Beleggers wachten op inflatiecijfers eurozone
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers op de Europese aandelenmarkten gaat dinsdag onder meer uit naar de inflatiecijfers uit de eurozone over december. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde in een snelle raming al dat de Nederlandse inflatie vorige maand iets verder was opgelopen tot 4,1 procent op jaarbasis, van 4 procent een maand eerder.
In november stegen de consumentenprijzen in de eurozone nog met gemiddeld 2,2 procent. Op basis van de Europese meetmethode werd voor Nederland een inflatie in december van 3,9 procent gemeld.
De Aziatische beurzen gingen dinsdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio klom 2 procent. In Hongkong daalde de Hang Seng juist 1,8 procent, mede door een koersval van technologieconcern Tencent van bijna 8 procent. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft Tencent toegevoegd aan een lijst van bedrijven die volgens het ministerie samenwerken met het Chinese leger.
Just Eat Takeaway
De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus is een grote aandeelhouder van Tencent en verloor maandag al ruim 7 procent door het bericht. Ook de grote Chinese accumaker CATL is op de lijst gezet.
Just Eat Takeaway maakte bekend de verkoop van zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub aan branchegenoot Wonder te hebben afgerond. Het Nederlands-Britse bedrijf kocht Grubhub in 2021 voor 7,3 miljard dollar, maar vervolgens bleek het vooral een hoofdpijndossier voor Just Eat Takeaway. Aan de verkoop houdt het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl 50 miljoen dollar over.
Philips
Philips heeft een onderdeel dat specifieke chips ontwikkelt voor toepassingen in de halfgeleider- en medische industrie verkocht aan een Nederlands consortium van particuliere investeerders. Het onderdeel gaat als zelfstandig bedrijf verder onder de naam Xiver. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld met de deal gemoeid is.
Groothandelaar Sligro zei dat de omzet vorig jaar licht is gestegen tot bijna 2,9 miljard euro.
InPost
Verder kwam de Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost met cijfers over de volumes in het vierde kwartaal. Volgens InPost namen de volumes met 20 procent toe op jaarbasis naar ruim 322 miljoen pakketjes.
Waterzuiveraar NX Filtration kan in beweging komen na een verlaging van het beleggingsadvies door investeringsbank Berenberg.
De euro was 1,0397 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte iets naar 73,47 dollar. Brentolie was vrijwel onveranderd op 76,27 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.
3 uur geledenDELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.
3 uur geleden