Beleggers wachten op cijfers Just Eat en WEF-top in Davos
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken in de nieuwe beursweek onder meer uit naar cijfers van de Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley. In Amsterdam komen snellaadbedrijf Fastned en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met resultaten. Ook wordt waarschijnlijk gelet op de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF) die deze week wordt gehouden in het Zwitserse Davos.
De periode waarin veel bedrijven de jaarcijfers presenteren, werd vorige week al officieus geopend door grote banken als JPMorgan Chase en Citigroup. Komende dagen staan er weer diverse cijferpublicaties in de agenda. Maar heel druk wordt het nog niet. De aandelenbeurzen in New York blijven maandag ook nog een dag dicht om Martin Luther King Day.
Aan het Damrak zijn vooral de cijfers van Just Eat Takeaway interessant. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd doet hard zijn best om winstgevend te worden. Ook zoekt de internetonderneming een koper voor Grubhub, de Amerikaanse dochter waarop miljarden zijn afgeschreven. In Azië worden daarnaast de resultaten van 's werelds grootste chipconcern TSMC verwacht. Ook komt er een raming van de economische groei in China.
Zorgen
De WEF-top vindt volgens de Noorse WEF-president Børge Brende plaats tegen de "meest gecompliceerde geopolitieke en economische achtergrond in decennia". Naast de voortslepende oorlog in Oekraïne wordt de bijeenkomst gedomineerd door zorgen dat de oorlog van Israël met Hamas zou kunnen uitgroeien tot een breder conflict in het Midden-Oosten.
Zo wordt de wereldhandel al ontwricht door aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op schepen in de Rode Zee. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben daarom onlangs luchtaanvallen uitgevoerd op doelen van de Houthi's in Jemen. Al deze onrust heeft ook gevolgen voor de olieprijzen.
Apple en Microsoft
Aandelen om komende dagen extra in de gaten te houden, zijn Microsoft en Apple. Afgelopen week heeft Microsoft Apple namelijk ingehaald als 's werelds waardevolste beursbedrijf, onder meer door zorgen over de zwakke verkoop van de iPhone. Het is de vraag of Microsoft die voorsprong vast weet te houden.
Op Beursplein 5 zijn de ogen aan het begin van de handelsweek waarschijnlijk gericht op ABN AMRO. Persbureau Bloomberg meldde vrijdag op basis van ingewijden dat Deutsche Bank mogelijk interesse heeft in de bank. De grootste bank van Duitsland zou erover denken om een andere Europese bank over te nemen. Het lijkt alleen nog niet heel concreet: er zou alleen informeel met adviseurs zijn gesproken. ABN AMRO wilde niet reageren.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.
15 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".
3 uur geleden