Beleggers wachten op begin cijferseizoen op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers beginnen de kortere handelsweek na Pasen naar verwachting voorzichtig, terwijl ze zich opmaken voor de start van de drukke kwartaalcijferperiode die later deze week begint. Dinsdag gaat de aandacht vooral naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Later op de dag komt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) daarnaast met nieuwe voorspellingen voor de wereldeconomie.
Op het Damrak weet PostNL de aandacht op zich gericht. Volgens Belgische media zijn er nog steeds kinderen aan het werk voor de Belgische tak van het bedrijf. Vier maanden na een eerste undercoverreportage is het post- en pakkettenbedrijf er volgens hen nog steeds niet in geslaagd om misstanden bij zijn Belgische onderaannemers aan te pakken. PostNL zelf ontkent dit en heeft laten weten deze praktijken in eigen controles en onderzoeken helemaal niet tegen te komen.
De AEX-index in Amsterdam koerst op basis van de openingsindicatoren af op een iets hoger begin van de nieuwe handelsdag. Maar grote koersuitslagen worden nog niet verwacht. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine winsten te openen.
Olieprijzen
Het cijferseizoen barst later deze week los op Beursplein 5. Bij de hoofdfondsen openen komende dagen onder meer chipbedrijven ASMI en ASML en bierbrouwer Heineken de boeken. Ook is het de beurt aan bijvoorbeeld verfconcern AkzoNobel en sportscholenketen Basic-Fit.
Intussen lijkt het verwachte offensief van het Russische leger in het oosten van Oekraïne begonnen, hebben militaire autoriteiten in Kiev maandag gezegd. Moskou had eerder al laten weten dat het belangrijkste doel op dit moment is om de Donbas, waar pro-Russische separatisten al jarenlang strijd leveren, onder controle te krijgen en een verbinding over land met de Krim tot stand te brengen.
De olieprijzen zaten de laatste dagen in lift, maar gaan nu weer licht omlaag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 107,98 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 113,11 dollar per vat. De euro was 1,0773 dollar waard tegen 1,0796 dollar bij het slot van de handel op donderdag, voorafgaand aan het lange paasweekend.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
43 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
7 uur geleden