Beleggers wachten op nieuwe inflatiecijfers eurozone
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese aandelenbeurzen kijken dinsdag onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de eurozone die in de loop van de ochtend worden gepubliceerd door het Europese statistiekbureau Eurostat. De prijsontwikkeling speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB). Bij een hardnekkig hoge inflatie kan de centrale bank terughoudender worden met het verder verlagen van de rente.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwam al met een voorlopig inflatiecijfer voor Nederland. Die kwam in juni uit op 3,2 procent, tegen 2,7 procent in mei. Op basis van de Europese rekenmethode werd voor Nederland een inflatie gemeten van 3,4 procent. In mei bedroeg de inflatie in de gehele eurozone nog 2,6 procent.
De centrale bank in Frankfurt verlaagde vorige maand nog voor het eerst sinds 2019 de rente in het eurogebied. President Christine Lagarde verklaarde op het ECB-forum in het Portugese Sintra maandag wel meer tijd nodig te hebben om te concluderen dat de inflatie goed op weg is naar de beoogde 2 procent. Haar opmerkingen suggereren dat de ECB de rentetarieven onveranderd laat als de centrale bank later deze maand bijeenkomt.
Brunel
Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan verhoogden het advies voor verzekeraar NN Group en verlaagden het advies voor ASR. Verder kreeg windmolenfunderingsspecialist Sif een adviesverhoging van investeringsbank Oddo BHF.
Detacheerder Brunel kondigde aan dat topman Jilko Andringa eind dit jaar aftreedt. Hij is sinds 2017 topman en gaat dan een ander professioneel avontuur aan, aldus Brunel.
TomTom
Navigatiedienstverlener TomTom maakte bekend verkeersinformatie te gaan leveren aan Bolt, een mobiliteitsplatform voor onder meer vervoersdiensten en maaltijdbezorging. Financiële details werden niet gemeld. Bolt biedt zijn diensten in meer dan vijfhonderd steden in Europa en Afrika.
Op de aandelenmarkten in Azië was dinsdag een wisselend beeld te zien. De Nikkei in Tokio won 1,1 procent en de Hang Seng in Hongkong steeg 0,5 procent. In Seoul daalde de Kospi 0,7 procent en de All Ordinaries in Sydney zakte 0,3 procent.
De euro was dinsdagochtend 1,0734 dollar waard. De olieprijzen gingen licht omhoog.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
9 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
37 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.
1 uur geleden