Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers Wall Street niet enthousiast na aankondigingen Snapchat

Beleggers Wall Street niet enthousiast na aankondigingen Snapchat

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street worden niet enthousiast van nieuwe aankondigingen van Snap, het bedrijf achter de populaire app Snapchat. Topman Evan Spiegel onthulde onder meer een nieuwe versie van de Spectacles smart glasses van het Amerikaanse bedrijf. Ook werd bekend dat Snapchat er iets anders uit gaat zien. Het aandeel Snap ging niettemin ruim 2 procent omlaag, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters in New York rond de slotstanden van een dag eerder eindigden.

De nieuwe smart glasses van Snap zijn onderdeel van een poging om meer te doen met augmented reality. Dat is het over de gewone wereld heen leggen van virtuele beelden. Snap wil hiermee een extra bron van inkomsten aanboren. Met een ietwat gewijzigd ontwerp van Snapchat wil de onderneming de eigen app daarnaast meer laten concurreren met rivalen als TikTok en Instagram. Zo verandert het uiterlijk van het startscherm en is sprake van een bijgewerkt algoritme voor het rangschikken en aanbevelen van videocontent.

Beleggers handelden over de gehele linie voorzichtig in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Kenners rekenen erop dat de rente in de Verenigde Staten dan met een half procentpunt wordt verlaagd. Afgelopen dagen leidde dit al tot hogere koersen. Nu het rentebesluit dichterbij komt, lijkt de markt weer iets tot bedaren te komen. Ook werd gereageerd op cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen. Die namen in augustus licht toe, terwijl op een kleine daling was gerekend.

Intel

De Dow-Jonesindex ging een fractie lager de handel uit op 41.606,18 punten. De index van de grootste dertig Amerikaanse bedrijven sloot een dag eerder nog op een nieuw recordniveau. De brede S&P 500-index steeg licht tot 5634,58 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,2 procent bij op 17.628,06 punten.

Intel klom verder bijna 3 procent. Topman Pat Gelsinger liet weten Amazon Web Services, de cloudopslagprovider van webwinkelconcern Amazon, te hebben binnengehaald als klant voor nieuwe chips van het bedrijf. De chipfabrikant stelde daarnaast de bouw van chipfabrieken in Duitsland en Polen uit in afwachting van wat de markt gaat doen.

Hawaiian Holdings en Alaska Air Group eindigden respectievelijk bijna 4 procent hoger en een kleine 1 procent lager. Volgens het Amerikaanse ministerie van Transport mag de fusie tussen de luchtvaartmaatschappijen worden afgerond. Eerder besloot het ministerie van Justitie al om de samensmelting niet aan te vechten.

Meer uit Financieel

Viaplay dringt verlies terug en rondt verkoop Nederlandse tak af

STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.

7 minuten geleden
Hogere omzet Nestlé, voedselbedrijf groeit in opkomende markten

VEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.

47 minuten geleden
Chipbedrijf Besi boekt flink meer orders door opmars AI

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

51 minuten geleden
Miljardenovername van Duits-Nederlands biotechbedrijf Qiagen

VENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten licht negatiever in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.

2 uur geleden
Huizenprijzen iets hoger in september, maar stijgen minder hard

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.

2 uur geleden
Autoverkoop in EU hoger door meer vraag naar elektrische modellen

BRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.

3 uur geleden