Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers op Damrak kijken uit naar Amerikaans banenrapport

Beleggers op Damrak kijken uit naar Amerikaans banenrapport

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs kijken vrijdag vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Eerder deze week bleek al dat er in de Amerikaanse private sector veel minder banen zijn bijgekomen dan verwacht. In het officiële cijfer dat later op de dag verschijnt worden ook de banen bij de overheid meegenomen.

Bij een zwakke banengroei in de grootste economie ter wereld zou de Fed mogelijk kunnen besluiten om de rente deze maand niet nog verder te verhogen om de inflatie te bestrijden. Op de financiële markten wordt al rekening gehouden met een rentepauze in de Verenigde Staten.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te gaan beginnen aan de nieuwe beursmaand. In augustus raakte de hoofdindex nog ruim 6 procent aan waarde kwijt. De andere Europese beurzen lijken eveneens met kleine winsten te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag overwegend kleine plussen zien. In Tokio ging de Nikkei 0,3 procent hoger het weekeinde in. De beurs in Shanghai won 0,2 procent na een verrassende groei van de Chinese industrie in augustus. In Hongkong bleef de beurs gesloten vanwege de komst van tyfoon Saolo.

Koopadvies

Op het Damrak zal luchtvaartcombinatie Air France-KLM mogelijk profiteren van een koopadvies door analisten van AlphaValue. De kenners van de Duitse investeringsbank Berenberg verlaagden daarnaast het koersdoel voor DSM-Firmenich. Het koopadvies voor het speciaalchemieconcern bleef daarbij wel gehandhaafd.

Accsys kwam met een handelsbericht. De houtspecialist liet weten dat de omzet in de eerste vier maanden van zijn gebroken boekjaar hoger is uitgevallen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vanwege de onzekere marktomstandigheden waarschuwde het bedrijf wel dat de omzet en het resultaat in het gehele boekjaar onder de huidige verwachtingen van analisten zullen uitkomen.

Gemengd

De Europese beurzen sloten donderdag gemengd. De AEX daalde 0,2 procent tot 743,62 punten en de MidKap klom 0,4 procent tot 880,72 punten. De graadmeters in Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent. Frankfurt won 0,5 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,5 procent lager op 34.721,91 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent en techbeurs Nasdaq klom 0,1 procent.

De euro bleef onveranderd op 1,0840 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 83,83 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 87,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

8 uur geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

11 uur geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

22 uur geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

22 uur geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

23 uur geleden
Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

1 dag geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

1 dag geleden