Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken uit naar rentebesluiten en cijfers ASML en Apple

Beleggers kijken uit naar rentebesluiten en cijfers ASML en Apple

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers verwerken in de nieuwe beursweek rentebesluiten van zowel de Amerikaanse Federal Reserve als de Europese Centrale Bank (ECB). Ook komen er veel bedrijven met resultaten, waaronder ASML en Shell. Op Wall Street gaat de aandacht ook naar de cijfers van Apple. Verder zijn beleggers erg alert op aankondigingen die meer duidelijkheid kunnen geven over het Amerikaanse handelsbeleid onder de nieuwe president Donald Trump.

Kenners denken dat de Amerikaanse rente woensdag ongemoeid wordt gelaten. De Fed heeft laten doorschemeren de rente dan waarschijnlijk niet verder te verlagen. De centrale bank vreest dat de importheffingen die Trump dreigt in te voeren, zullen leiden tot hogere prijzen en de inflatie weer aanwakkeren. "Dit suggereert dat we mogelijk lang moeten wachten op de volgende renteverlaging", merkte ING-econoom James Knightley al op.

De ECB neemt donderdag een rentebesluit en beleggers rekenen erop dat de rente in de eurozone dan opnieuw met een kwart procentpunt wordt verlaagd. De inflatie in het eurogebied zwakt steeds verder af richting de doelstelling van 2 procent en dat biedt de ECB ruimte voor meer renteverlagingen om de kwakkelende economie te stimuleren. Diezelfde dag komen er nieuwe cijfers over de economische groei in Europa.

Drukke dagen bedrijfscijfers

Woensdag en donderdag zijn ook de drukste dagen wat betreft bedrijfscijfers. ASML publiceert zijn jaarcijfers op woensdagochtend. Bij de Veldhovense chipmachinefabrikant gaat de aandacht sterk uit naar de verwachtingen ten aanzien van China, handelsrestricties en de mate waarin het bedrijf verwacht te profiteren van de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI). Techbedrijven Meta, Microsoft en Tesla komen later die dag met cijfers. Meta en Microsoft investeren fors in AI. De vraag is wat dit betekent voor hun financiën. Tesla meldde recent dat het in 2024 voor het eerst in jaren minder elektrische auto's heeft verkocht. Het bedrijf van topman Elon Musk kampt onder meer met felle concurrentie.

Shell geeft donderdag een kijkje in de boeken. Het olie- en gasconcern kwam eerder deze maand al met een voorlopige kwartaalupdate. Het bedrijf verwachtte onder meer dat de handelsresultaten bij gas aanzienlijk lager zullen zijn dan een kwartaal eerder. Donderdagavond is het de beurt aan Apple. Mede dankzij nieuwe functies die gebruikmaken van AI waren de nieuwste smartphones van het concern in de voorgaande periode in trek. Maar de verkopen op de voor Apple belangrijke Chinese markt vielen toen tegen.

Meer uit Financieel

Luchthaven Frankfurt ziet forse daling passagiers Midden-Oosten

FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.

22 minuten geleden
Verkopen bij modebedrijf Hermès vallen tegen door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.

38 minuten geleden
ASML licht hoger op afwachtend Damrak na hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.

43 minuten geleden
Lagarde wil termijn bij ECB afmaken: kapitein verlaat schip niet

WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.

1 uur geleden
TNO: auto's met zonnepanelen verminderen druk op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.

1 uur geleden
Verzekeraar Aegon verkoopt Britse tak aan Standard Life

SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

2 uur geleden
ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

2 uur geleden