Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers vragen AFM om onderzoek naar overname Hunter Douglas

Beleggers vragen AFM om onderzoek naar overname Hunter Douglas

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil dat de Autoriteit Financiële Markten (AFM) onderzoek gaat doen naar de overname van raambekleder Hunter Douglas. De fabrikant van raamdecoratie Luxaflex werd eind vorig jaar overgenomen door investeerder 3G Capital. Eerder in 2021 kocht topman Ralph Sonnenberg, die al een ruime meerderheid van de aandelen bezat, voor een veel lager bedrag aandelen op van kleine aandeelhouders in zijn bedrijf en zij voelen zich daarom volgens de VEB "belazerd".

De beleggersvereniging klaagt al veel langer over het gebrek aan transparantie bij het bedrijf. Sonnenberg, ook president-commissaris van Hunter Douglas, bood begin vorig jaar in eerste aanleg 64 euro per aandeel voor de stukken van zijn bedrijf die hij niet in bezit had. Zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer had toen al 83 procent van de stukken in handen. Later verhoogde hij het bod naar 82 euro per aandeel. "Een deel van de minderheidsaandeelhouders gaf het verzet op na deze verhoging", aldus de VEB in een toelichting.

"Vooral zij moeten zich belazerd hebben gevoeld toen Sonnenberg zijn bedrijf nog geen acht maanden later doorverkocht aan durfinvesteerder 3G voor meer dan het dubbele", klaagt de VEB. 3G Capital betaalt 175 euro per aandeel, waarbij de investeerder driekwart van de stukken in handen krijgt. De VEB vindt dat "een verhoging die op geen enkele manier te rechtvaardigen valt door gewijzigde inzichten in zo'n korte tijd".

Leen Reijtenbagh, de financiële topman van Hunter Douglas, zegt dat het ieders goed recht is om vragen te stellen of om een onderzoek te vragen. "Er kunnen ook vragen worden gesteld tijdens de aandeelhoudersvergadering volgende week", zegt hij. De uitkomsten van een eventueel onderzoek van de AFM ziet hij met vertrouwen tegemoet. "We hebben niets te verbergen", aldus Reijtenbagh. De AFM laat weten het verzoek van de VEB te hebben ontvangen en te zullen bestuderen.

Hunter Douglas is al meer dan 100 jaar in handen van de familie Sonnenberg. Behalve fabrikant van raambekleding is het bedrijf ook een distributeur en producent van werktuigmachines. Het bedrijf was in de eerste negen maanden van vorig jaar goed voor 3,4 miljard dollar (3 miljard euro) aan inkomsten. Hunter Douglas bestaat uit 136 ondernemingen met 47 fabrieken en 89 assemblagebedrijven. Het bedrijf is actief in meer dan 100 landen en telt ongeveer 23.000 werknemers. De familie Sonnenberg houdt na de overname een kwart van de aandelen in handen.

Meer uit Financieel

IMF roept VS op te streven naar wegnemen handelsbelemmeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.

26 minuten geleden
Huishoudens betalen in 2026 minder voor gas en elektra

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.

58 minuten geleden
Amerikaanse industrie kampt met tekorten zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.

1 uur geleden
Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

8 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

9 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

9 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

10 uur geleden