Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers vragen Ajax opnieuw naar onderzoek Mislintat

Beleggers vragen Ajax opnieuw naar onderzoek Mislintat

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vraagt Ajax nogmaals naar de status van het vorig jaar aangekondigde onderzoek naar Sven Mislintat. Tijdens de aandeelhoudersvergadering in november had president-commissaris Michael van Praag gezegd dat hij verwachtte dat het onderzoek nog circa één tot twee maanden zou duren. Die termijn is inmiddels verstreken, stelt de beleggersvereniging.

Het gaat om het onderzoek dat accountants- en adviesbureau KPMG doet in opdracht van Ajax. De firma kijkt naar de rol en belangen van de weggestuurde directeur voetbalzaken Mislintat. Hij moest eerder dit seizoen vertrekken omdat er te weinig draagvlak voor hem was bij de voetbalclub. Dit gebeurde na onthullingen van de NOS over mogelijke belangenverstrengeling door Mislintat bij transfers.

In een brief aan Ajax kaart de VEB de hele kwestie nogmaals aan. Het onderzoek moet volgens de beleggersvereniging uitwijzen of Mislintat zich daadwerkelijk schuldig heeft gemaakt aan belangenverstrengeling. Verder heeft de VEB gevraagd om ook de interne procedures van Ajax in het onderzoek betrekken, evenals de rol van de betrokken zaakwaarnemers en de voorgeschiedenis rond de aanstelling van Mislintat.

"Bij Ajax hebben enkele kopstukken het veld moeten ruimen, maar er is nog niet helemaal afgerekend met het recente verleden", benadrukt de organisatie, die opkomt voor de belangen van kleine beleggers, op de eigen website. De VEB spreekt daarbij van een "sportieve en bestuurlijke crisis" bij de beursgenoteerde voetbalclub die "gigantische proporties" heeft aangenomen.

Meer uit Voetbal

Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

28 minuten geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

44 minuten geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

2 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

2 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

3 uur geleden
Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

5 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

7 uur geleden