de brandstofprijzen inzet. Maar meestal gaat dat niet in één keer, maar in kleine stapjes", zegt Derk Foolen, brandstofexpert bij consumentencollectief UnitedConsumers.

46 minuten geleden
Irak heropent luchtruim na staakt-het-vuren VS en Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Shell: aanzienlijk hoger resultaat met oliehandel ondanks oorlog

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.

2 uur geleden
AEX opent flink hoger na wapenstilstand, Shell hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.

2 uur geleden