Beleggers schrikken van onderzoek naar vermogenstak Deutsche Bank
AMSTERDAM (ANP) - De Duitse DWS Group is op de beurs in Frankfurt donderdag flink onderuitgegaan. Beleggers reageerden geschokt op berichten over een onderzoek door Amerikaanse en Duitse autoriteiten naar duurzaamheidsclaims van de vermogensbeheertak van Deutsche Bank. Ook de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero was een grote verliezer, wegens tegenvallende resultaten. De belangrijke Europese beurzen sloten licht in de min na recente recordstanden.
DWS Group moest bijna 14 procent aan beurswaarde inleveren en Deutsche Bank leverde ruim 2 procent in. DWS wordt door de autoriteiten onderzocht op verdenking van het overdrijven van duurzaamheidsclaims, meldden zakenkrant The Wall Street Journal en persbureau Bloomberg. Toezichthouders en de bedrijven zelf weigerden commentaar te geven.
Delivery Hero behoorde met een koersdaling van zo'n 3 procent eveneens tot de verliezers in Frankfurt, waar de DAX-index sloot met een min van 0,4 procent. De maaltijdbezorger heeft de eerste helft van het jaar afgesloten met een groter verlies in vergelijking met een jaar eerder. Dat kwam vooral door de uitgaven aan overnames en andere uitbreidingsplannen.
AEX
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde de sessie met een verlies van 0,2 procent op 780,31 punten. De MidKap verloor 0,5 procent tot 1096,93 punten. De beurzen in Parijs en Londen zakten tot 0,4 procent.
De zorgen over een mogelijke verdere opmars van de Delta-variant van het coronavirus na de vakantieperiode en een sterker dan verwachte daling van het Duitse consumentenvertrouwen drukten de stemming op de markten. Staalconcern ArcelorMittal (min 2,4 procent) was de grootste daler in de AEX. Verlichtingsbedrijf Signify profiteerde van een adviesverhoging door Credit Suisse en ging aan kop met een winst van 2,3 procent.
In de MidKap zakte laadpalenfabrikant Alfen, die vrijdag met cijfers komt, bijna 6 procent. Van Lanschot Kempen klom 1,5 procent bij de kleinere fondsen. De vermogensbeheerder boekte fors meer winst in de eerste jaarhelft.
Vivendi
Verder steeg Vivendi een kleine 3 procent in Parijs. Universal Music Group, de muziektak van het Franse mediaconcern, voorziet een verdere omzetgroei dit jaar. Ook verwacht het platenlabel achter sterren als Taylor Swift en Billie Eilish dividend te gaan uitkeren na de geplande beursgang in Amsterdam.
De euro was 1,1761 dollar waard, tegen 1,1752 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 67,60 dollar. Brentolie werd ook 1,1 procent goedkoper, op 71,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
7 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
12 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
12 uur geleden