Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers maken zich op voor drukke week vol bedrijfsresultaten

Beleggers maken zich op voor drukke week vol bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen zich weer opmaken voor een drukke beursweek. Op het Damrak komen onder meer betaalbedrijf Adyen en verfconcern AkzoNobel met kwartaalresultaten. Ook grote bedrijven als Unilever, Walt Disney en McDonald's openen de boeken. Op macro-economisch gebied maakt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) de definitieve inflatiecijfers voor januari bekend.

Adyen behoorde in 2023 nog tot de verliezers op Beursplein 5, waar het betaalbedrijf 9 procent aan beurswaarde verloor. Adyen kwam in de zomer van vorig jaar onder zware koersdruk te staan na tegenvallende resultaten. Vanaf november wist het bedrijf het vertrouwen weer wat te herstellen, na een investeerdersdag. Zo sprak Adyen de verwachting uit tot en met 2026 jaarlijks flink te kunnen groeien.

AkzoNobel, dat verfproducten van de merken als Sikkens en Flexa verkoopt, profiteerde in de maanden juli tot en met september nog van hogere verkoopprijzen en lagere grondstofkosten. Topbestuurders Greg Poux-Guillaume en Maarten de Vries verwachtten bij de presentatie van de resultaten over het derde kwartaal echter niet dat de prijzen weer snel omlaag zouden gaan.

Prijsverhogingen

Unilever zag de omzet in het derde kwartaal van vorig jaar nog stijgen als gevolg van prijsverhogingen. Het bedrijf ontkende daarbij te profiteren van de wereldwijde prijsstijgingen, ondanks de beschuldigingen van 'graaiflatie", het opvoeren van de winst door prijsverhogingen. Bij de update over de prestaties in het derde kwartaal gaf Unilever geen exacte cijfers over winst en winstmarges. In het eerste halfjaar steeg de operationele winstmarge op jaarbasis licht tot 17,1 procent.

Beleggers op Wall Street zullen bij de resultaten van McDonald's kijken naar de verkopen in het Midden-Oosten en de regio daarbuiten. Topman Chris Kempczinski van de Amerikaanse fastfoodketen liet begin dit jaar nog weten dat de verkoop daar terugliep door de oorlog in Gaza. Zo had McDonald's te maken met een boycot, nadat op sociale media foto's en filmpjes waren verschenen van McDonald's-restaurants in Israël die maaltijden uitdeelden aan soldaten.

Verder komt het CBS donderdag met de definitieve cijfers over de inflatie in januari. Uit de voorlopige cijfers die het statistiekbureau afgelopen week publiceerde, kwam naar voren dat het dagelijks leven vorige maand 3,2 procent duurder was geworden in vergelijking met een jaar eerder. Dat is een toename ten opzichte van de 1,2 procent in december.

Meer uit Financieel

Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

38 minuten geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

53 minuten geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

1 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

1 uur geleden
Wall Street lager in afwachting toespraak Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag houdt. De Federal Reserve houdt op 9 en 10 december de laatste rentevergadering van het jaar en beleggers zijn benieuwd of Powell iets gaat zeggen over een eventuele verdere verlaging van de leenkosten in de Verenigde Staten. Verscheidene Fed-bestuurders hebben de afgelopen tijd laten doorschemeren ruimte te zien voor een nieuwe renteverlaging.

2 uur geleden
VK trekt steun aan TotalEnergies in voor lng-project Mozambique

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft haar steun van zo'n 1,2 miljard dollar (ongeveer 1 miljard euro) aan het olie- en gasconcern TotalEnergies voor het omstreden project in Mozambique voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) ingetrokken. Deze zomer zei het bedrijf het werk aan het project te willen hervatten, nadat dat in 2021 werd stilgelegd na een aanval door een aan Islamitische Staat gelieerde groep.

2 uur geleden
Boete van 4 miljoen euro voor gokaanbieder Unibet

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Unibet een boete van 4 miljoen euro opgelegd, omdat de gokaanbieder te weinig deed om gokverslaving tegen te gaan. In alle onderzochte spelersdossiers tussen juli 2022 en 2024 schoot Unibet, onderdeel van Optdeck Service Limited, volgens de toezichthouder tekort.

4 uur geleden