Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers wachten op cijfers Just Eat en WEF-top in Davos

Beleggers wachten op cijfers Just Eat en WEF-top in Davos

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken in de nieuwe beursweek onder meer uit naar cijfers van de Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley. In Amsterdam komen snellaadbedrijf Fastned en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met resultaten. Ook wordt waarschijnlijk gelet op de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF) die deze week wordt gehouden in het Zwitserse Davos.

De periode waarin veel bedrijven de jaarcijfers presenteren, werd vorige week al officieus geopend door grote banken als JPMorgan Chase en Citigroup. Komende dagen staan er weer diverse cijferpublicaties in de agenda. Maar heel druk wordt het nog niet. De aandelenbeurzen in New York blijven maandag ook nog een dag dicht om Martin Luther King Day.

Aan het Damrak zijn vooral de cijfers van Just Eat Takeaway interessant. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd doet hard zijn best om winstgevend te worden. Ook zoekt de internetonderneming een koper voor Grubhub, de Amerikaanse dochter waarop miljarden zijn afgeschreven. In Azië worden daarnaast de resultaten van 's werelds grootste chipconcern TSMC verwacht. Ook komt er een raming van de economische groei in China.

Zorgen

De WEF-top vindt volgens de Noorse WEF-president Børge Brende plaats tegen de "meest gecompliceerde geopolitieke en economische achtergrond in decennia". Naast de voortslepende oorlog in Oekraïne wordt de bijeenkomst gedomineerd door zorgen dat de oorlog van Israël met Hamas zou kunnen uitgroeien tot een breder conflict in het Midden-Oosten.

Zo wordt de wereldhandel al ontwricht door aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op schepen in de Rode Zee. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben daarom onlangs luchtaanvallen uitgevoerd op doelen van de Houthi's in Jemen. Al deze onrust heeft ook gevolgen voor de olieprijzen.

Apple en Microsoft

Aandelen om komende dagen extra in de gaten te houden, zijn Microsoft en Apple. Afgelopen week heeft Microsoft Apple namelijk ingehaald als 's werelds waardevolste beursbedrijf, onder meer door zorgen over de zwakke verkoop van de iPhone. Het is de vraag of Microsoft die voorsprong vast weet te houden.

Op Beursplein 5 zijn de ogen aan het begin van de handelsweek waarschijnlijk gericht op ABN AMRO. Persbureau Bloomberg meldde vrijdag op basis van ingewijden dat Deutsche Bank mogelijk interesse heeft in de bank. De grootste bank van Duitsland zou erover denken om een andere Europese bank over te nemen. Het lijkt alleen nog niet heel concreet: er zou alleen informeel met adviseurs zijn gesproken. ABN AMRO wilde niet reageren.

Meer uit Financieel

Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

33 minuten geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

35 minuten geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

2 uur geleden
Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

4 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

5 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

6 uur geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

6 uur geleden