Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers op Damrak wachten op rentebesluit Federal Reserve

Beleggers op Damrak wachten op rentebesluit Federal Reserve

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs kijken woensdag vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal de rente in de Verenigde Staten waarschijnlijk verder opschroeven in de strijd tegen de hardnekkige inflatie. Wel wordt verwacht dat de Fed de rente wat minder agressief zal verhogen dan eerder werd voorzien om de kalmte in de bankensector te bewaren. Het rentebesluit wordt pas na sluiting van de Europese beurshandel bekendgemaakt.

In afwachting van het Fed-besluit lijkt de AEX-index op Beursplein 5 licht hoger te openen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine plussen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag verder omhoog. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, maakte de Nikkei een inhaalslag en sloot 1,9 procent hoger. Vooral de Japanse banken toonden daarbij herstel. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,7 procent in de plus onder aanvoering van de banken en Chinese techbedrijven.

Op het Damrak kwam Avantium nog met jaarcijfers. Het chemiebedrijf wist de omzet in 2022 met ruim 60 procent op te voeren. Het jaarverlies van het bedrijf liep wel op tot ruim 31 miljoen euro. Dat kwam vooral door de start van de bouw van de fabriek voor de productie van plantaardige plastics in Delfzijl, die in het eerste kwartaal van 2024 klaar moet zijn. Avantium kondigde tevens aan het Deense Kvadrat als nieuwe klant te hebben binnengehaald voor die fabriek.

Basic-Fit

Basic-Fit zal mogelijk profiteren van een positief rapport van Berenberg. De analisten van de Duitse investeringsbank schroefden daarin het koersdoel voor de fitnessketen op.

Ook Just Eat Takeaway staat in de belangstelling. Het maaltijdbezorgbedrijf gaat ongeveer 1700 banen schrappen in het Verenigd Koninkrijk. Vooral maaltijdbezorgers bij de Britse dienst Just Eat worden getroffen, maar ook zo'n 170 kantoorbanen verdwijnen. De beslissing in het Verenigd Koninkrijk heeft geen impact op de banen van de duizenden bezorgers die de Nederlandse dochteronderneming Thuisbezorgd.nl zelf in dienst heeft.

Olieprijzen

De Europese beurzen wisten dinsdag verder te herstellen. De AEX eindigde 1 procent hoger op 736,18 punten en de graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,8 procent. Op Wall Street sloot de Dow-Jonesindex 1 procent in de plus op 32.560,60 punten. De brede S&P 500 won 1,3 procent en techbeurs Nasdaq klom 1,6 procent.

De euro was 1,0766 dollar waard, tegen 1,0768 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent in prijs tot 69,12 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent goedkoper, op 74,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump kondigt tarief aan voor Brazilië en hekelt proces Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een importheffing van 50 procent aangekondigd voor producten uit Brazilië. Het gaat om een van de hoogste tot nu toe aangekondigde heffingen die in augustus van kracht worden.

5 uur geleden
Wall Street sluit hoger na verschijnen Fed-notulen

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De vrijgekomen notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve voedden de hoop bij beleggers op een renteverlaging later dit jaar. Dat de inflatie nog kan oplopen door alle importheffingen van president Donald Trump lijkt zo'n rentestap niet in de weg te hoeven staan, kwam ook uit de stukken naar voren.

5 uur geleden
Waarde bitcoin boven 112.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. De waarde van 's werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 22.00 uur (Nederlandse tijd) kortstondig voorbij 112.000 dollar.

5 uur geleden
London Tunnels wil na jaar alweer weg van Damrak

AMSTERDAM (ANP) - London Tunnels wil na een jaar alweer van het Damrak verdwijnen. Het Britse bedrijf maakte in juni vorig jaar zijn debuut op de Amsterdamse beurs om geld op te halen om in Londen een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen. Nu denkt de onderneming dat Beursplein 5 toch niet de meest effectieve of kostenefficiënte weg is om de benodigde financiering veilig te stellen.

8 uur geleden
Rederijvereniging schrikt van nieuwste aanvallen Rode Zee

ROTTERDAM (ANP) - De manier waarop Houthi-rebellen het vrachtschip Magic Seas tot zinken hebben gebracht in de Rode Zee is enorm schrikken, zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). "Ik schrik daarvan, het ziet er zo professioneel uit", vindt KVNR-directeur Annet Koster over verspreide beelden van de aanval op de Magic Seas.

8 uur geleden
Rechter wijst claim tegen ABN AMRO namens groep mkb'ers af

AMSTERDAM (ANP) - Het is Stichting Massaschade & Consument niet gelukt om met een rechtszaak tegen ABN AMRO compensatie af te dwingen voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zou hebben betaald. De organisatie stelde dat veel mkb'ers met een doorlopend krediet met variabel rentetarief zijn gedupeerd doordat de bank hun rente na 2008 niet liet meedalen met de marktrente. De rechtbank in Amsterdam oordeelt dat de ondernemers namens wie de claim is ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaart Stichting Massaschade & Consument niet-ontvankelijk.

8 uur geleden
Trump kondigt weer heffingen aan voor reeks landen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw importheffingen aangekondigd voor een reeks landen. Het gaat om landen die de afgelopen maanden geen handelsdeals met de Verenigde Staten wisten te sluiten.

9 uur geleden