Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers op Damrak kijken uit naar Amerikaans banenrapport

Beleggers op Damrak kijken uit naar Amerikaans banenrapport

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs kijken vrijdag vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Eerder deze week bleek al dat er in de Amerikaanse private sector veel minder banen zijn bijgekomen dan verwacht. In het officiële cijfer dat later op de dag verschijnt worden ook de banen bij de overheid meegenomen.

Bij een zwakke banengroei in de grootste economie ter wereld zou de Fed mogelijk kunnen besluiten om de rente deze maand niet nog verder te verhogen om de inflatie te bestrijden. Op de financiële markten wordt al rekening gehouden met een rentepauze in de Verenigde Staten.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te gaan beginnen aan de nieuwe beursmaand. In augustus raakte de hoofdindex nog ruim 6 procent aan waarde kwijt. De andere Europese beurzen lijken eveneens met kleine winsten te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag overwegend kleine plussen zien. In Tokio ging de Nikkei 0,3 procent hoger het weekeinde in. De beurs in Shanghai won 0,2 procent na een verrassende groei van de Chinese industrie in augustus. In Hongkong bleef de beurs gesloten vanwege de komst van tyfoon Saolo.

Koopadvies

Op het Damrak zal luchtvaartcombinatie Air France-KLM mogelijk profiteren van een koopadvies door analisten van AlphaValue. De kenners van de Duitse investeringsbank Berenberg verlaagden daarnaast het koersdoel voor DSM-Firmenich. Het koopadvies voor het speciaalchemieconcern bleef daarbij wel gehandhaafd.

Accsys kwam met een handelsbericht. De houtspecialist liet weten dat de omzet in de eerste vier maanden van zijn gebroken boekjaar hoger is uitgevallen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vanwege de onzekere marktomstandigheden waarschuwde het bedrijf wel dat de omzet en het resultaat in het gehele boekjaar onder de huidige verwachtingen van analisten zullen uitkomen.

Gemengd

De Europese beurzen sloten donderdag gemengd. De AEX daalde 0,2 procent tot 743,62 punten en de MidKap klom 0,4 procent tot 880,72 punten. De graadmeters in Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent. Frankfurt won 0,5 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,5 procent lager op 34.721,91 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent en techbeurs Nasdaq klom 0,1 procent.

De euro bleef onveranderd op 1,0840 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 83,83 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 87,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Airbnb verhoogt verwachtingen nogmaals, mede door Gen Z-boekers

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.

36 minuten geleden
Grootste verliesdag van 2026 op Wall Street door techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.

1 uur geleden
Waarde bitcoin flink omlaag door techuitverkoop op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.

1 uur geleden
Vermogen Musk teert in door koersval techbedrijven op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.

2 uur geleden
Nog twee jaar celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.

3 uur geleden
Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.

4 uur geleden
Eindhoven Airport lost bezettingsprobleem verkeersleiding snel op

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.

5 uur geleden