
Beleggers zetten Boeing hoger na nieuws Dreamliner-investering
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street leken donderdag positief te reageren op een plan van vliegtuigbouwer Boeing om 1 miljard dollar te investeren voor zijn 787 Dreamliner-productie. Het Amerikaanse concern denkt zo beter te kunnen inspelen op de vraag naar het langeafstandsvliegtuig en heeft aangekondigd hiervoor vijfhonderd mensen te willen aannemen in de staat South Carolina. Het aandeel Boeing eindigde ruim 1 procent hoger.
Op de financiële markten werd verder onder meer gereageerd op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Op de Europese beurzen eindigde de dag met overwegend kleine koersverliezen. Ook in New York gingen de belangrijkste beursgraadmeters met minnen de handel uit.
De Dow-Jonesindex sloot 0,5 procent lager op 43.914,12 punten en de brede S&P 500-index daalde ook 0,5 procent, naar 6051,25 punten. De Nasdaq zakte 0,7 procent tot 19.902,84 punten. De techgraadmeter won een dag eerder nog 1,8 procent en kwam toen voor het eerst in de geschiedenis boven de 20.000 punten uit.
Renteverlaging
De ECB besloot de rente in de eurozone met een kwart procentpunt verder te verlagen. Persbureau Bloomberg wist op basis van ingewijden te melden dat de beleidsmakers bij de centrale bank ertoe bereid zijn om ook tijdens hun volgende twee rentevergaderingen een dergelijke verlaging door te voeren. Dat laatste is evenwel nog geen zekerheid, want de beleidsmakers laten hun besluit altijd afhangen van de op dat moment beschikbare informatie.
Adobe was verder een grote verliezer met een koersverlies van bijna 14 procent. De Amerikaanse softwarefabrikant behaalde in het afgelopen boekjaar een recordomzet, mede dankzij de sterke groei van zijn cloudactiviteiten en de toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De Photoshop-maker gaf echter een teleurstellende omzetverwachting af voor het nieuwe boekjaar.
Mediaconcern Warner Bros. Discovery kreeg er juist meer dan 15 procent aan beurswaarde bij. Beleggers toonden zich enthousiast over een aankondiging van het bedrijf om de eigen onderneming over twee divisies te verdelen, één gericht op streaming en studio's en de andere op kabeltelevisiezenders. Met die zet lijkt het bedrijf zich voor te bereiden op een mogelijke verkoop van zijn kabeltak. Meerdere bedrijven in de branche heroverwegen de laatste tijd hun kabelactiviteiten, omdat die zenders abonnees en adverteerders verliezen aan sneller groeiende streamingdiensten.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
3 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
4 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
4 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
7 uur geleden