Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers letten komende week op belangrijk inflatiecijfer VS

Beleggers letten komende week op belangrijk inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - Op de financiële markten zijn de ogen van beleggers komende beursweek gericht op nieuwe gegevens over de Amerikaanse inflatie, die vrijdag op de planning staan. Dat inflatiecijfer is van belang voor de Federal Reserve en kan invloed hebben op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Verder kauwen beleggers aanstaande beursweek nog na op een aantal belangrijke rentebesluiten van afgelopen week, zoals die in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Maar er staan ook weer een aantal nieuwe besluiten op de planning: in Zweden, Australië en Zwitserland wordt komende week over de rentetarieven beslist.

Op het Damrak werd afgelopen dagen nog opgelucht gereageerd op de forse renteverlaging die de Federal Reserve woensdag doorvoerde en na een vertraagde reactie was de stemming op Wall Street donderdag ook positief. In het verleden werd de rente meestal in kleinere stappen van een kwart procentpunt bijgesteld, maar woensdag besloot de Fed om de rente in de VS met een half procentpunt te verlagen. In het VK en Turkije werden de rentetarieven onveranderd gelaten.

Kwartaalcijfers H&M

Verder openen kledingketen H&M en chipbedrijf Micron Technology komende beursweek de boeken. Het Zweedse kledingwinkelconcern maakt donderdag de resultaten bekend over het derde kwartaal, dat liep tot 31 augustus. In het vorige kwartaalbericht waarschuwde H&M nog voor lagere verkopen van zijn kleding, accessoires en schoenen in juni door "instabiel" weer. Hierdoor lukte het de keten eerder niet om shoppers naar de zomercollecties in de winkel te trekken.

Chipbedrijf Micron Technology komt woensdag met de cijfers over het vierde kwartaal. Het bedrijf heeft dit jaar al flink geprofiteerd van het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI). Toch werden de vorige resultaten matig ontvangen op de financiële markt, omdat de vooruitzichten toen niet voldeden aan de hoge verwachtingen van beleggers en analisten.

Groeicijfers Nederlandse economie

Ook komen er weer veel macro-economische gegevens naar buiten. Zo publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) een tweede raming over de economische groei in Nederland in het tweede kwartaal. Het kan zijn dat de voorlopige raming, waarin uitgegaan werd van een groei van 1 procent, naar boven of beneden wordt bijgesteld.

Meer uit Financieel

Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

27 minuten geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

33 minuten geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

1 uur geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

1 uur geleden
IMF: oorlog Midden-Oosten bedreigt ook financiële stabiliteit

WASHINGTON (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan ook voor een schok op de financiële markten zorgen en zo de financiële stabiliteit in de wereld in gevaar brengen. Daarvoor waarschuwt econoom Tobias Adrian van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dinsdag bij de presentatie van een nieuw rapport.

2 uur geleden
Or van Tata Steel niet meer naar ondernemingskamer na akkoord

IJMUIDEN (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland en de directie zijn het eens geworden over een reorganisatie binnen de staalproducent. Daarmee gaat een zitting dinsdag bij de ondernemingskamer niet door, bevestigt voorzitter Cinta Groos van de or na berichtgeving van het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
Aandacht voor banken op hoger Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Naast de ontwikkelingen rond de Iranoorlog ging de aandacht van beleggers uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup. JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Desondanks werd het aandeel 1,2 procent lager gezet. Topman Jamie Dimon waarschuwde voor complexe risico's voor de economie door de oorlog.

2 uur geleden