Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers zetten Allianz flink lager en duwen AEX naar record

Beleggers zetten Allianz flink lager en duwen AEX naar record

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz leverde maandag flink aan beurswaarde in op de Duitse beurs. Beleggers schrokken ervan dat Amerikaanse autoriteiten een onderzoek zijn gestart naar de vermogensbeheertak van het financiële concern. Nieuwe kwartaalresultaten van Heineken vielen wel goed bij beleggers en hielpen de Amsterdamse AEX-index aan een nieuw slotrecord. Verder viel onder meer het koersverloop van Air France-KLM op, dat flink herstelde van een zware verliesbeurt voor het weekend.

In Frankfurt kelderde Allianz bijna 8 procent. De autoriteiten zijn een onderzoek begonnen na een klacht van enkele pensioenfondsen in de Verenigde Staten. Zij klaagden vermogensbeheerder Allianz Global Investors aan voor het niet veiligstellen van hun investeringen tijdens de ineenstorting van de financiële markten aan het begin van de coronapandemie.

Aan het Damrak stond Heineken, dat 0,6 procent won, in de schijnwerpers. De bierbrouwer zag de omzet in de eerste jaarhelft flink stijgen als gevolg van de versoepelingen van de coronamaatregelen, maar waarschuwde wel voor nieuwe coronabeperkingen in delen van de wereld en hogere grondstofprijzen. Heineken verwacht dan ook dat de resultaten over heel 2021 nog onder die van 2019 blijven.

Heineken

De hoofdindex op Beursplein 5 steeg mede door de koerswinst van Heineken met 0,5 procent tot 758,22 punten. Eerder op de dag bereikte de graadmeter met 762,19 punten al de hoogste stand ooit. De AEX ging over een breed front omhoog, met als koploper het beweeglijke vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield dat 2,6 procent vooruit ging. De MidKap won 0,4 procent tot 1057,92 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1 procent.

Air France-KLM kreeg er op zijn beurt 4 procent aan beurswaarde bij. Het aandeel daalde vrijdag nog 4,6 procent. Beleggers reageerden toen op het verlies van bijna 1,5 miljard euro dat de luchtvaartcombinatie leed in het tweede kwartaal. Het bedrijf presteerde desondanks beter dan alom verwacht en zag voor de belangrijke zomermaanden tekenen van herstel.

Meggitt

Elders in Europa trok Meggitt de aandacht, vanwege een koerssprong van bijna 57 procent in Londen. De Britse leverancier van onderdelen voor de lucht- en ruimtevaart, defensie- en energiesector wordt overgenomen door zijn Amerikaanse branchegenoot Parker Hannifin voor omgerekend ruim 7 miljard euro.

De euro was 1,1875 dollar waard, tegen 1,1862 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 4 procent goedkoper op 71,05 dollar. Brentolie daalde 3,5 procent in prijs tot 72,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

1 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

2 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

3 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

22 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

1 dag geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

1 dag geleden