Beleggers op Damrak kijken uit naar Amerikaans banenrapport
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs kijken vrijdag vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Eerder deze week bleek al dat er in de Amerikaanse private sector veel minder banen zijn bijgekomen dan verwacht. In het officiële cijfer dat later op de dag verschijnt worden ook de banen bij de overheid meegenomen.
Bij een zwakke banengroei in de grootste economie ter wereld zou de Fed mogelijk kunnen besluiten om de rente deze maand niet nog verder te verhogen om de inflatie te bestrijden. Op de financiële markten wordt al rekening gehouden met een rentepauze in de Verenigde Staten.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te gaan beginnen aan de nieuwe beursmaand. In augustus raakte de hoofdindex nog ruim 6 procent aan waarde kwijt. De andere Europese beurzen lijken eveneens met kleine winsten te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag overwegend kleine plussen zien. In Tokio ging de Nikkei 0,3 procent hoger het weekeinde in. De beurs in Shanghai won 0,2 procent na een verrassende groei van de Chinese industrie in augustus. In Hongkong bleef de beurs gesloten vanwege de komst van tyfoon Saolo.
Koopadvies
Op het Damrak zal luchtvaartcombinatie Air France-KLM mogelijk profiteren van een koopadvies door analisten van AlphaValue. De kenners van de Duitse investeringsbank Berenberg verlaagden daarnaast het koersdoel voor DSM-Firmenich. Het koopadvies voor het speciaalchemieconcern bleef daarbij wel gehandhaafd.
Accsys kwam met een handelsbericht. De houtspecialist liet weten dat de omzet in de eerste vier maanden van zijn gebroken boekjaar hoger is uitgevallen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vanwege de onzekere marktomstandigheden waarschuwde het bedrijf wel dat de omzet en het resultaat in het gehele boekjaar onder de huidige verwachtingen van analisten zullen uitkomen.
Gemengd
De Europese beurzen sloten donderdag gemengd. De AEX daalde 0,2 procent tot 743,62 punten en de MidKap klom 0,4 procent tot 880,72 punten. De graadmeters in Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent. Frankfurt won 0,5 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,5 procent lager op 34.721,91 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent en techbeurs Nasdaq klom 0,1 procent.
De euro bleef onveranderd op 1,0840 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 83,83 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 87,08 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
1 dag geleden