Beleggers zetten Allianz flink lager en duwen AEX naar record
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz leverde maandag flink aan beurswaarde in op de Duitse beurs. Beleggers schrokken ervan dat Amerikaanse autoriteiten een onderzoek zijn gestart naar de vermogensbeheertak van het financiƫle concern. Nieuwe kwartaalresultaten van Heineken vielen wel goed bij beleggers en hielpen de Amsterdamse AEX-index aan een nieuw slotrecord. Verder viel onder meer het koersverloop van Air France-KLM op, dat flink herstelde van een zware verliesbeurt voor het weekend.
In Frankfurt kelderde Allianz bijna 8 procent. De autoriteiten zijn een onderzoek begonnen na een klacht van enkele pensioenfondsen in de Verenigde Staten. Zij klaagden vermogensbeheerder Allianz Global Investors aan voor het niet veiligstellen van hun investeringen tijdens de ineenstorting van de financiƫle markten aan het begin van de coronapandemie.
Aan het Damrak stond Heineken, dat 0,6 procent won, in de schijnwerpers. De bierbrouwer zag de omzet in de eerste jaarhelft flink stijgen als gevolg van de versoepelingen van de coronamaatregelen, maar waarschuwde wel voor nieuwe coronabeperkingen in delen van de wereld en hogere grondstofprijzen. Heineken verwacht dan ook dat de resultaten over heel 2021 nog onder die van 2019 blijven.
Heineken
De hoofdindex op Beursplein 5 steeg mede door de koerswinst van Heineken met 0,5 procent tot 758,22 punten. Eerder op de dag bereikte de graadmeter met 762,19 punten al de hoogste stand ooit. De AEX ging over een breed front omhoog, met als koploper het beweeglijke vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield dat 2,6 procent vooruit ging. De MidKap won 0,4 procent tot 1057,92 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1 procent.
Air France-KLM kreeg er op zijn beurt 4 procent aan beurswaarde bij. Het aandeel daalde vrijdag nog 4,6 procent. Beleggers reageerden toen op het verlies van bijna 1,5 miljard euro dat de luchtvaartcombinatie leed in het tweede kwartaal. Het bedrijf presteerde desondanks beter dan alom verwacht en zag voor de belangrijke zomermaanden tekenen van herstel.
Meggitt
Elders in Europa trok Meggitt de aandacht, vanwege een koerssprong van bijna 57 procent in Londen. De Britse leverancier van onderdelen voor de lucht- en ruimtevaart, defensie- en energiesector wordt overgenomen door zijn Amerikaanse branchegenoot Parker Hannifin voor omgerekend ruim 7 miljard euro.
De euro was 1,1875 dollar waard, tegen 1,1862 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 4 procent goedkoper op 71,05 dollar. Brentolie daalde 3,5 procent in prijs tot 72,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
32 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
3 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
6 uur geleden