Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers wachten op reactie Israël na aanval door Iran

Beleggers wachten op reactie Israël na aanval door Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een flink lager begin. De Europese beurshandel leek maandag nog weinig last te hebben van de Iraanse aanval op Israël afgelopen weekend, maar de zorgen bij beleggers over hoe Israël gaat reageren op die aanval lijken nu toe te nemen.

Ondanks de druk van de Verenigde Staten op Israël om niet terug te slaan, heeft de Israëlische regering laten weten dat Iran "op een gepast moment" een prijs zal betalen voor de aanval. De vrees voor een escalatie van het conflict blijft daarmee boven de financiële markten hangen. Die vrees zorgde maandag al voor koersverliezen op Wall Street.

Ook de Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag opnieuw omlaag. De Nikkei in Tokio zakte 1,9 procent. De Hang Seng-index in Hongkong en de beurs in Shanghai verloren 1,6 en 0,7 procent, ondanks een sterker dan verwachte groei van de Chinese economie. De op een na grootste economie ter wereld groeide in het eerste kwartaal met 5,3 procent, terwijl economen hadden gerekend op een groeicijfer van 4,8 procent. De Chinese winkelverkopen en de industriële productie stegen in maart echter minder sterk dan verwacht.

Kwartaalcijfers Fastned

Op het Damrak zullen chipmachinemaker ASML en staalconcern ArcelorMittal mogelijk bewegen op analistenrapporten. ASML kreeg een koopadvies van investeringsbank Evercore, terwijl ArcelorMittal door de kenners van Deutsche Bank van de kooplijst werd gehaald.

Fastned kwam met resultaten. Het snellaadbedrijf zag de omzet in het eerste kwartaal met dik 42 procent groeien tot 18,9 miljoen euro. Het aantal klanten van de laadstations nam toe met bijna 62 procent. Fastned wil in 2024 tussen de 38 en 53 nieuwe stations bouwen. Eind 2025 verwacht het bedrijf tussen de 420 en 450 operationele stations te hebben.

Olie- en eurokoers

Ook B&S opende de boeken. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de omzet in 2023 met 3,3 procent stijgen. De nettowinst steeg met 33 procent tot 48 miljoen euro. Voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei.

De olieprijzen gingen omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 86,01 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 90,68 dollar per vat. De euro was 1,0617 dollar waard, tegen 1,0637 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

2 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

3 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

4 uur geleden
Meer bezoekers voor MOTORbeurs in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.

4 uur geleden
Chipmaker AMD fors hoger op Wall Street na megadeal met Meta

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een megadeal van de chipmaker met Meta Platforms. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram koopt voor miljarden dollars aan AMD-chips en computers die zijn ontworpen voor kunstmatige intelligentie (AI). Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Meta ook het recht om in stappen 160 miljoen AMD-aandelen te kopen. Het aandeel AMD steeg 7 procent.

5 uur geleden