Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers opgelucht dat winst Le Pen minder sterk is dan gevreesd

Beleggers opgelucht dat winst Le Pen minder sterk is dan gevreesd

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke koerswinsten aan de handel begonnen, ondanks een radicaal-rechtse overwinning in de eerste ronde van de parlementsverkiezingen van Frankrijk. Beleggers lijken erop te speculeren dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen moeite zal hebben een ​​regelrechte meerderheid te behalen bij de Franse verkiezingen.

De belangrijkste beursgraadmeter in Parijs stond in de vroege handel 2,8 procent hoger. De AEX-index in Amsterdam won 0,2 procent tot 926,20 punten. Verder was er in Frankfurt een plus van 1 procent te zien en de MidKap, met daarin de middelgrote fondsen in Amsterdam, steeg 1,3 procent tot 871,69 punten. Londen won 0,6 procent.

De afgelopen tijd was er onrust op de beurs in Parijs door zorgen bij beleggers over de Franse overheidsfinanciën bij een overwinning van RN. Maar de overwinning van RN was minder groot dan sommige peilingen eerder hadden aangegeven.

ING

De euro steeg in waarde na de eerste verkiezingsronde in Frankrijk. De eenheidsmunt klom naar 1,0760 dollar, tegen 1,0714 dollar bij het Europese slot op vrijdag.

De grote Franse banken lieten duidelijke winsten optekenen, met plussen tot 7,6 procent voor BNP Paribas, Société Générale en Crédit Agricole. Ook in de AEX stonden ABN AMRO en ING bij de koplopers met winsten tot 2,4 procent.

Noten

Op het Damrak steeg Air France-KLM 1,9 procent, ondanks een omzetalarm. Veel reizigers lijken deze zomer Parijs te mijden om de Olympische Spelen. Air France-KLM ziet in zijn zomerboekingen dat het vliegverkeer van en naar de Franse hoofdstad duidelijk achterblijft. Het concern verwacht dat de opbrengsten hierdoor met 160 miljoen tot 180 miljoen euro worden geraakt in de periode juni tot augustus.

ForFarmers werd 3,7 procent hoger gezet op Beursplein 5. Het veevoederbedrijf koopt Van Triest Veevoeders dat is gespecialiseerd in het verhandelen van reststromen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet de overname nog goedkeuren. Daarnaast meldde noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo (plus 0,8 procent) de overname van de noten- en gedroogde vruchtentak van Caldic. Hoeveel geld met beide deals is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 82,16 dollar en Brentolie kostte 0,7 procent meer op 85,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

14 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

18 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

21 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

21 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

22 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

1 dag geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

1 dag geleden