Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken uit naar kwartaalcijfers Apple en Fed-besluit

Beleggers kijken uit naar kwartaalcijfers Apple en Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers krijgen in de nieuwe beursweek opnieuw veel bedrijfsresultaten te verwerken. Zo openen Philips, Air France-KLM, ING en Shell de boeken. In de Verenigde Staten is het de beurt aan Apple. Ook staat er een rentebesluit van de Federal Reserve op de agenda.

De drukke kwartaalcijferperiode kende tot nu toe verschillende uitschieters. Het kwartaalbericht van chipmachinemaker ASML viel bijvoorbeeld flink tegen, net als die van Netflix en het Facebook-moederbedrijf Meta Platforms. Daarentegen reageerden beleggers enthousiast op de aankondiging van Alphabet, het concern achter Google, dat het voor het eerst dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders.

Bij Philips is het de vraag of het zorgtechnologieconcern nog iets nieuws zal melden over de slaapapneu-affaire. Air France-KLM zal waarschijnlijk ingaan op het verdere herstel van de luchtvaart, ING blikt mogelijk vooruit op de aanstaande renteverlaging van de Europese Centrale Bank (ECB) en Shell maakt bekend hoe de ontwikkeling van de olie- en gasprijzen in de eerste maanden van dit jaar de resultaten heeft beïnvloed.

Renteverlaging

Beleggers zullen van Apple graag willen weten of de opbrengsten verder zijn gegroeid. Apple zag zijn verkopen in de laatste drie maanden van vorig jaar eindelijk weer licht toenemen, na vier kwartalen op rij met omzetkrimp. Daarbij is het vooral interessant hoe de cijfers eruit zien in China. Daar lijkt Apple te kampen met fikse concurrentie en een bredere terugval van de consumentenbestedingen.

De stemming op de financiële markten zal komende dagen waarschijnlijk ook voor een groot deel bepaald worden door de Fed. Onlangs gaf centralebankpresident Jerome Powell aan dat de meest recente inflatiecijfers nog onvoldoende vertrouwen boden om de Amerikaanse rente te verlagen. Beleggers verwachten nu een eerste renteverlaging in september.

Amerikaanse bankensector

Een ander dossier om in de gaten te houden, is de Amerikaanse bankensector. Vrijdag bezweek in de Verenigde Staten de kleinere Republic First Bank onder de eerder snel gestegen rente. Na tussenkomst van toezichthouder FDIC is de bank overgenomen door branchegenoot Fulton Bank. Wall Street zal nauwlettend in de gaten houden of er bij andere banken ook nog problemen aan het licht komen.

Beleggers in grondstoffenbedrijven zullen daarnaast scherp zijn op mijnbouwers Anglo American en BHP. Onlangs werd bekend dat Anglo American een overnamevoorstel van BHP heeft afgewezen. Persbureau Reuters meldde dit weekend op basis van ingewijden dat BHP een verbeterd miljardenbod overweegt.

Meer uit Financieel

Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

3 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

4 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

1 dag geleden