Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers wachten op nieuwe inflatiecijfers eurozone

Beleggers wachten op nieuwe inflatiecijfers eurozone

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese aandelenbeurzen kijken dinsdag onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de eurozone die in de loop van de ochtend worden gepubliceerd door het Europese statistiekbureau Eurostat. De prijsontwikkeling speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB). Bij een hardnekkig hoge inflatie kan de centrale bank terughoudender worden met het verder verlagen van de rente.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwam al met een voorlopig inflatiecijfer voor Nederland. Die kwam in juni uit op 3,2 procent, tegen 2,7 procent in mei. Op basis van de Europese rekenmethode werd voor Nederland een inflatie gemeten van 3,4 procent. In mei bedroeg de inflatie in de gehele eurozone nog 2,6 procent.

De centrale bank in Frankfurt verlaagde vorige maand nog voor het eerst sinds 2019 de rente in het eurogebied. President Christine Lagarde verklaarde op het ECB-forum in het Portugese Sintra maandag wel meer tijd nodig te hebben om te concluderen dat de inflatie goed op weg is naar de beoogde 2 procent. Haar opmerkingen suggereren dat de ECB de rentetarieven onveranderd laat als de centrale bank later deze maand bijeenkomt.

Brunel

Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan verhoogden het advies voor verzekeraar NN Group en verlaagden het advies voor ASR. Verder kreeg windmolenfunderingsspecialist Sif een adviesverhoging van investeringsbank Oddo BHF.

Detacheerder Brunel kondigde aan dat topman Jilko Andringa eind dit jaar aftreedt. Hij is sinds 2017 topman en gaat dan een ander professioneel avontuur aan, aldus Brunel.

TomTom

Navigatiedienstverlener TomTom maakte bekend verkeersinformatie te gaan leveren aan Bolt, een mobiliteitsplatform voor onder meer vervoersdiensten en maaltijdbezorging. Financiële details werden niet gemeld. Bolt biedt zijn diensten in meer dan vijfhonderd steden in Europa en Afrika.

Op de aandelenmarkten in Azië was dinsdag een wisselend beeld te zien. De Nikkei in Tokio won 1,1 procent en de Hang Seng in Hongkong steeg 0,5 procent. In Seoul daalde de Kospi 0,7 procent en de All Ordinaries in Sydney zakte 0,3 procent.

De euro was dinsdagochtend 1,0734 dollar waard. De olieprijzen gingen licht omhoog.

Meer uit Financieel

Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

14 minuten geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

54 minuten geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

1 uur geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

1 uur geleden
Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

5 uur geleden
Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

17 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

19 uur geleden