Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers positief over gestegen bierverkoop Heineken

Beleggers positief over gestegen bierverkoop Heineken

AMSTERDAM (ANP) - De kwartaalcijfers van Heineken zijn woensdag goed ontvangen aan het Damrak. De bierbrouwer heeft in de eerste drie maanden van dit jaar meer bier verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat is een opsteker, want vorig jaar daalden de biervolumes nog. Het aandeel Heineken werd bijna 2 procent hoger gezet. Topman Dolf van den Brink sprak van een "bemoedigende start van 2024".

De grootste winnaar bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs was evenwel chiptoeleverancier ASMI. De onderneming zag het aantal nieuwe orders afgelopen kwartaal toenemen. Daarmee kwam een dalende trend ten einde. Beleggers beloonden dat met een plus van 11 procent.

Ook KPN opende de boeken. Het telecomconcern ging met een koerswinst van bijna 1 procent de handel uit. KPN heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt. Bovendien heeft het concern zijn winstverwachting voor heel 2024 verhoogd als gevolg van de overname van branchegenoot Youfone.

Verlies

De belangrijkste beursgraadmeters eindigden wel met verlies. Zo leverde op Beursplein 5 de AEX-index 0,1 procent in op 874,02 punten. In de lijst noteerde financieel concern ING (min 6 procent) ex dividend. Dat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de voorafgaande periode.

De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen aan de Amsterdamse beurs, verloor 0,9 procent tot 925,76 punten. In de MidKap zakte Allfunds 11 procent. Het Spaanse investeringsplatform ziet volgens persbureau Bloomberg af van de verkoop van het bedrijf. De biedingen die Allfunds heeft ontvangen zouden te laag zijn. Tankopslagbedrijf Vopak verloor bijna 1 procent na publicatie van de kwartaalcijfers.

Waarde

Bij de kleinere bedrijven werd Vivoryon ruim 24 procent meer waard. De biotechnoloog, die in maart bijna al zijn beurswaarde zag verdampen na teleurstellende uitkomsten van een onderzoek naar een alzheimermedicijn, leed vorig jaar een nettoverlies van dik 28 miljoen euro. Het bedrijf stelt nog genoeg geld in kas te hebben tot het tweede kwartaal van 2025.

Verder zakten de beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt tot 0,3 procent. De euro was 1,0686 dollar waard, tegen 1,0699 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 82,87 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 88,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

2 minuten geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

2 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

3 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

4 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

5 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

6 uur geleden
Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

16 uur geleden