Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers wachten op inflatiecijfers eurozone

Beleggers wachten op inflatiecijfers eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers op de Europese aandelenmarkten gaat dinsdag onder meer uit naar de inflatiecijfers uit de eurozone over december. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde in een snelle raming al dat de Nederlandse inflatie vorige maand iets verder was opgelopen tot 4,1 procent op jaarbasis, van 4 procent een maand eerder.

In november stegen de consumentenprijzen in de eurozone nog met gemiddeld 2,2 procent. Op basis van de Europese meetmethode werd voor Nederland een inflatie in december van 3,9 procent gemeld.

De Aziatische beurzen gingen dinsdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio klom 2 procent. In Hongkong daalde de Hang Seng juist 1,8 procent, mede door een koersval van technologieconcern Tencent van bijna 8 procent. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft Tencent toegevoegd aan een lijst van bedrijven die volgens het ministerie samenwerken met het Chinese leger.

Just Eat Takeaway

De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus is een grote aandeelhouder van Tencent en verloor maandag al ruim 7 procent door het bericht. Ook de grote Chinese accumaker CATL is op de lijst gezet.

Just Eat Takeaway maakte bekend de verkoop van zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub aan branchegenoot Wonder te hebben afgerond. Het Nederlands-Britse bedrijf kocht Grubhub in 2021 voor 7,3 miljard dollar, maar vervolgens bleek het vooral een hoofdpijndossier voor Just Eat Takeaway. Aan de verkoop houdt het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl 50 miljoen dollar over.

Philips

Philips heeft een onderdeel dat specifieke chips ontwikkelt voor toepassingen in de halfgeleider- en medische industrie verkocht aan een Nederlands consortium van particuliere investeerders. Het onderdeel gaat als zelfstandig bedrijf verder onder de naam Xiver. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld met de deal gemoeid is.

Groothandelaar Sligro zei dat de omzet vorig jaar licht is gestegen tot bijna 2,9 miljard euro.

InPost

Verder kwam de Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost met cijfers over de volumes in het vierde kwartaal. Volgens InPost namen de volumes met 20 procent toe op jaarbasis naar ruim 322 miljoen pakketjes.

Waterzuiveraar NX Filtration kan in beweging komen na een verlaging van het beleggingsadvies door investeringsbank Berenberg.

De euro was 1,0397 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte iets naar 73,47 dollar. Brentolie was vrijwel onveranderd op 76,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

38 minuten geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

3 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

5 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

5 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

6 uur geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

6 uur geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

6 uur geleden