Beleggers wachten op cijfers Just Eat en WEF-top in Davos
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken in de nieuwe beursweek onder meer uit naar cijfers van de Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley. In Amsterdam komen snellaadbedrijf Fastned en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met resultaten. Ook wordt waarschijnlijk gelet op de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF) die deze week wordt gehouden in het Zwitserse Davos.
De periode waarin veel bedrijven de jaarcijfers presenteren, werd vorige week al officieus geopend door grote banken als JPMorgan Chase en Citigroup. Komende dagen staan er weer diverse cijferpublicaties in de agenda. Maar heel druk wordt het nog niet. De aandelenbeurzen in New York blijven maandag ook nog een dag dicht om Martin Luther King Day.
Aan het Damrak zijn vooral de cijfers van Just Eat Takeaway interessant. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd doet hard zijn best om winstgevend te worden. Ook zoekt de internetonderneming een koper voor Grubhub, de Amerikaanse dochter waarop miljarden zijn afgeschreven. In Azië worden daarnaast de resultaten van 's werelds grootste chipconcern TSMC verwacht. Ook komt er een raming van de economische groei in China.
Zorgen
De WEF-top vindt volgens de Noorse WEF-president Børge Brende plaats tegen de "meest gecompliceerde geopolitieke en economische achtergrond in decennia". Naast de voortslepende oorlog in Oekraïne wordt de bijeenkomst gedomineerd door zorgen dat de oorlog van Israël met Hamas zou kunnen uitgroeien tot een breder conflict in het Midden-Oosten.
Zo wordt de wereldhandel al ontwricht door aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op schepen in de Rode Zee. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben daarom onlangs luchtaanvallen uitgevoerd op doelen van de Houthi's in Jemen. Al deze onrust heeft ook gevolgen voor de olieprijzen.
Apple en Microsoft
Aandelen om komende dagen extra in de gaten te houden, zijn Microsoft en Apple. Afgelopen week heeft Microsoft Apple namelijk ingehaald als 's werelds waardevolste beursbedrijf, onder meer door zorgen over de zwakke verkoop van de iPhone. Het is de vraag of Microsoft die voorsprong vast weet te houden.
Op Beursplein 5 zijn de ogen aan het begin van de handelsweek waarschijnlijk gericht op ABN AMRO. Persbureau Bloomberg meldde vrijdag op basis van ingewijden dat Deutsche Bank mogelijk interesse heeft in de bank. De grootste bank van Duitsland zou erover denken om een andere Europese bank over te nemen. Het lijkt alleen nog niet heel concreet: er zou alleen informeel met adviseurs zijn gesproken. ABN AMRO wilde niet reageren.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
59 minuten geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
5 uur geleden