Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers opgelucht over update slaapapneuapparaten Philips

Beleggers opgelucht over update slaapapneuapparaten Philips

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologiebedrijf Philips hoorde donderdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden opgelucht op het nieuws van het bedrijf dat uit eerste testresultaten is gebleken dat de langetermijngevolgen voor de gezondheid van gebruikers van zijn slaapapneuapparaten klein zijn. De stemming op de Europese aandelenmarkten was over de gehele linie positief. Op de financiële markten zijn de zorgen over de economische impact van de maatregelen tegen de omikronvariant weer wat afgenomen.

Philips werd 2,2 procent meer waard. Het bedrijf liet de eerste generatie van zijn slaapapneuapparaten testen. Begin dit jaar maakte Philips bekend de apparaten te gaan terugroepen. De apparaten bevatten een isolatieschuim dat bleek te kunnen afbrokkelen wat gevaarlijk kan zijn voor de patiënten. Philips heeft nog geen resultaten over de gevolgen van afbrokkelend isolatieschuim of over de materialen die in nieuwere generaties van de apparaten gebruikt werden. Voor de hele terugroepactie heeft het bedrijf 500 miljoen euro gereserveerd.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot uiteindelijk 1,3 procent hoger op 792,30 punten. Philips was niet de grootste stijger. Prosus profiteerde van de aankondiging van internetconcern Tencent, waarin de investeerder een groot belang heeft, om een groot deel van zijn aandelen in het Chinese e-commercebedrijf JD.com als dividend uit te keren. Het aandeel won bijna 5 procent.

Aegon

Aegon (plus 4,6 procent) liet verder weten dat de verkoop van zijn Oost-Europese en Turkse activiteiten aan Vienna Insurance Group (VIG) eindelijk kan doorgaan. De deal werd lang tegengehouden door Hongarije.

Bij de kleinere bedrijven verloor Pharming bijna 5 procent. Het biotechnologiebedrijf verlengde zijn samenwerking met de Franse farmaceut Sanofi met vijf jaar. De MidKap, de graadmeter voor de middelgrote fondsen, klom 0,8 procent tot 1054,94 punten.

Flutter Entertainment

De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot circa 1 procent. In Londen trok Flutter Entertainment de aandacht. Het Ierse gokbedrijf neemt zijn Italiaanse branchegenoot Sisal over voor omgerekend 1,9 miljard euro en dat werd op de Britse beurs beloond met een plus van meer dan 2 procent.

De euro was 1,1315 dollar waard, tegen 1,1325 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte bijna 1 procent meer op 73,39 dollar. Brentolie werd dik 1 procent duurder op 76,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

4 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

4 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

5 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

7 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

8 uur geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

8 uur geleden