Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers vrezen voor onrust op beurzen na aanslag op Trump

Beleggers vrezen voor onrust op beurzen na aanslag op Trump

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Beleggers staan maandag voor een mogelijk nerveuze handelssessie na de poging tot moord op de Amerikaanse oud-president Donald Trump. De kandidaat namens de Republikeinen voor de presidentsverkiezingen raakte bij een schietpartij gewond aan zijn oor tijdens een verkiezingsbijeenkomst in de staat Pennsylvania. Een toeschouwer van de bijeenkomst werd gedood door een kogel. De Secret Service doodde de schutter. Mogelijk zorgt de aanslag voor onrust op de beurzen.

Sommige marktkenners verwachten dat beleggers op zoek gaan naar veilig geachte investeringen, zoals goud. "Ik vermoed dat goud naar recordhoogte stijgt, we zullen ook zien dat de yen en de dollar worden gekocht, en er zullen geldstromen naar staatsobligaties zijn", zegt een beursanalist van ATFX Global Markets.

Marktanalisten denken ook dat de aanslag de kans vergroot dat Trump de verkiezingen wint. Ze verwachten onder Trump een strenger handelsbeleid, minder regelgeving en soepelere klimaatregels. Beleggers rekenen ook op een verlenging van de zakelijke- en persoonlijke belastingverlagingen die volgend jaar aflopen, wat de zorgen over stijgende begrotingstekorten onder Trump vergroot.

Bitcoin

De bitcoin liet zondag een opvallende stijging zien tot boven de 60.000 dollar nadat Trump zich strijdlustig had opgesteld na de aanslag. Trump staat bekend als een voorstander van cryptovaluta. De munt steeg met bijna 3 procent tot meer dan 60.160 dollar en zakte later weer wat weg.

Beleggers kijken verder uit naar een rentebesluit van de Europese Centrale Bank op donderdag. Daarnaast is het drukke cijferseizoen met bedrijfsresultaten weer begonnen. Vooral op Wall Street vult de agenda zich weer met bedrijfscijfers. In Nederland geeft navigatiedienstverlener TomTom maandag een kijkje in de boeken.

ASML

Woensdag is het de beurt aan chipmachinefabrikant ASML. Het eerste kwartaal van het concern was teleurstellend. ASML merkte toen dat de chipindustrie in een dip zat en gaf aan dat de sector volgend jaar pas herstelt. Het bedrijf zag dit jaar meer als een tussenjaar waarin de omzet niet stijgt, maar wel forse investeringen nodig zijn voor de verwachte groei van de chipsector na 2025.

Beleggers op het Damrak beleefden vrijdag een mooie beursdag. De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, ging 1 procent omhoog tot 944,91. Op weekbasis klom de hoofdgraadmeter 1,2 procent.

Meer uit Financieel

Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

13 minuten geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

3 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

6 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

8 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

8 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

10 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

10 uur geleden