Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers vragen Ajax opnieuw naar onderzoek Mislintat

Beleggers vragen Ajax opnieuw naar onderzoek Mislintat

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vraagt Ajax nogmaals naar de status van het vorig jaar aangekondigde onderzoek naar Sven Mislintat. Tijdens de aandeelhoudersvergadering in november had president-commissaris Michael van Praag gezegd dat hij verwachtte dat het onderzoek nog circa één tot twee maanden zou duren. Die termijn is inmiddels verstreken, stelt de beleggersvereniging.

Het gaat om het onderzoek dat accountants- en adviesbureau KPMG doet in opdracht van Ajax. De firma kijkt naar de rol en belangen van de weggestuurde directeur voetbalzaken Mislintat. Hij moest eerder dit seizoen vertrekken omdat er te weinig draagvlak voor hem was bij de voetbalclub. Dit gebeurde na onthullingen van de NOS over mogelijke belangenverstrengeling door Mislintat bij transfers.

In een brief aan Ajax kaart de VEB de hele kwestie nogmaals aan. Het onderzoek moet volgens de beleggersvereniging uitwijzen of Mislintat zich daadwerkelijk schuldig heeft gemaakt aan belangenverstrengeling. Verder heeft de VEB gevraagd om ook de interne procedures van Ajax in het onderzoek betrekken, evenals de rol van de betrokken zaakwaarnemers en de voorgeschiedenis rond de aanstelling van Mislintat.

"Bij Ajax hebben enkele kopstukken het veld moeten ruimen, maar er is nog niet helemaal afgerekend met het recente verleden", benadrukt de organisatie, die opkomt voor de belangen van kleine beleggers, op de eigen website. De VEB spreekt daarbij van een "sportieve en bestuurlijke crisis" bij de beursgenoteerde voetbalclub die "gigantische proporties" heeft aangenomen.

Meer uit Voetbal

Duitsland en Spanje gelijk in eerste finaleduel Nations League

KAISERSLAUTERN (ANP) - Het eerste finaleduel van de Nations League tussen de voetbalsters van Duitsland en Spanje is in 0-0 geëindigd. Voor zo'n 40.000 fans in Kaiserslautern was de thuisploeg gevaarlijker, maar hield de titelverdediger en wereldkampioen stand.

27 minuten geleden
ADO Den Haag verstevigt koppositie met zege in Venlo

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie van de Keuken Kampioen Divisie verstevigd. De club won de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo (0-3) en zag het als tweede geklasseerde SC Cambuur punten verspelen tegen Helmond Sport (0-0).

28 minuten geleden
Voetbalsters beginnen met sterk gewijzigd elftal tegen Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.

3 uur geleden
Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

4 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

5 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

6 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

7 uur geleden