Beleggers Wall Street blijven onzeker over economisch herstel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de koersdalingen van deze week. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de Amerikaanse uitkeringsaanvragen die verder zijn gedaald. Maar de onzekerheid rond de economische impact van de Delta-variant van het coronavirus en het beleid van de Federal Reserve bleef boven de financiële markten hangen.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 34.879,38 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,5 procent tot 4493,28 punten en technologiebeurs Nasdaq zakte 0,3 procent tot 15.248,25 punten.
De uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten daalden vorige week met 35.000 tot 310.000, het laagste niveau sinds maart vorig jaar. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Fed, de koepel van centrale banken in de VS. De Fed kan bij aanhoudende verbetering van de arbeidsmarkt besluiten zijn steunmaatregelen voor de economie sneller te gaan afbouwen.
Tech- en gamebedrijven
Grote techbedrijven zoals Apple, Microsoft en Amazon tekenden minnen op tot 1,1 procent. Bij opening gingen ze juist nog omhoog.
GameStop, bekend van de Reddit-hausse op de beurs, wist een eerder flink koersverlies juist weg te poetsen met een plusje van 0,2 procent. Het aandeel ging eerst hard onderuit na tegenvallende cijfers, maar kleine beleggers lijken hulp te hebben geboden om de koers weer op te krikken door flink in te kopen.
Andere gamebedrijven zoals Activision Blizzard en Electronic Arts (EA) leverden tot 2,8 procent in na berichtgeving dat China tijdelijk de goedkeuring van alle nieuwe videospellen heeft uitgesteld.
Ford
De producent van sportkleding Lululemon Athletica werd bijna 11 procent hoger gezet, dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers en goede vooruitzichten.
Autofabrikant Ford Motor zakte 2 procent na het nieuws dat het bedrijf zijn fabrieken in India op korte termijn gaat sluiten. Ford ziet geen mogelijkheden meer om te groeien in het Aziatische land, nadat het daar de afgelopen tien jaar al voor miljarden dollars verlies leed.
De euro was 1,1827 dollar waard tegen 1,1822 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 68,07 dollar. Brentolie verloor 1,7 procent op 71,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
5 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
8 uur geleden