Beleggers op Wall Street wachten op inflatiecijfer VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street waren vooral in afwachting van een nieuw inflatiecijfer uit de Verenigde Staten dat dinsdag naar buiten komt. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
De Dow-Jonesindex eindigde met een plus van 0,3 procent op 38.797,38 punten. De S&P 500 zakte 0,1 procent tot 5021,84 punten. Vrijdag sloot de breed samengestelde graadmeter voor het eerst boven de 5000 punten. De technologiebeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 15.942,55 punten.
Op de financiƫle markten wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Amerikaanse centrale bank binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Maar na het rentebesluit van eind januari liet Fed-voorzitter Jerome Powell nog doorschemeren meer bewijs nodig te hebben dat de inflatie echt richting het doel van 2 procent beweegt.
Bij de bedrijven kon onder meer chipproducent Nvidia op belangstelling rekenen. Nvidia ging tijdens de handelsdag in beurswaarde voorbij aan webwinkelconcern Amazon. De marktwaarde van Nvidia wordt aangejaagd door de sterk stijgende vraag naar chips die gebruikt worden voor kunstmatige intelligentie (AI).
De koers van Nvidia klom tijdens de handel met ruim 2 procent, waarmee de waarde van het bedrijf uitkwam op ongeveer 1,83 biljoen dollar. Amazon is circa 1,8 biljoen dollar waard. Nvidia werd daarmee het op drie na meest waardevolle Amerikaanse beursgenoteerde bedrijf, na Microsoft, Apple en Google-moeder Alphabet. Later zakte de koers van Nvidia wel weer wat terug.
Diamondback Energy klom ruim 9 procent. Het olie- en gasconcern heeft een overeenkomst bereikt om zijn private branchegenoot Endeavour Energy Partners te kopen voor 26 miljard dollar. Endeavour is de grootste particuliere olie- en gasproducent in het grote schalieveld Permian Basin in Texas. De overnamedeal van Diamondback is de nieuwste in een reeks van grote deals in de Amerikaanse oliesector.
De euro was 1,0774 dollar waard, vrijwel gelijk als bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 77,02. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 82,07 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
6 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
11 uur geleden