Beleggers Wall Street niet onder de indruk van VR-bril Apple
NEW YORK (ANP) - Apple is maandag lager gezet op de Amerikaanse aandelenbeurzen. Het techbedrijf begon de dag nog stevig hoger en flirtte met een beurswaarde van 3 biljoen dollar. Investeerders waren hoopvol dat de verwachte virtualrealitybril van Apple zou zorgen voor een flinke nieuwe inkomstenstroom. Maar toen bekend werd dat de Apple-bril pas begin volgend jaar beschikbaar komt en veel duurder wordt dan VR-brillen van Facebook-moeder Meta sloeg het sentiment om. Uiteindelijk daalde Apple 0,8 procent.
Onder leiding van Apple sloeg het sentiment op Wall Street ook om. De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 0,6 procent lager op 33.562,86 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,2 procent tot 4273,79 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,1 procent in. Die beursgraadmeter eindigde op een stand van 13.229,43 punten.
Onenigheid
De oliebedrijven ExxonMobil en Chevron verloren 0,4 en 0,5 procent, na het besluit van Saudi-Arabië om de eigen olieproductie in juli vrijwillig met 1 miljoen vaten per dag te verlagen om de olieprijs te stutten. Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten willen daarnaast volgend jaar minder olie gaan produceren.
De olieprijzen stegen daardoor flink, maar dat optimisme ebde weer weg na berichten over onenigheid binnen de OPEC+ en vanwege angst voor een recessie. Uiteindelijk ging de prijs voor een vat Amerikaanse olie 0,1 procent omhoog tot 71,79 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 76,36 dollar per vat.
Palo Alto Networks
Wapenfabrikant Raytheon daalde 0,3 procent. Het Franse luchtvaartbedrijf Safran praat met de Amerikaanse onderneming over de overname van een tak die zich bezighoudt met de besturingssystemen voor vliegtuigen. Die zou zo'n 1 miljard dollar moeten kosten.
Palo Alto Networks steeg 4,4 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf promoveert naar de S&P 500-index en neemt de plaats in van de aanbieder van satelliet-tv Dish Network (min 2,7 procent).
Strengere regels
De grote Amerikaanse banken Bank of America, JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo verloren tot 1,9 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal zullen de grootbanken waarschijnlijk hun buffers om tegenslagen op te vangen moeten gaan verhogen als gevolg van nieuwe strengere regels na het omvallen van een aantal kleinere banken eerder dit jaar.
De euro was 1,0712 dollar waard, tegen 1,0715 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De opeenstapeling van verschillende soorten risico's van de afgelopen tijd zorgt voor meer druk op de financiële markten. Economische onzekerheid, technologische versnellingen en aanhoudende geopolitieke spanningen grijpen steeds meer in elkaar. De financiële sector moet daarom meer inspelen op onvoorspelbaarheid en grillige marktbewegingen, stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) bij het presenteren van haar jaarverslag over 2025.
56 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.
2 uur geleden