Beleggers kijken uit naar start cijferseizoen Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken uit naar een drukke periode met bedrijfsresultaten die in de nieuwe beursweek begint. Op Wall Street komen vrijdag namelijk meerdere grote banken met hun jaarcijfers naar buiten. Verder gaat de aandacht onder meer naar techbeurs CES in Las Vegas, waar tal van bedrijven mogelijk interessante technische vernieuwingen aankondigen.
De drukke cijferperiode wordt de laatste jaren steevast ingeluid door handelsupdates van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase en Citigroup. Komende dagen worden er ook resultaten verwacht van de grote vermogensbeheerder BlackRock en Delta Air Lines. En natuurlijk staan er ook nog publicaties van macro-economische cijfers in de agenda.
In Europa barst het cijferseizoen voor beleggers doorgaans pas wat later los. Maandag komt Shell al wel met een voorlopige update, maar daarin geeft het olie- en gasconcern nog geen volledig beeld over hoe het de voorbije periode is gegaan.
Techbeurs CES
De CES staat bekend als het belangrijkste internationale podium voor techbedrijven die hun nieuwste elektronische producten willen presenteren. Dit jaar worden er vooral onthullingen verwacht op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Microsoft bracht afgelopen week al naar buiten een nieuwe AI-knop toe te voegen aan de nieuwste versie van zijn Windowstoetsenbord. Die vernieuwing zal ook te zien zijn op de CES.
Deze week wordt daarnaast uitsluitsel verwacht over de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Als de Amerikaanse beurswaakhond SEC daarmee akkoord gaat, maakt dit de bitcoin toegankelijker voor een grotere groep beleggers. Dat kan de vraag en daarmee ook de koers van de cryptomunt volgens kenners flink aanjagen.
Apple
Verder is het interessant wat de beurskoers van Apple komende dagen gaat doen. Het aandeel hoorde op Wall Street vrijdag voor de vierde dag op rij bij de verliezers. Daardoor heeft het techconcern dit jaar al voor vele tientallen miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Apple kreeg al meerdere adviesverlagingen van analisten en vrijdag meldde The New York Times dat de Amerikaanse justitie binnenkort mogelijk een nieuwe concurrentiezaak tegen het bedrijf aanspant. Als de koersverliezen aanhouden dreigt Apple zijn positie als waardevolste beursgenoteerde bedrijf ter wereld te moeten inleveren.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
7 uur geleden