Beleggers niet onder de indruk van Switch-trailer Nintendo
TOKIO (ANP) - Beleggers hebben weinig enthousiast gereageerd op de video over de nieuwe Switch 2, die Nintendo heeft gedeeld. Het Japanse gamebedrijf is van plan de nieuwe console dit jaar op de markt te brengen en bracht een trailer uit over de opvolger van de Switch. Maar op de aandelenmarkt in Tokio zagen handelaren weinig nieuws in de video en daalde Nintendo ongeveer 4 procent.
Uit de video van Nintendo wordt duidelijk dat het principe van de Switch 2 hetzelfde blijft als zijn populaire voorganger, die acht jaar geleden op de markt kwam. Gamers kunnen ermee spelen als handheld, maar ook op een groter apart beeldscherm. Het scherm van de Switch 2 is groter en het nieuwe model krijgt een nieuwe knop, maar veel meer specifieke informatie gaf Nintendo niet in de video.
"Het aandeel daalde omdat de onthulling van de Switch 2 precies overeenkwam met alles wat al online was gelekt en geen verrassingen bevatte", zei analist Hideki Yasuda van Toyo Securities tegen persbureau Bloomberg. "Ik verwacht dat het aandeel terugkeert als de aandacht van beleggers verschuift naar de lanceringsdatum en prijs." Dat zal gebeuren als Nintendo op 2 april meer bekendmaakt over de Switch 2, denkt de analist.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft afgelopen kwartaal zijn grootste omzetgroei ooit geboekt. De inkomsten stegen met ruim twee derde vergeleken met drie maanden eerder dankzij de flink opgeschroefde Europese militaire bestedingen. Ook het aantal bestellingen nam verder toe.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte begint voor agrariërs inmiddels op meerdere plekken knellend te worden. Dat zegt land- en tuinbouworganisatie LTO. Van lege supermarktschappen lijkt op dit moment nog geen sprake.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat een proef doen in Noord-Brabant en Limburg waarbij openbare laadplekken niet langer uitsluitend zijn bestemd voor elektrische auto's. Op geselecteerde locaties mogen ook automobilisten met een diesel- of benzineauto parkeren, zonder risico op een boete.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse autofabrikant BMW gaat 8000 banen schrappen, melden ingewijden tegenover het Duitse persbureau DPA. De banen verdwijnen door natuurlijk personeelsverloop en een vrijwillige ontslagregeling.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Brouwers hebben in de eerste helft van het jaar opnieuw minder bier verkocht. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers staat de biersector "zwaar onder druk". De brouwers vrezen dat de aangekondigde verhoging van de bieraccijns per 1 januari volgend jaar de terugloop zal verergeren.
6 uur geleden