Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers opgelucht dat winst Le Pen minder sterk is dan gevreesd

Beleggers opgelucht dat winst Le Pen minder sterk is dan gevreesd

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke koerswinsten aan de handel begonnen, ondanks een radicaal-rechtse overwinning in de eerste ronde van de parlementsverkiezingen van Frankrijk. Beleggers lijken erop te speculeren dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen moeite zal hebben een ​​regelrechte meerderheid te behalen bij de Franse verkiezingen.

De belangrijkste beursgraadmeter in Parijs stond in de vroege handel 2,8 procent hoger. De AEX-index in Amsterdam won 0,2 procent tot 926,20 punten. Verder was er in Frankfurt een plus van 1 procent te zien en de MidKap, met daarin de middelgrote fondsen in Amsterdam, steeg 1,3 procent tot 871,69 punten. Londen won 0,6 procent.

De afgelopen tijd was er onrust op de beurs in Parijs door zorgen bij beleggers over de Franse overheidsfinanciën bij een overwinning van RN. Maar de overwinning van RN was minder groot dan sommige peilingen eerder hadden aangegeven.

ING

De euro steeg in waarde na de eerste verkiezingsronde in Frankrijk. De eenheidsmunt klom naar 1,0760 dollar, tegen 1,0714 dollar bij het Europese slot op vrijdag.

De grote Franse banken lieten duidelijke winsten optekenen, met plussen tot 7,6 procent voor BNP Paribas, Société Générale en Crédit Agricole. Ook in de AEX stonden ABN AMRO en ING bij de koplopers met winsten tot 2,4 procent.

Noten

Op het Damrak steeg Air France-KLM 1,9 procent, ondanks een omzetalarm. Veel reizigers lijken deze zomer Parijs te mijden om de Olympische Spelen. Air France-KLM ziet in zijn zomerboekingen dat het vliegverkeer van en naar de Franse hoofdstad duidelijk achterblijft. Het concern verwacht dat de opbrengsten hierdoor met 160 miljoen tot 180 miljoen euro worden geraakt in de periode juni tot augustus.

ForFarmers werd 3,7 procent hoger gezet op Beursplein 5. Het veevoederbedrijf koopt Van Triest Veevoeders dat is gespecialiseerd in het verhandelen van reststromen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet de overname nog goedkeuren. Daarnaast meldde noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo (plus 0,8 procent) de overname van de noten- en gedroogde vruchtentak van Caldic. Hoeveel geld met beide deals is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 82,16 dollar en Brentolie kostte 0,7 procent meer op 85,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

1 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

2 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

4 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

6 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

6 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

7 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

7 uur geleden