Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers positief over kwartaalcijfers Air France-KLM

Beleggers positief over kwartaalcijfers Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM hoorde woensdag bij de grotere winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden na een wisselend koersverloop in de ochtend uiteindelijk positief op de resultaten van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie. Er waren veel bedrijfscijfers te verwerken. Ook konden de financiële markten reageren op nieuwe economische gegevens uit zowel de eurozone als de Verenigde Staten.

Air France-KLM won 2,6 procent aan beurswaarde. Daarmee was het aandeel na ingenieursbureau Arcadis (plus 3,1 procent) de sterkste stijger bij de middelgrote fondsen aan het Damrak. Het concern wist het verlies in het eerste kwartaal te beperken, mede dankzij lagere brandstofkosten. Een analist van Barclays sprak van een "behoorlijke meevaller", hoewel het ontbreken van een winstprognose volgens hem wel wijst op grotere economische onzekerheid. Air France-KLM kampte ook met hogere kosten voor personeel, vliegtuigonderhoud en luchthaventarieven.

De AEX-index eindigde 0,4 procent hoger op 877,89 punten. De MidKap klom ook 0,4 procent, tot 827,77 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent. Volgens economen van ING groeide de economie van de eurozone in het eerste kwartaal sterker dan verwacht. Ook daalde de Duitse inflatie. Maar in de Verenigde Staten kromp de economie tamelijk onverwacht in de eerste maanden onder president Donald Trump.

UMG

Universal Music Group (UMG) was de grootste stijger in de AEX, met een plus van ruim 3 procent. Het muziekconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst, dankzij sterke verkopen van populaire artiesten als Kendrick Lamar, Sabrina Carpenter en Lady Gaga. Adyen zakte daarentegen dik 2 procent. De kwartaalomzet van het bedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, viel tegen.

Staalbedrijven ArcelorMittal en Aperam gingen tot 7 procent omlaag na teleurstellende cijfers. Ook ASMI sloot lager, met een min van 1 procent. De fabrikant van chipapparatuur waarschuwde voor marktonzekerheid door de handelsoorlog. Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich steeg bijna 1 procent.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

2 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

3 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

4 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

5 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

8 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

22 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 dag geleden