Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers opgelucht dat winst Le Pen minder sterk is dan gevreesd

Beleggers opgelucht dat winst Le Pen minder sterk is dan gevreesd

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke koerswinsten aan de handel begonnen, ondanks een radicaal-rechtse overwinning in de eerste ronde van de parlementsverkiezingen van Frankrijk. Beleggers lijken erop te speculeren dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen moeite zal hebben een ​​regelrechte meerderheid te behalen bij de Franse verkiezingen.

De belangrijkste beursgraadmeter in Parijs stond in de vroege handel 2,8 procent hoger. De AEX-index in Amsterdam won 0,2 procent tot 926,20 punten. Verder was er in Frankfurt een plus van 1 procent te zien en de MidKap, met daarin de middelgrote fondsen in Amsterdam, steeg 1,3 procent tot 871,69 punten. Londen won 0,6 procent.

De afgelopen tijd was er onrust op de beurs in Parijs door zorgen bij beleggers over de Franse overheidsfinanciën bij een overwinning van RN. Maar de overwinning van RN was minder groot dan sommige peilingen eerder hadden aangegeven.

ING

De euro steeg in waarde na de eerste verkiezingsronde in Frankrijk. De eenheidsmunt klom naar 1,0760 dollar, tegen 1,0714 dollar bij het Europese slot op vrijdag.

De grote Franse banken lieten duidelijke winsten optekenen, met plussen tot 7,6 procent voor BNP Paribas, Société Générale en Crédit Agricole. Ook in de AEX stonden ABN AMRO en ING bij de koplopers met winsten tot 2,4 procent.

Noten

Op het Damrak steeg Air France-KLM 1,9 procent, ondanks een omzetalarm. Veel reizigers lijken deze zomer Parijs te mijden om de Olympische Spelen. Air France-KLM ziet in zijn zomerboekingen dat het vliegverkeer van en naar de Franse hoofdstad duidelijk achterblijft. Het concern verwacht dat de opbrengsten hierdoor met 160 miljoen tot 180 miljoen euro worden geraakt in de periode juni tot augustus.

ForFarmers werd 3,7 procent hoger gezet op Beursplein 5. Het veevoederbedrijf koopt Van Triest Veevoeders dat is gespecialiseerd in het verhandelen van reststromen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet de overname nog goedkeuren. Daarnaast meldde noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo (plus 0,8 procent) de overname van de noten- en gedroogde vruchtentak van Caldic. Hoeveel geld met beide deals is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 82,16 dollar en Brentolie kostte 0,7 procent meer op 85,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

25 minuten geleden
India reserveert miljarden om impact Iranoorlog op te vangen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.

41 minuten geleden
Olie- en gasprijzen verhogen druk op chemische industrie

ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.

2 uur geleden
Softwarebedrijf Adobe zakt op Wall Street na vertrek topman

NEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.

2 uur geleden
Economische groei VS minder sterk dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.

3 uur geleden
Vakbond verbolgen over uitblijven oorlogstoeslag zeevarenden

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.

3 uur geleden
Britse regering wil met hervorming sneller kerncentrales bouwen

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.

5 uur geleden