Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers op Damrak kijken uit naar Amerikaans banenrapport

Beleggers op Damrak kijken uit naar Amerikaans banenrapport

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs kijken vrijdag vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Eerder deze week bleek al dat er in de Amerikaanse private sector veel minder banen zijn bijgekomen dan verwacht. In het officiële cijfer dat later op de dag verschijnt worden ook de banen bij de overheid meegenomen.

Bij een zwakke banengroei in de grootste economie ter wereld zou de Fed mogelijk kunnen besluiten om de rente deze maand niet nog verder te verhogen om de inflatie te bestrijden. Op de financiële markten wordt al rekening gehouden met een rentepauze in de Verenigde Staten.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te gaan beginnen aan de nieuwe beursmaand. In augustus raakte de hoofdindex nog ruim 6 procent aan waarde kwijt. De andere Europese beurzen lijken eveneens met kleine winsten te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag overwegend kleine plussen zien. In Tokio ging de Nikkei 0,3 procent hoger het weekeinde in. De beurs in Shanghai won 0,2 procent na een verrassende groei van de Chinese industrie in augustus. In Hongkong bleef de beurs gesloten vanwege de komst van tyfoon Saolo.

Koopadvies

Op het Damrak zal luchtvaartcombinatie Air France-KLM mogelijk profiteren van een koopadvies door analisten van AlphaValue. De kenners van de Duitse investeringsbank Berenberg verlaagden daarnaast het koersdoel voor DSM-Firmenich. Het koopadvies voor het speciaalchemieconcern bleef daarbij wel gehandhaafd.

Accsys kwam met een handelsbericht. De houtspecialist liet weten dat de omzet in de eerste vier maanden van zijn gebroken boekjaar hoger is uitgevallen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vanwege de onzekere marktomstandigheden waarschuwde het bedrijf wel dat de omzet en het resultaat in het gehele boekjaar onder de huidige verwachtingen van analisten zullen uitkomen.

Gemengd

De Europese beurzen sloten donderdag gemengd. De AEX daalde 0,2 procent tot 743,62 punten en de MidKap klom 0,4 procent tot 880,72 punten. De graadmeters in Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent. Frankfurt won 0,5 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,5 procent lager op 34.721,91 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent en techbeurs Nasdaq klom 0,1 procent.

De euro bleef onveranderd op 1,0840 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 83,83 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 87,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Minister Herbert: Nexperia moet geschil zelf oplossen

DEN HAAG (ANP) - Het geschil over chipfabrikant Nexperia moet binnen het bedrijf zelf worden opgelost, vinden de Nederlandse en Chinese regering, aldus minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) vrijdag. Ze sprak deze week met ambassadeur Shen Bo van China.

21 minuten geleden
Rechter dwingt Albert Heijn uitzendkracht in dienst te nemen

DEN HAAG (ANP) - Albert Heijn moet een voormalige uitzendkracht in vaste dienst nemen nadat hij ruim zeven jaar voor hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen had gewerkt. Het winkelbedrijf heeft misbruik van een uitzendovereenkomst gemaakt, oordeelt de rechtbank in Den Haag. Volgens vakbond FNV, die de Poolse uitzendkracht Pawel Rudzki steunde, werd hij uiteindelijk weggestuurd om zijn leidende rol bij een staking.

25 minuten geleden
PwC: bedrijf kan stookkosten moeilijker doorberekenen dan in 2022

AMSTERDAM (ANP) - Het wordt voor Nederlandse bedrijven die last hebben van de gestegen energieprijzen moeilijker om de hogere kosten door te berekenen dan bij de vorige energiecrisis in 2022. Dat stelt consultancykantoor PwC in een analyse over de economische effecten van de Iranoorlog. Vier jaar geleden kwam Nederland net uit de coronacrisis, waar steunpakketten, lage rentes en opgepot spaargeld ervoor zorgden dat consumenten veel te besteden hadden. Nu is dat veel minder het geval en zouden klanten hun producten links laten liggen als ze te duur worden, stellen economen van PwC.

35 minuten geleden
EU ziet geen tekort vliegtuigbrandstof ondanks IEA-waarschuwing

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.

1 uur geleden
Brussel investeert 180 miljoen in Europese clouddiensten voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.

1 uur geleden
IATA voorziet vluchtannuleringen Europa in mei om kerosinetekort

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.

2 uur geleden
Transavia en TUI schrappen geen vluchten vanwege kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.

3 uur geleden