Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers vrezen voor onrust op beurzen na aanslag op Trump

Beleggers vrezen voor onrust op beurzen na aanslag op Trump

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Beleggers staan maandag voor een mogelijk nerveuze handelssessie na de poging tot moord op de Amerikaanse oud-president Donald Trump. De kandidaat namens de Republikeinen voor de presidentsverkiezingen raakte bij een schietpartij gewond aan zijn oor tijdens een verkiezingsbijeenkomst in de staat Pennsylvania. Een toeschouwer van de bijeenkomst werd gedood door een kogel. De Secret Service doodde de schutter. Mogelijk zorgt de aanslag voor onrust op de beurzen.

Sommige marktkenners verwachten dat beleggers op zoek gaan naar veilig geachte investeringen, zoals goud. "Ik vermoed dat goud naar recordhoogte stijgt, we zullen ook zien dat de yen en de dollar worden gekocht, en er zullen geldstromen naar staatsobligaties zijn", zegt een beursanalist van ATFX Global Markets.

Marktanalisten denken ook dat de aanslag de kans vergroot dat Trump de verkiezingen wint. Ze verwachten onder Trump een strenger handelsbeleid, minder regelgeving en soepelere klimaatregels. Beleggers rekenen ook op een verlenging van de zakelijke- en persoonlijke belastingverlagingen die volgend jaar aflopen, wat de zorgen over stijgende begrotingstekorten onder Trump vergroot.

Bitcoin

De bitcoin liet zondag een opvallende stijging zien tot boven de 60.000 dollar nadat Trump zich strijdlustig had opgesteld na de aanslag. Trump staat bekend als een voorstander van cryptovaluta. De munt steeg met bijna 3 procent tot meer dan 60.160 dollar en zakte later weer wat weg.

Beleggers kijken verder uit naar een rentebesluit van de Europese Centrale Bank op donderdag. Daarnaast is het drukke cijferseizoen met bedrijfsresultaten weer begonnen. Vooral op Wall Street vult de agenda zich weer met bedrijfscijfers. In Nederland geeft navigatiedienstverlener TomTom maandag een kijkje in de boeken.

ASML

Woensdag is het de beurt aan chipmachinefabrikant ASML. Het eerste kwartaal van het concern was teleurstellend. ASML merkte toen dat de chipindustrie in een dip zat en gaf aan dat de sector volgend jaar pas herstelt. Het bedrijf zag dit jaar meer als een tussenjaar waarin de omzet niet stijgt, maar wel forse investeringen nodig zijn voor de verwachte groei van de chipsector na 2025.

Beleggers op het Damrak beleefden vrijdag een mooie beursdag. De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, ging 1 procent omhoog tot 944,91. Op weekbasis klom de hoofdgraadmeter 1,2 procent.

Meer uit Financieel

Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

2 uur geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

5 uur geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

16 uur geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

16 uur geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

17 uur geleden
Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

19 uur geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

20 uur geleden