Beleggers wachten op inflatiecijfers eurozone
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers op de Europese aandelenmarkten gaat dinsdag onder meer uit naar de inflatiecijfers uit de eurozone over december. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde in een snelle raming al dat de Nederlandse inflatie vorige maand iets verder was opgelopen tot 4,1 procent op jaarbasis, van 4 procent een maand eerder.
In november stegen de consumentenprijzen in de eurozone nog met gemiddeld 2,2 procent. Op basis van de Europese meetmethode werd voor Nederland een inflatie in december van 3,9 procent gemeld.
De Aziatische beurzen gingen dinsdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio klom 2 procent. In Hongkong daalde de Hang Seng juist 1,8 procent, mede door een koersval van technologieconcern Tencent van bijna 8 procent. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft Tencent toegevoegd aan een lijst van bedrijven die volgens het ministerie samenwerken met het Chinese leger.
Just Eat Takeaway
De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus is een grote aandeelhouder van Tencent en verloor maandag al ruim 7 procent door het bericht. Ook de grote Chinese accumaker CATL is op de lijst gezet.
Just Eat Takeaway maakte bekend de verkoop van zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub aan branchegenoot Wonder te hebben afgerond. Het Nederlands-Britse bedrijf kocht Grubhub in 2021 voor 7,3 miljard dollar, maar vervolgens bleek het vooral een hoofdpijndossier voor Just Eat Takeaway. Aan de verkoop houdt het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl 50 miljoen dollar over.
Philips
Philips heeft een onderdeel dat specifieke chips ontwikkelt voor toepassingen in de halfgeleider- en medische industrie verkocht aan een Nederlands consortium van particuliere investeerders. Het onderdeel gaat als zelfstandig bedrijf verder onder de naam Xiver. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld met de deal gemoeid is.
Groothandelaar Sligro zei dat de omzet vorig jaar licht is gestegen tot bijna 2,9 miljard euro.
InPost
Verder kwam de Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost met cijfers over de volumes in het vierde kwartaal. Volgens InPost namen de volumes met 20 procent toe op jaarbasis naar ruim 322 miljoen pakketjes.
Waterzuiveraar NX Filtration kan in beweging komen na een verlaging van het beleggingsadvies door investeringsbank Berenberg.
De euro was 1,0397 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte iets naar 73,47 dollar. Brentolie was vrijwel onveranderd op 76,27 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
9 uur geleden