
Beleggers zetten Boeing hoger na nieuws Dreamliner-investering
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street leken donderdag positief te reageren op een plan van vliegtuigbouwer Boeing om 1 miljard dollar te investeren voor zijn 787 Dreamliner-productie. Het Amerikaanse concern denkt zo beter te kunnen inspelen op de vraag naar het langeafstandsvliegtuig en heeft aangekondigd hiervoor vijfhonderd mensen te willen aannemen in de staat South Carolina. Het aandeel Boeing eindigde ruim 1 procent hoger.
Op de financiële markten werd verder onder meer gereageerd op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Op de Europese beurzen eindigde de dag met overwegend kleine koersverliezen. Ook in New York gingen de belangrijkste beursgraadmeters met minnen de handel uit.
De Dow-Jonesindex sloot 0,5 procent lager op 43.914,12 punten en de brede S&P 500-index daalde ook 0,5 procent, naar 6051,25 punten. De Nasdaq zakte 0,7 procent tot 19.902,84 punten. De techgraadmeter won een dag eerder nog 1,8 procent en kwam toen voor het eerst in de geschiedenis boven de 20.000 punten uit.
Renteverlaging
De ECB besloot de rente in de eurozone met een kwart procentpunt verder te verlagen. Persbureau Bloomberg wist op basis van ingewijden te melden dat de beleidsmakers bij de centrale bank ertoe bereid zijn om ook tijdens hun volgende twee rentevergaderingen een dergelijke verlaging door te voeren. Dat laatste is evenwel nog geen zekerheid, want de beleidsmakers laten hun besluit altijd afhangen van de op dat moment beschikbare informatie.
Adobe was verder een grote verliezer met een koersverlies van bijna 14 procent. De Amerikaanse softwarefabrikant behaalde in het afgelopen boekjaar een recordomzet, mede dankzij de sterke groei van zijn cloudactiviteiten en de toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De Photoshop-maker gaf echter een teleurstellende omzetverwachting af voor het nieuwe boekjaar.
Mediaconcern Warner Bros. Discovery kreeg er juist meer dan 15 procent aan beurswaarde bij. Beleggers toonden zich enthousiast over een aankondiging van het bedrijf om de eigen onderneming over twee divisies te verdelen, één gericht op streaming en studio's en de andere op kabeltelevisiezenders. Met die zet lijkt het bedrijf zich voor te bereiden op een mogelijke verkoop van zijn kabeltak. Meerdere bedrijven in de branche heroverwegen de laatste tijd hun kabelactiviteiten, omdat die zenders abonnees en adverteerders verliezen aan sneller groeiende streamingdiensten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft Dan Katz, een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën, voorgedragen voor de op een na hoogste positie bij het internationale instituut voor financiële stabiliteit. De benoeming van Katz als eerste plaatsvervangend directeur-generaal moet nog worden goedgekeurd door de bestuursraad van het IMF.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.
1 uur geledenELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.
4 uur geleden