Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers komende beursweek gespitst op rentebesluit ECB

Beleggers komende beursweek gespitst op rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers gaan een beursweek tegemoet die in het teken staat van een spannende rentevergadering van de Europese Centrale Bank (ECB). Waar voorafgaand aan eerdere bijeenkomsten in Frankfurt redelijk duidelijk was of de ECB de leenkosten zou verhogen, zijn experts nu verdeeld over de meest waarschijnlijke uitkomst.

Ruim een jaar geleden begon de centrale bank voor de eurozone aan een reeks renteverhogingen, bedoeld om de inflatie omlaag te krijgen. De vraag is of die stappen genoeg zijn geweest om de prijsstijgingen onder controle te krijgen. De inflatie in de eurozone ligt met 5 procent nog altijd ver boven de doelstelling van de ECB.

Klaas Knot, baas van De Nederlandsche Bank en bestuurslid van de ECB, waarschuwde vorig week nog dat financiële markten de kans op een nieuwe renteverhoging onderschatten. Zijn collega's in Italië en Portugal wijzen ook op de risico's van te sterke renteverhogingen, die ervoor moeten zorgen dat banken minder krediet verstrekken en zo ook economische groei afremmen.

Nieuwe gegevens

In dat opzicht zullen ook de nieuwe ramingen van de Europese Commissie veel aandacht krijgen. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie komt maandag met prognoses voor de groei en inflatie in het landenblok en in de afzonderlijke lidstaten.

Rentebesluiten worden nauwgezet gevolgd op de financiële markten. Om die reden zullen beleggers ook veel aandacht hebben voor nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten, die mogelijk een idee geven over de stappen die de Federal Reserve wel of niet zal zetten in de strijd tegen de hoge inflatie. Nieuwe gegevens over de verkopen van winkeliers geven inzicht in het vertrouwen van consumenten.

iPhone verbieden

Ook China komt met macro-economische updates. Het land heeft te maken met een kwakkelende economie, mede door tegenvallende exportcijfers en een vastgoedcrisis. Vrijdag wordt bekend hoe de omvangrijke Chinese industrie heeft gepresteerd in augustus en of Chinese consumenten meer of minder kochten in die maand.

Van de grote bedrijven trekt Apple de aandacht. De iPhone-maker onthult op zijn jaarlijkse evenement een nieuwe smartphone en mogelijk nog andere nieuwe producten. Vorige week verloor Apple nog fors aan waarde op de beurs in New York, onder andere door mediaberichten dat Chinese overheidsinstellingen de iPhone verbieden op het werk.

Meer uit Financieel

ABN AMRO voorziet groot banenverlies door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - De veestapel krimpt naar verwachting tussen de 15 en 18 procent richting het einde van het decennium, meldt ABN AMRO in een onderzoeksrapport. Daardoor kunnen duizenden banen verloren gaan. De krimp is volgens de bank het gevolg van de beëindigings- en afromingsregelingen van de overheid, die door de stikstofcrisis genoodzaakt is hard in te grijpen in de veeteelt.

4 uur geleden
Veel websites niet toegankelijk genoeg voor mensen met beperking

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de websites en apps is nog niet voldoende toegankelijk voor mensen met een beperking, terwijl de nieuwe Europese regels die dit voorschrijven later deze week al ingaan. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland waarschuwen daarom dat ondernemers snel actie moeten ondernemen, anders kunnen ze op de vingers worden getikt door toezichthouders en volgen later mogelijk boetes.

4 uur geleden
Maersk blijft door Straat van Hormuz varen

OSLO (ANP/RTR) - De grote rederij A.P. Møller-Maersk blijft door de Straat van Hormuz varen, na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire installaties in de nacht van zaterdag op zondag. De Deense containervervoerder zegt wel klaar te zijn om dit te heroverwegen op basis van de beschikbare informatie.

13 uur geleden
Analisten verwachten hogere olieprijzen na aanvallen VS op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Handelaren maken zich op voor stijgende olieprijzen en meer volatiliteit na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. Dat zou volgen op een toch al turbulente week op de oliemarkt.

15 uur geleden
Israëlische luchtruim gaat zondagmiddag korte tijd weer open

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische luchtruim gaat zondag open van 13.00 uur tot 19.00 uur Nederlandse tijd. Dat meldt de Israëlische luchthavenautoriteit. De belangrijkste luchthaven van het land heropent alleen voor de "landing van reddingsvluchten".

17 uur geleden
Topvrouw KLM: we zijn zeer alert, geen concessies aan veiligheid

HILVERSUM (ANP) - KLM is "zeer alert" en doet "geen enkele concessie" aan de veiligheid. Dat zegt topvrouw Marjan Rintel van de luchtvaartmaatschappij zondag in het televisieprogramma WNL op Zondag na de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. KLM heeft naar eigen zeggen frequent contact met verschillende ministeries, zoals Defensie en Binnenlandse Zaken, om informatie uit te wisselen en te kijken wat er wel en niet kan.

17 uur geleden
Aandelenbeurs Israël hoger na aanvallen VS op Iran

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Op de Israëlische aandelenbeurs in Tel Aviv waren zondag aanzienlijke koerswinsten te zien, na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. De belangrijkste graadmeter, de TA-35, ging 1,2 procent omhoog. Onder meer banken hoorden bij de stijgers.

18 uur geleden