Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers wachten op NAVO-top, beurs in Moskou weer open

Beleggers wachten op NAVO-top, beurs in Moskou weer open

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers wachten vooral op de top van militair bondgenootschap NAVO. Ook ontmoeten de leiders van de Europese Unie de Amerikaanse president Joe Biden en komen de leiders van de G7 bij elkaar. Op al die toppen wordt de door Rusland begonnen oorlog in Oekraïne besproken. In Moskou ging de aandelenbeurs na een wekenlange sluiting weer open.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 720,13 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1044,41 punten. Frankfurt bleef vlak. Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.

De MOEX-index in Moskou klom bijna 8 procent. Een klein aantal aandelen is echter te verhandelen. Ook mogen buitenlandse beleggers nog altijd hun Russische aandelen niet verkopen. Staatsgasbedrijf Gazprom en olieconcern Rosneft stegen tot 19 procent.

Prosus

Prosus (min 1,8 procent) was opnieuw de grootste daler in de AEX in Amsterdam. De techinvesteerder verloor een dag eerder al bijna 5 procent na tegenvallende resultaten van het Chinese techbedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang in heeft. DSM won 0,5 procent. Het speciaalchemiebedrijf gaat zijn voedingssupplement voor koeien, dat de hoeveelheid methaan die de runderen via boeren en winden uitstoten, later dit jaar bij tweehonderd bij FrieslandCampina aangesloten boerderijen testen.

In de MidKap verloor koffieconcern JDE Peet's 2,8 procent na een verkoopadvies door Berenberg. Roestvrijstaalbedrijf Aperam kreeg een adviesverlaging van Credit Suisse en daalde 1,5 procent.

Autofabrikanten

Daimler Truck steeg bijna 6 procent in Frankfurt. Het afgesplitste vrachtwagenonderdeel van Mercedes-Benz verwacht hogere winstmarges te behalen dit jaar. Die prognose is wel afhankelijk van hoe de situatie in Oekraïne leveringsketens beïnvloedt. Renault zakte 2 procent in Parijs. De Franse automaker staakt per direct de productie in zijn fabriek in Moskou. Over eventuele ingrepen bij de Russische dochter AvtoVaz wordt nog nagedacht. Van de grote buitenlandse autofabrikanten was Renault nog de enige die de banden met Rusland intact hield. De Fransen zouden daarmee willen voorkomen dat AvtoVaz door de Russische overheid wordt genationaliseerd.

De euro was 1,0975 dollar waard, tegen 1,1014 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten een wisselend beeld zien, na een forse stijging een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 114,43 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 121,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Groei Europese luchtvaart vlakt af door Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.

1 uur geleden
Minder impact huurverhogingen op inflatie, voorziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.

1 uur geleden
Facebook-moeder Meta ziet omzet flink stijgen, winst wel gedaald

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet geboekt, geholpen door hogere prijzen voor advertenties op zijn platformen. De winst daalde wel onder druk van hogere kosten voor onder meer AI-investeringen en banenverlies.

2 uur geleden
Wall Street onderuit na rentebesluit Fed en stijging olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke verliezen gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve hield de rente onveranderd, al waren er wel drie stemmen in het bestuur voor een verhoging. Daarnaast stegen de olieprijzen hard door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De chipfondsen stonden opnieuw bij de dalers door aanhoudende zorgen over toenemende concurrentie vanuit China.

2 uur geleden
Fed houdt rente gelijk, wel stemmen in bestuur voor verhoging

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank handhaaft opnieuw de rente in de Verenigde Staten. Binnen het beleidsbepalende comité van de Federal Reserve waren er wel drie stemmen voor een verhoging, maar negen bestuursleden stemden voor het handhaven van de rente.

5 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen definitief bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.

6 uur geleden
Airbus boekt hogere winst door meer afgeleverde vliegtuigen

TOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.

6 uur geleden