Beleggers vragen AFM om onderzoek naar overname Hunter Douglas
DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil dat de Autoriteit Financiële Markten (AFM) onderzoek gaat doen naar de overname van raambekleder Hunter Douglas. De fabrikant van raamdecoratie Luxaflex werd eind vorig jaar overgenomen door investeerder 3G Capital. Eerder in 2021 kocht topman Ralph Sonnenberg, die al een ruime meerderheid van de aandelen bezat, voor een veel lager bedrag aandelen op van kleine aandeelhouders in zijn bedrijf en zij voelen zich daarom volgens de VEB "belazerd".
De beleggersvereniging klaagt al veel langer over het gebrek aan transparantie bij het bedrijf. Sonnenberg, ook president-commissaris van Hunter Douglas, bood begin vorig jaar in eerste aanleg 64 euro per aandeel voor de stukken van zijn bedrijf die hij niet in bezit had. Zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer had toen al 83 procent van de stukken in handen. Later verhoogde hij het bod naar 82 euro per aandeel. "Een deel van de minderheidsaandeelhouders gaf het verzet op na deze verhoging", aldus de VEB in een toelichting.
"Vooral zij moeten zich belazerd hebben gevoeld toen Sonnenberg zijn bedrijf nog geen acht maanden later doorverkocht aan durfinvesteerder 3G voor meer dan het dubbele", klaagt de VEB. 3G Capital betaalt 175 euro per aandeel, waarbij de investeerder driekwart van de stukken in handen krijgt. De VEB vindt dat "een verhoging die op geen enkele manier te rechtvaardigen valt door gewijzigde inzichten in zo'n korte tijd".
Leen Reijtenbagh, de financiële topman van Hunter Douglas, zegt dat het ieders goed recht is om vragen te stellen of om een onderzoek te vragen. "Er kunnen ook vragen worden gesteld tijdens de aandeelhoudersvergadering volgende week", zegt hij. De uitkomsten van een eventueel onderzoek van de AFM ziet hij met vertrouwen tegemoet. "We hebben niets te verbergen", aldus Reijtenbagh. De AFM laat weten het verzoek van de VEB te hebben ontvangen en te zullen bestuderen.
Hunter Douglas is al meer dan 100 jaar in handen van de familie Sonnenberg. Behalve fabrikant van raambekleding is het bedrijf ook een distributeur en producent van werktuigmachines. Het bedrijf was in de eerste negen maanden van vorig jaar goed voor 3,4 miljard dollar (3 miljard euro) aan inkomsten. Hunter Douglas bestaat uit 136 ondernemingen met 47 fabrieken en 89 assemblagebedrijven. Het bedrijf is actief in meer dan 100 landen en telt ongeveer 23.000 werknemers. De familie Sonnenberg houdt na de overname een kwart van de aandelen in handen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
23 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.
13 uur geleden