Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers wachten op inflatiecijfers eurozone

Beleggers wachten op inflatiecijfers eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers op de Europese aandelenmarkten gaat dinsdag onder meer uit naar de inflatiecijfers uit de eurozone over december. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde in een snelle raming al dat de Nederlandse inflatie vorige maand iets verder was opgelopen tot 4,1 procent op jaarbasis, van 4 procent een maand eerder.

In november stegen de consumentenprijzen in de eurozone nog met gemiddeld 2,2 procent. Op basis van de Europese meetmethode werd voor Nederland een inflatie in december van 3,9 procent gemeld.

De Aziatische beurzen gingen dinsdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio klom 2 procent. In Hongkong daalde de Hang Seng juist 1,8 procent, mede door een koersval van technologieconcern Tencent van bijna 8 procent. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft Tencent toegevoegd aan een lijst van bedrijven die volgens het ministerie samenwerken met het Chinese leger.

Just Eat Takeaway

De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus is een grote aandeelhouder van Tencent en verloor maandag al ruim 7 procent door het bericht. Ook de grote Chinese accumaker CATL is op de lijst gezet.

Just Eat Takeaway maakte bekend de verkoop van zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub aan branchegenoot Wonder te hebben afgerond. Het Nederlands-Britse bedrijf kocht Grubhub in 2021 voor 7,3 miljard dollar, maar vervolgens bleek het vooral een hoofdpijndossier voor Just Eat Takeaway. Aan de verkoop houdt het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl 50 miljoen dollar over.

Philips

Philips heeft een onderdeel dat specifieke chips ontwikkelt voor toepassingen in de halfgeleider- en medische industrie verkocht aan een Nederlands consortium van particuliere investeerders. Het onderdeel gaat als zelfstandig bedrijf verder onder de naam Xiver. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld met de deal gemoeid is.

Groothandelaar Sligro zei dat de omzet vorig jaar licht is gestegen tot bijna 2,9 miljard euro.

InPost

Verder kwam de Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost met cijfers over de volumes in het vierde kwartaal. Volgens InPost namen de volumes met 20 procent toe op jaarbasis naar ruim 322 miljoen pakketjes.

Waterzuiveraar NX Filtration kan in beweging komen na een verlaging van het beleggingsadvies door investeringsbank Berenberg.

De euro was 1,0397 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte iets naar 73,47 dollar. Brentolie was vrijwel onveranderd op 76,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

11 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

12 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

13 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

13 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

15 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

16 uur geleden