Beleggers niet onder de indruk van Switch-trailer Nintendo
TOKIO (ANP) - Beleggers hebben weinig enthousiast gereageerd op de video over de nieuwe Switch 2, die Nintendo heeft gedeeld. Het Japanse gamebedrijf is van plan de nieuwe console dit jaar op de markt te brengen en bracht een trailer uit over de opvolger van de Switch. Maar op de aandelenmarkt in Tokio zagen handelaren weinig nieuws in de video en daalde Nintendo ongeveer 4 procent.
Uit de video van Nintendo wordt duidelijk dat het principe van de Switch 2 hetzelfde blijft als zijn populaire voorganger, die acht jaar geleden op de markt kwam. Gamers kunnen ermee spelen als handheld, maar ook op een groter apart beeldscherm. Het scherm van de Switch 2 is groter en het nieuwe model krijgt een nieuwe knop, maar veel meer specifieke informatie gaf Nintendo niet in de video.
"Het aandeel daalde omdat de onthulling van de Switch 2 precies overeenkwam met alles wat al online was gelekt en geen verrassingen bevatte", zei analist Hideki Yasuda van Toyo Securities tegen persbureau Bloomberg. "Ik verwacht dat het aandeel terugkeert als de aandacht van beleggers verschuift naar de lanceringsdatum en prijs." Dat zal gebeuren als Nintendo op 2 april meer bekendmaakt over de Switch 2, denkt de analist.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
52 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.
54 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis maakt zich zorgen over de gevolgen van de tijdsafhankelijke nettarieven voor de energierekening van huishoudens. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceerde donderdag een voorstel voor nieuwe tarieven waarin huishoudens meer naar gebruik betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden.
2 uur geleden