Beleggers reageren behoudend op nieuwe aankondigingen Apple
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Apple is maandag met een kleine winst gesloten op Wall Street. Daarmee is door beleggers behoudend, maar positief gereageerd op een reeks aankondigingen die het technologieconcern heeft gedaan op de Apple Worldwide Developers Conference. Nieuws over de Chinese taxidienst Didi Global kon duidelijk op meer enthousiasme rekenen van beleggers, terwijl Twitter lager werd gezet wegens een dreigement van Elon Musk.
Apple (plus 0,5 procent) komt onder meer met een vernieuwd toegangsscherm voor de iPhone in zijn nieuwe besturingssysteem iOS 16, zo is bekendgemaakt. Ook heeft het Amerikaanse bedrijf een nieuwe snellere chip getoond voor Apple-producten, genaamd M2. En Apple heeft een vernieuwde MacBook Air en een nieuwe MacBook Pro aangekondigd, waarin deze nieuwe chip is verwerkt.
Didi Global werd op zijn beurt meer dan 24 procent meer waard. Beleggers reageerden verheugd op een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal dat de Chinese autoriteiten deze week hun onderzoek naar de taxidienst zullen afronden. De concurrent van Uber werd er onder meer van verdacht illegaal persoonsgegevens van gebruikers te verzamelen en concurrentieregels te schenden.
Twitter zakte uiteindelijk 1,5 procent. Musk heeft geklaagd dat Twitter de afspraken rond de overname van het socialemediabedrijf schendt door hem niet bepaalde informatie te verstrekken over spam en nepaccounts. Daarbij benadrukt de bekende zakenman ook nog altijd het recht te hebben om van de overname van Twitter af te zien. De berichtendienst zelf gaat er niettemin nog altijd van uit dat de deal gewoon doorgaat, heeft het bedrijf gezegd in een reactie. Ook stelde Twitter zich aan alle gemaakte afspraken te houden en de nodige informatie met Musk te delen.
De algehele stemming op de aandelenbeurzen in New York was uiteindelijk licht positief na de flinke verliesbeurt op vrijdag. Naast het Europese rentebesluit op donderdag gaat de aandacht van beleggers deze week vooral uit naar de Amerikaanse inflatiecijfers, die pas aan het einde van de week naar buiten komen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent hoger op 32.915,78 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4121,43 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,4 procent bij op 12.061,37 punten.
De euro was daarnaast 1,0694 dollar waard, tegen 1,0688 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,2 procent tot 118,68 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 119,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.
6 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
13 uur geleden