Beleggers op Wall Street blijven hopen op steunpakket
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine winsten gesloten. Beleggers bleven hopen op extra stimuleringsmaatregelen om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te helpen. Maar daarover kwamen wisselende berichten naar buiten. Er is nog altijd geen akkoord, maar er is wel weer op hoog niveau overleg gevoerd.
De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent hoger op 27.816,90 punten. De brede S&P 500 dikte 0,5 procent aan tot 3380,80 punten en technologiegraadmeter Nasdaq kreeg er 1,4 procent bij tot 11.326,51 punten.
Bij de bedrijven ging de aandacht onder meer uit naar PepsiCo, dat bijna 2 procent won. De snack- en frisdrankproducent behaalde in het afgelopen kwartaal een hogere omzet en winst en verwacht voor heel 2020 een groei van de verkopen. Zo werden meer snacks van bijvoorbeeld de merken Lay's en Dorito's verkocht, maar ook ontbijtgranen van Quaker. Ook woninginrichter Bed Bath & Beyond opende de boeken. De cijfers waren duidelijk beter dan verwacht en het aandeel won circa een kwart aan waarde.
Techsector
Verder stond de techsector in de belangstelling. Een belangrijke commissie van de Amerikaanse Senaat heeft donderdag ingestemd met het dagvaarden van de topmannen van techgiganten Facebook, Google en Twitter. Ze moeten getuigen over een wettelijke bescherming die cruciaal is voor het bedrijfsmodel van de onlineplatformen. Beleggers leken zich evenwel weinig zorgen te maken. De betreffende aandelen eindigden stevig in de plus.
Maker van elektrische voertuigen Nikola won op zijn beurt bijna 18 procent, nadat de onderneming had aangegeven wat betreft productietijdspad en plannen nog steeds op schema te liggen. Beurstoezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC) begon onlangs nog een onderzoek naar beschuldigingen van misleiding, fraude en bedrog bij het bedrijf. Verder steeg maker van plastic schoenen Crocs bijna 6 procent na een bericht dat Justin Bieber met het bedrijf wil samenwerken.
De euro stond op 1,1747 dollar, tegen 1,1754 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 3,9 procent goedkoper op 38,66 dollar. Brentolie kostte 3,5 procent minder op 40,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid steunt de eventuele kandidatuur van Klaas Knot als opvolger van Christine Lagarde als voorzitter van de Europese Centrale Bank. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Financiën na berichtgeving van persbureau Bloomberg.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, was woensdag een flinke daler op de aandelenbeurzen in New York. SpaceX kwam dinsdag nabeurs voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten. Daaruit bleek dat SpaceX de investeringen in vooral AI-infrastructuur flink heeft verhoogd in het afgelopen kwartaal, naar meer dan 18 miljard dollar.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Uber kampt met toenemende concurrentie in Brazilië, de grootste markt van de taxidienst en maaltijdbezorger. Chinese bedrijven als Didi en Meituan investeren er fors, waardoor de concurrentiestrijd niet alleen om klanten, maar ook om bezorgers verder is opgelaaid. Didi is een Chinese taxi-app en Meituan een maaltijdbezorger.
5 uur geleden