Beleggers wachten op begin cijferseizoen op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers beginnen de kortere handelsweek na Pasen naar verwachting voorzichtig, terwijl ze zich opmaken voor de start van de drukke kwartaalcijferperiode die later deze week begint. Dinsdag gaat de aandacht vooral naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Later op de dag komt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) daarnaast met nieuwe voorspellingen voor de wereldeconomie.
Op het Damrak weet PostNL de aandacht op zich gericht. Volgens Belgische media zijn er nog steeds kinderen aan het werk voor de Belgische tak van het bedrijf. Vier maanden na een eerste undercoverreportage is het post- en pakkettenbedrijf er volgens hen nog steeds niet in geslaagd om misstanden bij zijn Belgische onderaannemers aan te pakken. PostNL zelf ontkent dit en heeft laten weten deze praktijken in eigen controles en onderzoeken helemaal niet tegen te komen.
De AEX-index in Amsterdam koerst op basis van de openingsindicatoren af op een iets hoger begin van de nieuwe handelsdag. Maar grote koersuitslagen worden nog niet verwacht. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine winsten te openen.
Olieprijzen
Het cijferseizoen barst later deze week los op Beursplein 5. Bij de hoofdfondsen openen komende dagen onder meer chipbedrijven ASMI en ASML en bierbrouwer Heineken de boeken. Ook is het de beurt aan bijvoorbeeld verfconcern AkzoNobel en sportscholenketen Basic-Fit.
Intussen lijkt het verwachte offensief van het Russische leger in het oosten van Oekraïne begonnen, hebben militaire autoriteiten in Kiev maandag gezegd. Moskou had eerder al laten weten dat het belangrijkste doel op dit moment is om de Donbas, waar pro-Russische separatisten al jarenlang strijd leveren, onder controle te krijgen en een verbinding over land met de Krim tot stand te brengen.
De olieprijzen zaten de laatste dagen in lift, maar gaan nu weer licht omlaag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 107,98 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 113,11 dollar per vat. De euro was 1,0773 dollar waard tegen 1,0796 dollar bij het slot van de handel op donderdag, voorafgaand aan het lange paasweekend.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
7 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
7 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
8 uur geleden