Beleggers wachten op begin cijferseizoen op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers beginnen de kortere handelsweek na Pasen naar verwachting voorzichtig, terwijl ze zich opmaken voor de start van de drukke kwartaalcijferperiode die later deze week begint. Dinsdag gaat de aandacht vooral naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Later op de dag komt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) daarnaast met nieuwe voorspellingen voor de wereldeconomie.
Op het Damrak weet PostNL de aandacht op zich gericht. Volgens Belgische media zijn er nog steeds kinderen aan het werk voor de Belgische tak van het bedrijf. Vier maanden na een eerste undercoverreportage is het post- en pakkettenbedrijf er volgens hen nog steeds niet in geslaagd om misstanden bij zijn Belgische onderaannemers aan te pakken. PostNL zelf ontkent dit en heeft laten weten deze praktijken in eigen controles en onderzoeken helemaal niet tegen te komen.
De AEX-index in Amsterdam koerst op basis van de openingsindicatoren af op een iets hoger begin van de nieuwe handelsdag. Maar grote koersuitslagen worden nog niet verwacht. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine winsten te openen.
Olieprijzen
Het cijferseizoen barst later deze week los op Beursplein 5. Bij de hoofdfondsen openen komende dagen onder meer chipbedrijven ASMI en ASML en bierbrouwer Heineken de boeken. Ook is het de beurt aan bijvoorbeeld verfconcern AkzoNobel en sportscholenketen Basic-Fit.
Intussen lijkt het verwachte offensief van het Russische leger in het oosten van Oekraïne begonnen, hebben militaire autoriteiten in Kiev maandag gezegd. Moskou had eerder al laten weten dat het belangrijkste doel op dit moment is om de Donbas, waar pro-Russische separatisten al jarenlang strijd leveren, onder controle te krijgen en een verbinding over land met de Krim tot stand te brengen.
De olieprijzen zaten de laatste dagen in lift, maar gaan nu weer licht omlaag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 107,98 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 113,11 dollar per vat. De euro was 1,0773 dollar waard tegen 1,0796 dollar bij het slot van de handel op donderdag, voorafgaand aan het lange paasweekend.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.
26 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.
4 uur geleden