Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers letten komende week op belangrijk inflatiecijfer VS

Beleggers letten komende week op belangrijk inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - Op de financiële markten zijn de ogen van beleggers komende beursweek gericht op nieuwe gegevens over de Amerikaanse inflatie, die vrijdag op de planning staan. Dat inflatiecijfer is van belang voor de Federal Reserve en kan invloed hebben op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Verder kauwen beleggers aanstaande beursweek nog na op een aantal belangrijke rentebesluiten van afgelopen week, zoals die in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Maar er staan ook weer een aantal nieuwe besluiten op de planning: in Zweden, Australië en Zwitserland wordt komende week over de rentetarieven beslist.

Op het Damrak werd afgelopen dagen nog opgelucht gereageerd op de forse renteverlaging die de Federal Reserve woensdag doorvoerde en na een vertraagde reactie was de stemming op Wall Street donderdag ook positief. In het verleden werd de rente meestal in kleinere stappen van een kwart procentpunt bijgesteld, maar woensdag besloot de Fed om de rente in de VS met een half procentpunt te verlagen. In het VK en Turkije werden de rentetarieven onveranderd gelaten.

Kwartaalcijfers H&M

Verder openen kledingketen H&M en chipbedrijf Micron Technology komende beursweek de boeken. Het Zweedse kledingwinkelconcern maakt donderdag de resultaten bekend over het derde kwartaal, dat liep tot 31 augustus. In het vorige kwartaalbericht waarschuwde H&M nog voor lagere verkopen van zijn kleding, accessoires en schoenen in juni door "instabiel" weer. Hierdoor lukte het de keten eerder niet om shoppers naar de zomercollecties in de winkel te trekken.

Chipbedrijf Micron Technology komt woensdag met de cijfers over het vierde kwartaal. Het bedrijf heeft dit jaar al flink geprofiteerd van het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI). Toch werden de vorige resultaten matig ontvangen op de financiële markt, omdat de vooruitzichten toen niet voldeden aan de hoge verwachtingen van beleggers en analisten.

Groeicijfers Nederlandse economie

Ook komen er weer veel macro-economische gegevens naar buiten. Zo publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) een tweede raming over de economische groei in Nederland in het tweede kwartaal. Het kan zijn dat de voorlopige raming, waarin uitgegaan werd van een groei van 1 procent, naar boven of beneden wordt bijgesteld.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

3 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

4 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

4 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

8 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

9 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

9 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

10 uur geleden