Beleggers Wall Street blijven onzeker over economisch herstel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de koersdalingen van deze week. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de Amerikaanse uitkeringsaanvragen die verder zijn gedaald. Maar de onzekerheid rond de economische impact van de Delta-variant van het coronavirus en het beleid van de Federal Reserve bleef boven de financiële markten hangen.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 34.879,38 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,5 procent tot 4493,28 punten en technologiebeurs Nasdaq zakte 0,3 procent tot 15.248,25 punten.
De uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten daalden vorige week met 35.000 tot 310.000, het laagste niveau sinds maart vorig jaar. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Fed, de koepel van centrale banken in de VS. De Fed kan bij aanhoudende verbetering van de arbeidsmarkt besluiten zijn steunmaatregelen voor de economie sneller te gaan afbouwen.
Tech- en gamebedrijven
Grote techbedrijven zoals Apple, Microsoft en Amazon tekenden minnen op tot 1,1 procent. Bij opening gingen ze juist nog omhoog.
GameStop, bekend van de Reddit-hausse op de beurs, wist een eerder flink koersverlies juist weg te poetsen met een plusje van 0,2 procent. Het aandeel ging eerst hard onderuit na tegenvallende cijfers, maar kleine beleggers lijken hulp te hebben geboden om de koers weer op te krikken door flink in te kopen.
Andere gamebedrijven zoals Activision Blizzard en Electronic Arts (EA) leverden tot 2,8 procent in na berichtgeving dat China tijdelijk de goedkeuring van alle nieuwe videospellen heeft uitgesteld.
Ford
De producent van sportkleding Lululemon Athletica werd bijna 11 procent hoger gezet, dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers en goede vooruitzichten.
Autofabrikant Ford Motor zakte 2 procent na het nieuws dat het bedrijf zijn fabrieken in India op korte termijn gaat sluiten. Ford ziet geen mogelijkheden meer om te groeien in het Aziatische land, nadat het daar de afgelopen tien jaar al voor miljarden dollars verlies leed.
De euro was 1,1827 dollar waard tegen 1,1822 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 68,07 dollar. Brentolie verloor 1,7 procent op 71,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.
29 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
2 uur geleden