Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers op het Damrak wachten af, Adyen verder omhoog

Beleggers op het Damrak wachten af, Adyen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak is maandag in mineur geëindigd, mede door een gebrek aan richtinggevend nieuws. Adyen (plus 1,6 procent) was de sterkste stijger bij de grote fondsen in Amsterdam. Het bedrijf dat de betalingen regelt voor veel grote internationale winkelbedrijven, profiteerde mogelijk van de koopjesdagen rond Black Friday. Voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich verloor, zonder duidelijke reden, ruim 3 procent en stond daarmee onderaan in de AEX.

De hoofdindex zelf eindigde 0,2 procent lager op 764,22 punten. De MidKap, de index van middelgrote beursfondsen, verloor eenzelfde percentage op 857,72 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen leverden tot 0,4 procent in.

Graadmeter

Olie- en gasconcern Shell kampte met een aanhoudende daling van de olieprijzen en verloor 0,8 procent. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,21 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 80,18 dollar per vat. Op de oliemarkt wordt uitgekeken naar de eerder uitgestelde OPEC-vergadering die donderdag wordt gehouden.

Beleggers kijken daarnaast uit naar inflatiecijfers uit Europa en de VS, die eveneens donderdag op het programma staan. In de eurozone zal de inflatie in november naar verwachting verder zijn afgekoeld tot het laagste niveau sinds juli 2021. In de VS komt een voor de Federal Reserve belangrijke graadmeter voor de inflatie naar buiten.

Opvallende stijger

ASR moest een koerswinst van eerder op de dag inleveren en sloot met een verlies van 0,6 procent. De verzekeraar bevestigde de strategische opties voor de onlinebank Knab te onderzoeken. Ook heeft het bedrijf meerdere biedingen ontvangen op Knab, een bank die het bedrijf samen met andere Nederlandse onderdelen van branchegenoot Aegon overnam. ASR benadrukte wel dat het nog niet zeker is dat de bank ook echt zal worden verkocht.

In de MidKap was speciaalchemiebedrijf Corbion (plus 3,2 procent) een opvallende stijger. Douwe Egberts-moeder JDE Peet's sloot de rij met een verlies van 4,8 procent, na een adviesverlaging door Kepler Cheuvreux.

Niet zeker

Marel steeg meer dan 3 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines, met veel werknemers in Nederland, werd vrijdag ruim een vijfde meer waard. Die koerssprong volgde op de aankondiging dat de Amerikaanse branchegenoot John Bean Technologies een overnamebod overweegt van 2,4 miljard euro op Marel. Het is echter nog niet zeker of er daadwerkelijk een deal komt.

De euro was 1,0933 dollar waard, onveranderd ten opzichte van vrijdag.

Meer uit Financieel

Massaclaim beleggers tegen Airbus strandt bij Haagse hof

DEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciële partijen die vooral aan de claim willen verdienen.

37 minuten geleden
Jumbo mag van rechter afscheid nemen van huisbakkers

DEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.

1 uur geleden
Onzeker of achtergebleven koffers op Schiphol voor kerst aankomen

SCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.

1 uur geleden
Klanten failliet zonne-energiebedrijf Soly naar Noors Otovo

AMSTERDAM (ANP) - De klanten van het failliete Groningse zonne-energiebedrijf Soly worden overgenomen door branchegenoot Otovo. Dat in Noorwegen opgerichte bedrijf krijgt er zo tienduizenden klanten bij. Maar de mensen die het betreft, kunnen geen aanspraak meer maken op bijvoorbeeld de installatiegarantie die Soly eerder bood.

2 uur geleden
Moskou zet WhatsApp onder druk, Russen klagen over storingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Duizenden Russen klaagden dinsdag, vlak voor de kerstdagen, over storingen en vertragingen bij WhatsApp, nadat Moskou maatregelen had genomen om de berichtendienst te dwarsbomen. WhatsApp beschuldigde de Russische autoriteiten ervan te proberen meer dan 100 miljoen Russen het recht op privécommunicatie te ontnemen.

2 uur geleden
Supers willen namen vegaburger en plantaardige schnitzel behouden

LEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten willen dat vleesvervangers herkenbare namen houden. Supermarktkoepel CBL roept het Europees Parlement daarom op het voorgestelde verbod op namen als vegaburger, vegetarische worst of plantaardige schnitzel te heroverwegen.

2 uur geleden
Duitse industrie: 170.000 banen verloren in afgelopen jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse industrie heeft over het afgelopen jaar nog eens 170.000 banen verloren door de grote problemen waarmee veel industriebedrijven kampen. Dat zei de president van de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) in een interview met persbureau dpa. Zo hebben bijvoorbeeld de Duitse autosector en grondstoffenindustrie het erg moeilijk door felle concurrentie, een zwakkere vraag en hoge kosten.

3 uur geleden