Beleggers schrikken van onderzoek naar vermogenstak Deutsche Bank
AMSTERDAM (ANP) - De Duitse DWS Group is op de beurs in Frankfurt donderdag flink onderuitgegaan. Beleggers reageerden geschokt op berichten over een onderzoek door Amerikaanse en Duitse autoriteiten naar duurzaamheidsclaims van de vermogensbeheertak van Deutsche Bank. Ook de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero was een grote verliezer, wegens tegenvallende resultaten. De belangrijke Europese beurzen sloten licht in de min na recente recordstanden.
DWS Group moest bijna 14 procent aan beurswaarde inleveren en Deutsche Bank leverde ruim 2 procent in. DWS wordt door de autoriteiten onderzocht op verdenking van het overdrijven van duurzaamheidsclaims, meldden zakenkrant The Wall Street Journal en persbureau Bloomberg. Toezichthouders en de bedrijven zelf weigerden commentaar te geven.
Delivery Hero behoorde met een koersdaling van zo'n 3 procent eveneens tot de verliezers in Frankfurt, waar de DAX-index sloot met een min van 0,4 procent. De maaltijdbezorger heeft de eerste helft van het jaar afgesloten met een groter verlies in vergelijking met een jaar eerder. Dat kwam vooral door de uitgaven aan overnames en andere uitbreidingsplannen.
AEX
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde de sessie met een verlies van 0,2 procent op 780,31 punten. De MidKap verloor 0,5 procent tot 1096,93 punten. De beurzen in Parijs en Londen zakten tot 0,4 procent.
De zorgen over een mogelijke verdere opmars van de Delta-variant van het coronavirus na de vakantieperiode en een sterker dan verwachte daling van het Duitse consumentenvertrouwen drukten de stemming op de markten. Staalconcern ArcelorMittal (min 2,4 procent) was de grootste daler in de AEX. Verlichtingsbedrijf Signify profiteerde van een adviesverhoging door Credit Suisse en ging aan kop met een winst van 2,3 procent.
In de MidKap zakte laadpalenfabrikant Alfen, die vrijdag met cijfers komt, bijna 6 procent. Van Lanschot Kempen klom 1,5 procent bij de kleinere fondsen. De vermogensbeheerder boekte fors meer winst in de eerste jaarhelft.
Vivendi
Verder steeg Vivendi een kleine 3 procent in Parijs. Universal Music Group, de muziektak van het Franse mediaconcern, voorziet een verdere omzetgroei dit jaar. Ook verwacht het platenlabel achter sterren als Taylor Swift en Billie Eilish dividend te gaan uitkeren na de geplande beursgang in Amsterdam.
De euro was 1,1761 dollar waard, tegen 1,1752 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 67,60 dollar. Brentolie werd ook 1,1 procent goedkoper, op 71,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
9 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
11 uur geleden