Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers vragen AFM om onderzoek naar overname Hunter Douglas

Beleggers vragen AFM om onderzoek naar overname Hunter Douglas

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil dat de Autoriteit Financiële Markten (AFM) onderzoek gaat doen naar de overname van raambekleder Hunter Douglas. De fabrikant van raamdecoratie Luxaflex werd eind vorig jaar overgenomen door investeerder 3G Capital. Eerder in 2021 kocht topman Ralph Sonnenberg, die al een ruime meerderheid van de aandelen bezat, voor een veel lager bedrag aandelen op van kleine aandeelhouders in zijn bedrijf en zij voelen zich daarom volgens de VEB "belazerd".

De beleggersvereniging klaagt al veel langer over het gebrek aan transparantie bij het bedrijf. Sonnenberg, ook president-commissaris van Hunter Douglas, bood begin vorig jaar in eerste aanleg 64 euro per aandeel voor de stukken van zijn bedrijf die hij niet in bezit had. Zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer had toen al 83 procent van de stukken in handen. Later verhoogde hij het bod naar 82 euro per aandeel. "Een deel van de minderheidsaandeelhouders gaf het verzet op na deze verhoging", aldus de VEB in een toelichting.

"Vooral zij moeten zich belazerd hebben gevoeld toen Sonnenberg zijn bedrijf nog geen acht maanden later doorverkocht aan durfinvesteerder 3G voor meer dan het dubbele", klaagt de VEB. 3G Capital betaalt 175 euro per aandeel, waarbij de investeerder driekwart van de stukken in handen krijgt. De VEB vindt dat "een verhoging die op geen enkele manier te rechtvaardigen valt door gewijzigde inzichten in zo'n korte tijd".

Leen Reijtenbagh, de financiële topman van Hunter Douglas, zegt dat het ieders goed recht is om vragen te stellen of om een onderzoek te vragen. "Er kunnen ook vragen worden gesteld tijdens de aandeelhoudersvergadering volgende week", zegt hij. De uitkomsten van een eventueel onderzoek van de AFM ziet hij met vertrouwen tegemoet. "We hebben niets te verbergen", aldus Reijtenbagh. De AFM laat weten het verzoek van de VEB te hebben ontvangen en te zullen bestuderen.

Hunter Douglas is al meer dan 100 jaar in handen van de familie Sonnenberg. Behalve fabrikant van raambekleding is het bedrijf ook een distributeur en producent van werktuigmachines. Het bedrijf was in de eerste negen maanden van vorig jaar goed voor 3,4 miljard dollar (3 miljard euro) aan inkomsten. Hunter Douglas bestaat uit 136 ondernemingen met 47 fabrieken en 89 assemblagebedrijven. Het bedrijf is actief in meer dan 100 landen en telt ongeveer 23.000 werknemers. De familie Sonnenberg houdt na de overname een kwart van de aandelen in handen.

Meer uit Financieel

Herstelplan Nike-topman Elliott Hill oogt succesvol

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.

1 uur geleden
Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.

2 uur geleden
Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

4 uur geleden
EU stelt Mercosur-akkoord met maand uit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt nog een maand extra de tijd om een omstreden vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen te sluiten. De Mercosur-overeenkomst wordt niet zaterdag, maar in januari pas getekend, zeggen EU-diplomaten. De Mercosur-landen zouden hebben laten weten dat geduld nog te kunnen opbrengen.

4 uur geleden
'Echte kaas zonder koeien' dichterbij door miljoeneninvestering

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.

5 uur geleden
Winst voor AEX na rentebesluit ECB, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.

6 uur geleden
Rechter: Nederland mag toeslag op pakjes van buiten EU invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.

7 uur geleden