Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers letten komende week op belangrijk inflatiecijfer VS

Beleggers letten komende week op belangrijk inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - Op de financiële markten zijn de ogen van beleggers komende beursweek gericht op nieuwe gegevens over de Amerikaanse inflatie, die vrijdag op de planning staan. Dat inflatiecijfer is van belang voor de Federal Reserve en kan invloed hebben op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Verder kauwen beleggers aanstaande beursweek nog na op een aantal belangrijke rentebesluiten van afgelopen week, zoals die in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Maar er staan ook weer een aantal nieuwe besluiten op de planning: in Zweden, Australië en Zwitserland wordt komende week over de rentetarieven beslist.

Op het Damrak werd afgelopen dagen nog opgelucht gereageerd op de forse renteverlaging die de Federal Reserve woensdag doorvoerde en na een vertraagde reactie was de stemming op Wall Street donderdag ook positief. In het verleden werd de rente meestal in kleinere stappen van een kwart procentpunt bijgesteld, maar woensdag besloot de Fed om de rente in de VS met een half procentpunt te verlagen. In het VK en Turkije werden de rentetarieven onveranderd gelaten.

Kwartaalcijfers H&M

Verder openen kledingketen H&M en chipbedrijf Micron Technology komende beursweek de boeken. Het Zweedse kledingwinkelconcern maakt donderdag de resultaten bekend over het derde kwartaal, dat liep tot 31 augustus. In het vorige kwartaalbericht waarschuwde H&M nog voor lagere verkopen van zijn kleding, accessoires en schoenen in juni door "instabiel" weer. Hierdoor lukte het de keten eerder niet om shoppers naar de zomercollecties in de winkel te trekken.

Chipbedrijf Micron Technology komt woensdag met de cijfers over het vierde kwartaal. Het bedrijf heeft dit jaar al flink geprofiteerd van het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI). Toch werden de vorige resultaten matig ontvangen op de financiële markt, omdat de vooruitzichten toen niet voldeden aan de hoge verwachtingen van beleggers en analisten.

Groeicijfers Nederlandse economie

Ook komen er weer veel macro-economische gegevens naar buiten. Zo publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) een tweede raming over de economische groei in Nederland in het tweede kwartaal. Het kan zijn dat de voorlopige raming, waarin uitgegaan werd van een groei van 1 procent, naar boven of beneden wordt bijgesteld.

Meer uit Financieel

Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

12 minuten geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

59 minuten geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

1 uur geleden
Bouw van nieuwbouwwoning duurt steeds langer

DEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.

2 uur geleden
Trump houdt deze week eerste gesprekken voor nieuwe Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.

5 uur geleden
Kleine uitslagen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.

10 uur geleden
Topvrouw chatdienst Slack gaat naar OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.

10 uur geleden