Beleggers reageren positief op cijfers uit China en VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan. Een onverwachte opleving van de bedrijvigheid in de Chinese industrie in maart zorgde voor opluchting bij beleggers. Wel liep het enthousiasme hierover in de loop van de dag wat terug. Tegen het einde van de sessie steeg het sentiment weer wat na meevallende macro-economische cijfers uit de Verenigde Staten.
De AEX-index in Amsterdam sloot 1,6 procent hoger op 483,44 punten. De MidKap dikte 4 procent aan tot 666,10 punten. Parijs, Frankfurt en Londen kregen er tot 1,9 procent bij.
Sterkste stijger bij de hoofdfondsen aan het Damrak was ArcelorMittal met een plus van 8,6 procent. De staalreus gaat zijn productie tijdelijk terugschroeven in lijn met de gedaalde vraag door de coronacrisis. Shell won 7,6 procent. Het olie- en gasbedrijf ziet voorlopig aanzienlijke onzekerheid op de oliemarkt door de coronacrisis en de prijzenoorlog. Shell maakte ook bekend een kredietlijn te hebben getekend van 12 miljard dollar.
AkzoNobel
AkzoNobel (min 2,9 procent) eindigde bij de verliezers. Het verfconcern schrapte zijn vooruitzichten en neemt langer de tijd om zijn herstructureringsprogramma af te ronden. De grootste min was evenwel voor ING. De bank leverde 4,2 procent in.
In de MidKap steeg winkelvastgoedbedrijf WDP bijna 12 procent na een adviesverhoging door Kepler Cheuvreux. BAM zakte ruim 1 procent. De bouwer gaat kosten besparen en laat zijn verwachtingen los. Ook zet BAM het mes in het dividendvoorstel. Navigatiedienstverlener TomTom (plus 2,4 procent) schrapt eveneens zijn verwachtingen en schort zijn aandeleninkoopprogramma op.
Euronext
Euronext klom ruim 1 procent. De beursuitbater heeft besloten toch geen bod te doen op de beurs in Madrid. Fastned steeg bijna 11 procent op de lokale markt. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's zag de dagelijkse afzet met 70 procent dalen ten opzichte van februari door de coronapandemie.
Elders in Europa trok HelloFresh de aandacht, met een koerswinst van dik 13 procent in Frankfurt. De maaltijdbezorger doet goede zaken vanwege de virusuitbraak en stelt dat de kwartaalwinst aanzienlijk hoger zal uitvallen dan verwacht.
De euro was 1,1002 dollar waard, tegen 1,1029 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,1 procent meer op 20,70 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 22,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
8 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
10 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden