Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers wachten op ontwikkelingen Evergrande, AEX daalt licht

Beleggers wachten op ontwikkelingen Evergrande, AEX daalt licht

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging maandag licht omlaag. De beurshandel bleef in de greep van de perikelen rond het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande. Volgens Chinese staatsmedia staat het financieel geplaagde bedrijf op het punt om iets meer dan de helft van zijn belang in zijn vastgoeddivisie te verkopen. Verder bleven de markten in de ban van de inflatie. Beleggers staan daarbij voor de vraag of de sterke prijsstijgingen een tijdelijk fenomeen zijn, of dat de centrale banken sneller de coronasteun moeten afbouwen om de inflatie te beteugelen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent lager op 762,15 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1051,69 punten. Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,6 procent.

In Hongkong werd de handel in de aandelen Evergrande en Evergrande Properties Services stilgelegd. Volgens de staatskrant Global Times wil het Chinese vastgoedconcern Hopson Development voor omgerekend 4,3 miljard euro een belang van 51 procent nemen in de vastgoeddivisie Evergrande. De dreiging van een faillissement van vastgoedreus Evergrande, die kampt met een schuldenberg van 260 miljard euro, houdt investeerders al geruime tijd in de ban.

Galapagos

In de AEX noteerde het aandeel ING (min 4,3 procent) ex dividend. Chiptoeleverancier Besi behoorde tot de staartgroep met een verlies van dik 2 procent. Bierbrouwer Heineken voerde de stijgers aan met een plus van 0,9 procent.

Galapagos daalde 1,5 procent in de MidKap. De biotechnoloog heeft de werving van patiënten voor zijn onderzoek met het middel filgotinib bij patiënten met de ziekte van Crohn afgerond. In overleg met samenwerkingspartner Gilead zal Galapagos de operationele en financiële verantwoordelijkheid op zich nemen voor de studie. Gilead betaalt daarvoor 15 miljoen dollar aan Galapagos. Renewi steeg bijna 5 procent. Het afval- en recyclingsbedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor het gehele boekjaar na sterke prestaties in de eerste jaarhelft.

Morrisons

In Londen zakte Morrisons bijna 4 procent. De Amerikaanse private investeerder Clayton, Dubilier & Rice (CD&R) heeft de biedingsstrijd rond de Britse supermarktketen gewonnen. Tijdens een speciale veiling versloeg CD&R met een bod van 7 miljard pond (omgerekend 8,2 miljard euro) zijn rivaal Fortress Investment Group, een onderdeel van de Japanse investeerder SoftBank.

De euro bleef ongewijzigd op 1,1603 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 75,45 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 78,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

3 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

6 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

6 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

9 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

10 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

11 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

11 uur geleden