Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken uit naar kwartaalcijfers Apple en Fed-besluit

Beleggers kijken uit naar kwartaalcijfers Apple en Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers krijgen in de nieuwe beursweek opnieuw veel bedrijfsresultaten te verwerken. Zo openen Philips, Air France-KLM, ING en Shell de boeken. In de Verenigde Staten is het de beurt aan Apple. Ook staat er een rentebesluit van de Federal Reserve op de agenda.

De drukke kwartaalcijferperiode kende tot nu toe verschillende uitschieters. Het kwartaalbericht van chipmachinemaker ASML viel bijvoorbeeld flink tegen, net als die van Netflix en het Facebook-moederbedrijf Meta Platforms. Daarentegen reageerden beleggers enthousiast op de aankondiging van Alphabet, het concern achter Google, dat het voor het eerst dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders.

Bij Philips is het de vraag of het zorgtechnologieconcern nog iets nieuws zal melden over de slaapapneu-affaire. Air France-KLM zal waarschijnlijk ingaan op het verdere herstel van de luchtvaart, ING blikt mogelijk vooruit op de aanstaande renteverlaging van de Europese Centrale Bank (ECB) en Shell maakt bekend hoe de ontwikkeling van de olie- en gasprijzen in de eerste maanden van dit jaar de resultaten heeft beïnvloed.

Renteverlaging

Beleggers zullen van Apple graag willen weten of de opbrengsten verder zijn gegroeid. Apple zag zijn verkopen in de laatste drie maanden van vorig jaar eindelijk weer licht toenemen, na vier kwartalen op rij met omzetkrimp. Daarbij is het vooral interessant hoe de cijfers eruit zien in China. Daar lijkt Apple te kampen met fikse concurrentie en een bredere terugval van de consumentenbestedingen.

De stemming op de financiële markten zal komende dagen waarschijnlijk ook voor een groot deel bepaald worden door de Fed. Onlangs gaf centralebankpresident Jerome Powell aan dat de meest recente inflatiecijfers nog onvoldoende vertrouwen boden om de Amerikaanse rente te verlagen. Beleggers verwachten nu een eerste renteverlaging in september.

Amerikaanse bankensector

Een ander dossier om in de gaten te houden, is de Amerikaanse bankensector. Vrijdag bezweek in de Verenigde Staten de kleinere Republic First Bank onder de eerder snel gestegen rente. Na tussenkomst van toezichthouder FDIC is de bank overgenomen door branchegenoot Fulton Bank. Wall Street zal nauwlettend in de gaten houden of er bij andere banken ook nog problemen aan het licht komen.

Beleggers in grondstoffenbedrijven zullen daarnaast scherp zijn op mijnbouwers Anglo American en BHP. Onlangs werd bekend dat Anglo American een overnamevoorstel van BHP heeft afgewezen. Persbureau Reuters meldde dit weekend op basis van ingewijden dat BHP een verbeterd miljardenbod overweegt.

Meer uit Financieel

Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

1 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

4 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

6 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

7 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

7 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

8 uur geleden