Beleggers Wall Street blijven onzeker over economisch herstel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de koersdalingen van deze week. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de Amerikaanse uitkeringsaanvragen die verder zijn gedaald. Maar de onzekerheid rond de economische impact van de Delta-variant van het coronavirus en het beleid van de Federal Reserve bleef boven de financiële markten hangen.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 34.879,38 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,5 procent tot 4493,28 punten en technologiebeurs Nasdaq zakte 0,3 procent tot 15.248,25 punten.
De uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten daalden vorige week met 35.000 tot 310.000, het laagste niveau sinds maart vorig jaar. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Fed, de koepel van centrale banken in de VS. De Fed kan bij aanhoudende verbetering van de arbeidsmarkt besluiten zijn steunmaatregelen voor de economie sneller te gaan afbouwen.
Tech- en gamebedrijven
Grote techbedrijven zoals Apple, Microsoft en Amazon tekenden minnen op tot 1,1 procent. Bij opening gingen ze juist nog omhoog.
GameStop, bekend van de Reddit-hausse op de beurs, wist een eerder flink koersverlies juist weg te poetsen met een plusje van 0,2 procent. Het aandeel ging eerst hard onderuit na tegenvallende cijfers, maar kleine beleggers lijken hulp te hebben geboden om de koers weer op te krikken door flink in te kopen.
Andere gamebedrijven zoals Activision Blizzard en Electronic Arts (EA) leverden tot 2,8 procent in na berichtgeving dat China tijdelijk de goedkeuring van alle nieuwe videospellen heeft uitgesteld.
Ford
De producent van sportkleding Lululemon Athletica werd bijna 11 procent hoger gezet, dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers en goede vooruitzichten.
Autofabrikant Ford Motor zakte 2 procent na het nieuws dat het bedrijf zijn fabrieken in India op korte termijn gaat sluiten. Ford ziet geen mogelijkheden meer om te groeien in het Aziatische land, nadat het daar de afgelopen tien jaar al voor miljarden dollars verlies leed.
De euro was 1,1827 dollar waard tegen 1,1822 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 68,07 dollar. Brentolie verloor 1,7 procent op 71,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
4 uur geleden