Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers vragen Ajax opnieuw naar onderzoek Mislintat

Beleggers vragen Ajax opnieuw naar onderzoek Mislintat

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vraagt Ajax nogmaals naar de status van het vorig jaar aangekondigde onderzoek naar Sven Mislintat. Tijdens de aandeelhoudersvergadering in november had president-commissaris Michael van Praag gezegd dat hij verwachtte dat het onderzoek nog circa één tot twee maanden zou duren. Die termijn is inmiddels verstreken, stelt de beleggersvereniging.

Het gaat om het onderzoek dat accountants- en adviesbureau KPMG doet in opdracht van Ajax. De firma kijkt naar de rol en belangen van de weggestuurde directeur voetbalzaken Mislintat. Hij moest eerder dit seizoen vertrekken omdat er te weinig draagvlak voor hem was bij de voetbalclub. Dit gebeurde na onthullingen van de NOS over mogelijke belangenverstrengeling door Mislintat bij transfers.

In een brief aan Ajax kaart de VEB de hele kwestie nogmaals aan. Het onderzoek moet volgens de beleggersvereniging uitwijzen of Mislintat zich daadwerkelijk schuldig heeft gemaakt aan belangenverstrengeling. Verder heeft de VEB gevraagd om ook de interne procedures van Ajax in het onderzoek betrekken, evenals de rol van de betrokken zaakwaarnemers en de voorgeschiedenis rond de aanstelling van Mislintat.

"Bij Ajax hebben enkele kopstukken het veld moeten ruimen, maar er is nog niet helemaal afgerekend met het recente verleden", benadrukt de organisatie, die opkomt voor de belangen van kleine beleggers, op de eigen website. De VEB spreekt daarbij van een "sportieve en bestuurlijke crisis" bij de beursgenoteerde voetbalclub die "gigantische proporties" heeft aangenomen.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

11 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

11 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

11 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

14 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

14 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

14 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

15 uur geleden