Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers schrikken van stap terug operationeel topvrouw Facebook

Beleggers schrikken van stap terug operationeel topvrouw Facebook

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, was woensdag een stevige verliezer op Wall Street vanwege het terugtreden van operationeel topvrouw Sheryl Sandberg. De 52-jarige Amerikaanse stond al jaren bekend als een van de drijvende krachten achter het zakelijke succes van het socialemediaconcern. Beleggers zetten het aandeel Meta na het nieuws over haar beslissing bijna 3 procent lager.

Sandberg kwam in 2008 bij Facebook en werd alom beschouwd als het zakelijke genie achter de onderneming die vorig jaar goed was voor bijna 120 miljard dollar aan omzet. Naast topman Mark Zuckerberg was ze ook het belangrijkste gezicht van het bedrijf. Ze heeft Facebook vaak publiekelijk verdedigd toen het bedrijf veel kritiek over zich heen kreeg, omdat het te weinig zou doen om haatzaaien, racisme en nepnieuws te bestrijden. Naar eigen zeggen wil Sandberg meer tijd vrijmaken voor werk voor haar filantropische stichting. Ze gaat niet helemaal weg bij Meta, ze blijft na haar stap terug later dit jaar nog wel een zetel houden in het bestuur.

De belangrijkste beursgraadmeters in New York gingen eveneens omlaag na een reeks nieuwe macro-economische cijfers. Ook werd gereageerd op uitlatingen van topman Jamie Dimon van de grote bank JPMorgan Chase. Hij waarschuwde beleggers om zich voor te bereiden op onrust op de financiële markten, nu de Federal Reserve bezig is met het opvoeren van de rente en Rusland oorlog blijft voeren in Oekraïne.

Salesforce

De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent lager op 32.813,23 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,8 procent tot 4101,23 punten en techbeurs Nasdaq speelde 0,7 procent kwijt op 11.994,46 punten.

Softwarebedrijf Salesforce (plus 9,9 procent) was wel erg in trek bij beleggers. De onderneming, die bedrijfssoftware maakt, kwam met solide kwartaalresultaten en verhoogde zijn winstverwachting voor heel dit jaar. Salesforce zei daarbij weinig te merken van de economische onzekerheid.

Warner Bros. Discovery

Ook Warner Bros. Discovery wist de aandacht op zich gericht. De Britse marktwaakhond gaat de samenvoeging van de sportuitzendingen van het Britse telecombedrijf BT met de streamingdiensten van Warner Bros. Discovery nader onderzoeken. Het mediabedrijf, dat eigenaar is van onder meer HBO, Discovery Channel en Eurosport, leverde meer dan 4 procent in.

De euro was 1,0650 dollar waard, tegen 1,0639 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 114,78 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 115,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rechtbank: ACM legde boete aan Fortnite-maker Epic terecht op

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.

24 minuten geleden
Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

34 minuten geleden
Aantal passagiers vliegveld Rotterdam stijgt naar 2,4 miljoen

ROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.

47 minuten geleden
Kazachstan vraagt EU en VS om olietransport te beschermen

ASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.

49 minuten geleden
Chinese eigenaar Nexperia ontkent leegtrekken bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.

1 uur geleden
ACM onderzoekt vier warmteleveranciers om te hoge winsten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.

2 uur geleden
Groene belegger wil uitleg Shell over financiële risico's fossiel

AMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.

2 uur geleden