Beleggers kijken uit naar start cijferseizoen Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken uit naar een drukke periode met bedrijfsresultaten die in de nieuwe beursweek begint. Op Wall Street komen vrijdag namelijk meerdere grote banken met hun jaarcijfers naar buiten. Verder gaat de aandacht onder meer naar techbeurs CES in Las Vegas, waar tal van bedrijven mogelijk interessante technische vernieuwingen aankondigen.
De drukke cijferperiode wordt de laatste jaren steevast ingeluid door handelsupdates van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase en Citigroup. Komende dagen worden er ook resultaten verwacht van de grote vermogensbeheerder BlackRock en Delta Air Lines. En natuurlijk staan er ook nog publicaties van macro-economische cijfers in de agenda.
In Europa barst het cijferseizoen voor beleggers doorgaans pas wat later los. Maandag komt Shell al wel met een voorlopige update, maar daarin geeft het olie- en gasconcern nog geen volledig beeld over hoe het de voorbije periode is gegaan.
Techbeurs CES
De CES staat bekend als het belangrijkste internationale podium voor techbedrijven die hun nieuwste elektronische producten willen presenteren. Dit jaar worden er vooral onthullingen verwacht op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Microsoft bracht afgelopen week al naar buiten een nieuwe AI-knop toe te voegen aan de nieuwste versie van zijn Windowstoetsenbord. Die vernieuwing zal ook te zien zijn op de CES.
Deze week wordt daarnaast uitsluitsel verwacht over de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Als de Amerikaanse beurswaakhond SEC daarmee akkoord gaat, maakt dit de bitcoin toegankelijker voor een grotere groep beleggers. Dat kan de vraag en daarmee ook de koers van de cryptomunt volgens kenners flink aanjagen.
Apple
Verder is het interessant wat de beurskoers van Apple komende dagen gaat doen. Het aandeel hoorde op Wall Street vrijdag voor de vierde dag op rij bij de verliezers. Daardoor heeft het techconcern dit jaar al voor vele tientallen miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Apple kreeg al meerdere adviesverlagingen van analisten en vrijdag meldde The New York Times dat de Amerikaanse justitie binnenkort mogelijk een nieuwe concurrentiezaak tegen het bedrijf aanspant. Als de koersverliezen aanhouden dreigt Apple zijn positie als waardevolste beursgenoteerde bedrijf ter wereld te moeten inleveren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
30 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
4 uur geleden