Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken uit naar start cijferseizoen Wall Street

Beleggers kijken uit naar start cijferseizoen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken uit naar een drukke periode met bedrijfsresultaten die in de nieuwe beursweek begint. Op Wall Street komen vrijdag namelijk meerdere grote banken met hun jaarcijfers naar buiten. Verder gaat de aandacht onder meer naar techbeurs CES in Las Vegas, waar tal van bedrijven mogelijk interessante technische vernieuwingen aankondigen.

De drukke cijferperiode wordt de laatste jaren steevast ingeluid door handelsupdates van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase en Citigroup. Komende dagen worden er ook resultaten verwacht van de grote vermogensbeheerder BlackRock en Delta Air Lines. En natuurlijk staan er ook nog publicaties van macro-economische cijfers in de agenda.

In Europa barst het cijferseizoen voor beleggers doorgaans pas wat later los. Maandag komt Shell al wel met een voorlopige update, maar daarin geeft het olie- en gasconcern nog geen volledig beeld over hoe het de voorbije periode is gegaan.

Techbeurs CES

De CES staat bekend als het belangrijkste internationale podium voor techbedrijven die hun nieuwste elektronische producten willen presenteren. Dit jaar worden er vooral onthullingen verwacht op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Microsoft bracht afgelopen week al naar buiten een nieuwe AI-knop toe te voegen aan de nieuwste versie van zijn Windowstoetsenbord. Die vernieuwing zal ook te zien zijn op de CES.

Deze week wordt daarnaast uitsluitsel verwacht over de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Als de Amerikaanse beurswaakhond SEC daarmee akkoord gaat, maakt dit de bitcoin toegankelijker voor een grotere groep beleggers. Dat kan de vraag en daarmee ook de koers van de cryptomunt volgens kenners flink aanjagen.

Apple

Verder is het interessant wat de beurskoers van Apple komende dagen gaat doen. Het aandeel hoorde op Wall Street vrijdag voor de vierde dag op rij bij de verliezers. Daardoor heeft het techconcern dit jaar al voor vele tientallen miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Apple kreeg al meerdere adviesverlagingen van analisten en vrijdag meldde The New York Times dat de Amerikaanse justitie binnenkort mogelijk een nieuwe concurrentiezaak tegen het bedrijf aanspant. Als de koersverliezen aanhouden dreigt Apple zijn positie als waardevolste beursgenoteerde bedrijf ter wereld te moeten inleveren.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

7 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

9 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

20 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden