Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken uit naar start cijferseizoen Wall Street

Beleggers kijken uit naar start cijferseizoen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken uit naar een drukke periode met bedrijfsresultaten die in de nieuwe beursweek begint. Op Wall Street komen vrijdag namelijk meerdere grote banken met hun jaarcijfers naar buiten. Verder gaat de aandacht onder meer naar techbeurs CES in Las Vegas, waar tal van bedrijven mogelijk interessante technische vernieuwingen aankondigen.

De drukke cijferperiode wordt de laatste jaren steevast ingeluid door handelsupdates van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase en Citigroup. Komende dagen worden er ook resultaten verwacht van de grote vermogensbeheerder BlackRock en Delta Air Lines. En natuurlijk staan er ook nog publicaties van macro-economische cijfers in de agenda.

In Europa barst het cijferseizoen voor beleggers doorgaans pas wat later los. Maandag komt Shell al wel met een voorlopige update, maar daarin geeft het olie- en gasconcern nog geen volledig beeld over hoe het de voorbije periode is gegaan.

Techbeurs CES

De CES staat bekend als het belangrijkste internationale podium voor techbedrijven die hun nieuwste elektronische producten willen presenteren. Dit jaar worden er vooral onthullingen verwacht op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Microsoft bracht afgelopen week al naar buiten een nieuwe AI-knop toe te voegen aan de nieuwste versie van zijn Windowstoetsenbord. Die vernieuwing zal ook te zien zijn op de CES.

Deze week wordt daarnaast uitsluitsel verwacht over de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Als de Amerikaanse beurswaakhond SEC daarmee akkoord gaat, maakt dit de bitcoin toegankelijker voor een grotere groep beleggers. Dat kan de vraag en daarmee ook de koers van de cryptomunt volgens kenners flink aanjagen.

Apple

Verder is het interessant wat de beurskoers van Apple komende dagen gaat doen. Het aandeel hoorde op Wall Street vrijdag voor de vierde dag op rij bij de verliezers. Daardoor heeft het techconcern dit jaar al voor vele tientallen miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Apple kreeg al meerdere adviesverlagingen van analisten en vrijdag meldde The New York Times dat de Amerikaanse justitie binnenkort mogelijk een nieuwe concurrentiezaak tegen het bedrijf aanspant. Als de koersverliezen aanhouden dreigt Apple zijn positie als waardevolste beursgenoteerde bedrijf ter wereld te moeten inleveren.

Meer uit Financieel

Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

4 uur geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

4 uur geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

5 uur geleden
Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

7 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

8 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

10 uur geleden