Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken uit naar drukke beursweek met veel resultaten

Beleggers kijken uit naar drukke beursweek met veel resultaten

DEN HAAG (ANP) - Beleggers staat een drukke beursweek te wachten met veel bedrijfsresultaten om te verwerken. Onder meer verfconcern AkzoNobel, telecombedrijf KPN, uitzender Randstad en bouwconcerns BAM en Heijmans presenteren cijfers. Buiten Nederland zijn onder meer Google-moederbedrijf Alphabet en frisdrankconcern Coca-Cola aan de beurt.

Op Wall Street komt de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla met cijfers. Eerder maakte het concern van Elon Musk al bekend in het tweede kwartaal meer auto's te hebben afgeleverd. Het eerste kwartaal was het slechtste kwartaal in jaren voor Tesla, vanwege een afzwakkende vraag naar elektrische auto's en felle concurrentie van andere autoproducenten, vooral uit China.

Dinsdag presenteert de Nederlandse chiptoeleverancier ASM International (ASMI) de kwartaalcijfers. Het bedrijf zag de winst in het eerste kwartaal van dit jaar ruimschoots halveren, maar het aantal nieuwe orders nam wel toe. Op de aandelenbeurzen stond de chipsector afgelopen week nog flink in de belangstelling. Branchegenoot ASML verloor woensdag bijna 43 miljard euro aan beurswaarde, omdat er mogelijk strengere Amerikaanse regels komen voor de export naar China.

Banen schrappen

Donderdag is het onder meer de beurt aan verzorgings- en levensmiddelenconcern Unilever. Dat bedrijf kondigde eerder deze maand nog aan voor eind volgend jaar ongeveer een derde van alle kantoorfuncties in Europa te schrappen, als onderdeel van een eerder aangekondigde reorganisatie.

Luchtvaartmaatschappij Air France-KLM komt ook met cijfers. Dat bedrijf gaf eerder deze maand nog een omzetalarm voor de periode juni tot augustus, omdat reizigers deze zomer Parijs lijken te mijden vanwege de Olympische Spelen. Het concern zei eerder te verwachten dat de opbrengsten hierdoor in die periode met 160 miljoen tot 180 miljoen euro worden geraakt. Mogelijk gaat de maatschappij ook in op de wereldwijde computerstoring van vrijdag. Bij KLM had dat impact op de operatie, met veel vertraagde en geannuleerde vluchten tot gevolg.

Ook sportschoolketen Basic-Fit opent de boeken. In de eerste maanden van het jaar kreeg het bedrijf meer sportschoolgangers en profiteerde Basic-Fit onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. De keten merkte bovendien dat steeds meer klanten overgaan op een premiumabonnement, waardoor alle abonnementen gemiddeld wat meer geld opleverden.

Meer uit Financieel

ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

5 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

6 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

8 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

12 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliƫnten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

12 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

13 uur geleden