Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Beleggers op Wall Street nemen adempauze, Boeing flink hoger

Beleggers op Wall Street nemen adempauze, Boeing flink hoger

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag wat voorzichtiger aan, na twee weken van stevige koersstijgingen. Vliegtuigfabrikant Boeing (plus 4 procent) was een opvallende stijger na de bekendmaking van een megaorder.

Luchtvaartmaatschappij Emirates bestelde op de luchtvaartshow van Dubai voor 52 miljard dollar aan vliegtuigen bij Boeing. Het concern ontving tijdens de show ook orders van de maatschappijen SunExpress en FlyDubai.

De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent in de plus op 34.337,87 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte wel 0,1 procent tot 4411,55 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,2 procent in op 13.767,74 punten. De S&P 500 en de Nasdaq stegen vrijdag respectievelijk 1,6 en 2 procent. Het is voor het eerst in zo'n vier maanden dat de Nasdaq lager is geëindigd op een maandag.

Moody's

De stemming werd iets gedrukt door een rapport van kredietbureau Moody's. Daarin werden de vooruitzichten voor de kredietwaardigheid van de Verenigde Staten verlaagd van stabiel naar negatief. Moody's hield de Amerikaanse kredietrating wel op het hoogste niveau van AAA.

Daarnaast blijft de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de rente. Vorige week laaide de rentevrees weer even op. Dat kwam doordat de voorzitter van de Federal Reserve verklaarde dat de centrale bank niet zal aarzelen om de rente verder te verhogen als dat nodig is om de inflatie terug te dringen. Beleggers zullen dan ook scherp letten op de nieuwe inflatiecijfers, die dinsdag op het programma staan.

Xi Jinping

Beleggers kijken verder uit naar de ontmoeting tussen president Joe Biden en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Die zal naar verwachting woensdag plaatsvinden in San Francisco. De leiders zullen spreken over geopolitieke onderwerpen, waaronder de oorlog in Oekraïne en het Midden-Oosten.

Vleesproducent Tyson Foods daalde maandag 2,8 procent, na de publicatie van tegenvallende kwartaalcijfers. Ook is het bedrijf somber over de vooruitzichten voor volgend jaar. Vorige maand werd bekend dat het Amerikaanse concern tientallen miljoenen had geïnvesteerd in de Brabantse insectenkwekerij Protix.

Lithium

ExxonMobil kondigde een plan aan om lithium, een belangrijke grondstof voor batterijen, te gaan produceren in de zuidelijke staat Arkansas. Het aandeel won 1 procent.

Op de valutamarkt noteerde de euro op 1,0701 dollar, tegen 1,0665 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 78,44 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 82,70 dollar per vat. Oliekartel OPEC verhoogde zijn verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar.

Meer uit Financieel

Topman chipbedrijf Nvidia gaat toch met Trump mee naar China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.

16 minuten geleden
Moederbedrijf MediaMarkt verkoopt meer, maar verlies loopt op

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het afgelopen kwartaal iets meer elektronica verkocht, ondanks de "uitdagende economische omstandigheden". Consumenten kochten de afgelopen tijd vooral meer kleine apparaten. Het bedrijf verkocht minder grote elektrische apparaten en telecom- en tv-producten.

24 minuten geleden
TUI merkt dat reizigers langer wachten met boeken door oorlog

HANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI ziet dat mensen langer wachten met het boeken van een vakantie voor deze zomer als gevolg van onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De hotels en resorts zijn minder volgeboekt dan vorig jaar. Volgens TUI moet 45 procent van de reizigers nog een vakantie boeken voor deze zomer.

33 minuten geleden
DNB: helft bedrijfsleningen gaat naar midden- en kleinbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.

1 uur geleden
ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

1 uur geleden
Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

3 uur geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

9 uur geleden