Beleggers letten komende week op belangrijk inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - Op de financiële markten zijn de ogen van beleggers komende beursweek gericht op nieuwe gegevens over de Amerikaanse inflatie, die vrijdag op de planning staan. Dat inflatiecijfer is van belang voor de Federal Reserve en kan invloed hebben op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
Verder kauwen beleggers aanstaande beursweek nog na op een aantal belangrijke rentebesluiten van afgelopen week, zoals die in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Maar er staan ook weer een aantal nieuwe besluiten op de planning: in Zweden, Australië en Zwitserland wordt komende week over de rentetarieven beslist.
Op het Damrak werd afgelopen dagen nog opgelucht gereageerd op de forse renteverlaging die de Federal Reserve woensdag doorvoerde en na een vertraagde reactie was de stemming op Wall Street donderdag ook positief. In het verleden werd de rente meestal in kleinere stappen van een kwart procentpunt bijgesteld, maar woensdag besloot de Fed om de rente in de VS met een half procentpunt te verlagen. In het VK en Turkije werden de rentetarieven onveranderd gelaten.
Kwartaalcijfers H&M
Verder openen kledingketen H&M en chipbedrijf Micron Technology komende beursweek de boeken. Het Zweedse kledingwinkelconcern maakt donderdag de resultaten bekend over het derde kwartaal, dat liep tot 31 augustus. In het vorige kwartaalbericht waarschuwde H&M nog voor lagere verkopen van zijn kleding, accessoires en schoenen in juni door "instabiel" weer. Hierdoor lukte het de keten eerder niet om shoppers naar de zomercollecties in de winkel te trekken.
Chipbedrijf Micron Technology komt woensdag met de cijfers over het vierde kwartaal. Het bedrijf heeft dit jaar al flink geprofiteerd van het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI). Toch werden de vorige resultaten matig ontvangen op de financiële markt, omdat de vooruitzichten toen niet voldeden aan de hoge verwachtingen van beleggers en analisten.
Groeicijfers Nederlandse economie
Ook komen er weer veel macro-economische gegevens naar buiten. Zo publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) een tweede raming over de economische groei in Nederland in het tweede kwartaal. Het kan zijn dat de voorlopige raming, waarin uitgegaan werd van een groei van 1 procent, naar boven of beneden wordt bijgesteld.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.
26 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Brazilië en Australië. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.
4 uur geleden