Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers wachten op Fed-besluit en verwerken cijfers Shell en ING

Beleggers wachten op Fed-besluit en verwerken cijfers Shell en ING

AMSTERDAM (ANP) - Op de financiële markten gaat de aandacht komende dagen vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Daarbij hebben beleggers wederom een drukke beursweek voor de boeg met de bedrijfsresultaten van onder meer Shell, ING en Apple. De oorlog tussen Israël en Hamas blijft ook invloed hebben op de beurzen.

De Federal Reserve neemt woensdag een nieuw besluit over de rente in de Verenigde Staten. Beleggers hopen dat de centrale bank opnieuw een rentepauze houdt. In juni en september werden ook al pauzes ingelast, en de Europese Centrale Bank (ECB) besloot afgelopen week eveneens de rente ongemoeid te laten. Dat laatste was een opluchting voor beleggers die vrezen voor dalende beurskoersen als de rente verder zou stijgen.

Shell was eerder al met een voorlopige kwartaalupdate gekomen. Daaruit kwam volgens ING-analist Quirijn Mulder naar voren dat het olie- en gasconcern niet bepaald een exceptioneel derde kwartaal achter de rug heeft. Shell zag de winst eerder dit jaar al sterk dalen, onder meer door gedaalde olie- en gasprijzen.

Bij ING is daarnaast de vraag hoeveel de bank opzijzet voor mogelijke kredietverliezen. De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwde onlangs dat het risico op bijvoorbeeld wanbetalingen toeneemt door de snel gestegen rente.

Apple wordt ook interessant. Daar is het de vraag of de iPhonemaker na drie kwartalen van omzetdaling de weg omhoog heeft teruggevonden. Apple heeft er last van dat mensen vanwege de hoge inflatie minder geld willen uitgeven. Maar in september werd wel weer een nieuwe iPhone gepresenteerd, wat de verkopen mogelijk heeft aangejaagd.

Ook is het de beurt aan Booking Holdings om inzage in de boeken te geven. Het moederbedrijf van hotelsite Booking.com ligt de laatste tijd extra onder een vergrootglas vanwege berichten over problemen met een uitbetalingssysteem waar hoteleigenaren de dupe van zouden zijn. Daarnaast waren er veel klachten over phishingberichten door oplichters via de officiële mail- en berichtensystemen van Booking.com.

Het heviger worden van de oorlog tussen Israël en Hamas drukte voor het weekend al op het sentiment op de aandelenbeurzen. Zo gingen de graadmeters op Wall Street vrijdag overwegend lager de handel uit, nadat bekend was geworden dat de Israëlische landmacht zijn operaties op de grond in de Gazastrook uitbreidt. De toenemende onzekerheid bij beleggers was ook te merken aan het oplopen van de goudprijs. Die ging voorbij de symbolische grens van 2000 dollar per troy ounce.

Meer uit Financieel

Stichting wil dat massaclaim Booking.com ook over zustersite gaat

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.

28 seconden geleden
AEX sluit met winst na plussen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.

16 minuten geleden
Langere celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.

32 minuten geleden
Laatste IJslandse walvisjager dreigt met rechter bij jachtverbod

REYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.

38 minuten geleden
Militair vliegtuig neergestort op Amerikaanse basis in Duitsland

SPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig na sterke herstelrally AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.

2 uur geleden
Topbestuurder: ASML verkoopt geen chipmachines meer in Europa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipmachinefabrikant ASML verkoopt momenteel geen enkele chipmachine in Europa, zegt bestuurder Frank Heemskerk, die verantwoordelijk is voor de wereldwijde publieke zaken van ASML.

2 uur geleden