
Beleggers letten komende beursweek op belangrijk inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers letten de komende beursweek vooral op een belangrijk inflatiecijfer dat vrijdag uit de Verenigde Staten komt. De Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve ziet dit cijfer als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling en dus van groot belang voor het rentebeleid van de Fed.
Beleggers hopen dat de Amerikaanse inflatie in mei verder is afgekoeld. Bij een zwakkere inflatie kan de Fed eerder overgaan tot een renteverlaging. Tijdens de vergadering eerder deze maand lieten beleidsmakers van de centrale bank de rente opnieuw onveranderd. Centralebankpresident Jerome Powell zei dat de inflatie in de VS weliswaar is afgenomen, maar nog steeds te hoog is. De beleidsmakers besluiten eind volgende maand opnieuw over de rente.
Uit Frankrijk komt vrijdag ook een inflatiecijfer. Statistiekbureau INSEE publiceert dan de voorlopige consumentenprijzen van juni. In mei lagen de consumentenprijzen 2,3 procent hoger dan een jaar eerder. De ontwikkeling van de kosten van het dagelijks leven van de Fransen kan ook invloed hebben op de vervroegde parlementsverkiezingen in het land, die volgende week zondag beginnen.
Bedrijfsresultaten
Verder krijgen beleggers wat bedrijfsresultaten te verwerken. Zo komt FedEx dinsdag met resultaten over het afgelopen gebroken boekjaar. De Amerikaanse post- en pakketbezorger presteerde in zijn derde kwartaal beter dan verwacht, mede dankzij kostenbesparingen en het schrappen van banen. FedEx meldde daarbij aandeelhouders te belonen door voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.
Nike maakt donderdag resultaten over het afgelopen boekjaar bekend. Daarbij wordt onder meer gekeken naar hoeveel sportschoenen en andere producten het Amerikaanse sportmerk heeft verkocht. Eerder deze maand werd bekend dat Nike ongeveer 2 procent van zijn personeel heeft ontslagen als onderdeel van een plan om 2 miljard dollar te besparen. Maandag publiceert ook techinvesteerder Prosus op het Damrak resultaten over zijn boekjaar.
De Amerikaanse beurzen bewogen afgelopen handelsweek rond recordniveaus, vooral door sterke koersstijgingen van Nvidia. Het AI-chipbedrijf was even het waardevolste bedrijf ter wereld met een beurswaarde van ruim 3,3 biljoen dollar. Donderdag ging die positie echter weer naar Microsoft. In Amsterdam zorgde onder meer ASMI voor hogere AEX-standen, maar vrijdag eindigde het chipbedrijf als een van de grootste dalers.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan autofabrikanten te ontzien bij enkele van zijn importheffingen, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Volgens het Britse blad wijst dit opnieuw op een terugtrekkende beweging van Trump in de handelsoorlog, na intensieve lobby door topmannen uit de auto-industrie.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Wall Street heeft voor het eerst weer twee dagen op rij afgesloten met brede koerswinsten sinds de handelsoorlog van Donald Trump recent is geëscaleerd. Beleggers leken woensdag enigszins gekalmeerd door geruststellende woorden van de Amerikaanse president.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Adidas heeft zijn winst in de eerste maanden van dit jaar flink opgevoerd. Sportschoenen in retrostijl als de Samba en Gazelle waren wederom populair. Het was het eerste kwartaal voor Adidas waarin er helemaal geen bijdrage meer was van de Yeezy-sneakers uit de eerdere samenwerking met de Amerikaanse rapper Ye.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van het luxe Italiaanse modemerk Gucci is in het eerste kwartaal gekelderd. Pogingen van moederbedrijf Kering om het roemruchte merk weer populairder te maken zijn tot dusverre op niets uitgelopen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een wijdverbreider gebruik van de euro zou goed zijn voor Europa. Dat heeft president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) gezegd in een speech bij het Peterson Institute in Washington.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/AFP/BELGA) - Staalconcern ArcelorMittal schrapt ongeveer 600 banen op zeven vestigingen in Noord-Frankrijk. Daarmee is er opnieuw een staalbedrijf in Europa dat zich genoodzaakt ziet om in te grijpen vanwege de verslechterde marktomstandigheden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag met een plus van ruim 8 procent de grote winnaar op de beurs in Amsterdam, ondanks dat het uitzendconcern over het eerste kwartaal opnieuw lagere resultaten in de boeken heeft gezet. Het aandeel profiteerde van een algehele opleving van de aandelenbeurzen, gesteund door geruststellende uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Daarnaast vonden analisten de cijfers van Randstad beter dan ze hadden verwacht.
5 uur geleden