Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken uit naar drukke beursweek met veel resultaten

Beleggers kijken uit naar drukke beursweek met veel resultaten

DEN HAAG (ANP) - Beleggers staat een drukke beursweek te wachten met veel bedrijfsresultaten om te verwerken. Onder meer verfconcern AkzoNobel, telecombedrijf KPN, uitzender Randstad en bouwconcerns BAM en Heijmans presenteren cijfers. Buiten Nederland zijn onder meer Google-moederbedrijf Alphabet en frisdrankconcern Coca-Cola aan de beurt.

Op Wall Street komt de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla met cijfers. Eerder maakte het concern van Elon Musk al bekend in het tweede kwartaal meer auto's te hebben afgeleverd. Het eerste kwartaal was het slechtste kwartaal in jaren voor Tesla, vanwege een afzwakkende vraag naar elektrische auto's en felle concurrentie van andere autoproducenten, vooral uit China.

Dinsdag presenteert de Nederlandse chiptoeleverancier ASM International (ASMI) de kwartaalcijfers. Het bedrijf zag de winst in het eerste kwartaal van dit jaar ruimschoots halveren, maar het aantal nieuwe orders nam wel toe. Op de aandelenbeurzen stond de chipsector afgelopen week nog flink in de belangstelling. Branchegenoot ASML verloor woensdag bijna 43 miljard euro aan beurswaarde, omdat er mogelijk strengere Amerikaanse regels komen voor de export naar China.

Banen schrappen

Donderdag is het onder meer de beurt aan verzorgings- en levensmiddelenconcern Unilever. Dat bedrijf kondigde eerder deze maand nog aan voor eind volgend jaar ongeveer een derde van alle kantoorfuncties in Europa te schrappen, als onderdeel van een eerder aangekondigde reorganisatie.

Luchtvaartmaatschappij Air France-KLM komt ook met cijfers. Dat bedrijf gaf eerder deze maand nog een omzetalarm voor de periode juni tot augustus, omdat reizigers deze zomer Parijs lijken te mijden vanwege de Olympische Spelen. Het concern zei eerder te verwachten dat de opbrengsten hierdoor in die periode met 160 miljoen tot 180 miljoen euro worden geraakt. Mogelijk gaat de maatschappij ook in op de wereldwijde computerstoring van vrijdag. Bij KLM had dat impact op de operatie, met veel vertraagde en geannuleerde vluchten tot gevolg.

Ook sportschoolketen Basic-Fit opent de boeken. In de eerste maanden van het jaar kreeg het bedrijf meer sportschoolgangers en profiteerde Basic-Fit onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. De keten merkte bovendien dat steeds meer klanten overgaan op een premiumabonnement, waardoor alle abonnementen gemiddeld wat meer geld opleverden.

Meer uit Financieel

Horeca zet opnieuw meer om in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al twintig kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De omzetgroei in het eerste kwartaal van 2026 is wel de kleinste groei in de afgelopen vijf jaar.

27 minuten geleden
Hamsteren leidt tot snelste groei Nederlandse industrie in jaren

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft afgelopen maand de grootste toename in productieomvang doorgemaakt in ruim vier jaar. De instroom van nieuwe orders hield echter grotendeels verband met paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Volgens de organisatie gebeurde het dat bedrijven orders eerder plaatsten om voorspelde prijsstijgingen voor te blijven.

34 minuten geleden
Detailhandel zet ruim 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in april meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,4 procent, na een stijging van 3,2 procent in maart. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden.

35 minuten geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

8 uur geleden
Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

15 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

19 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

20 uur geleden