Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken naar winst Tesla na recordproductie

Beleggers kijken naar winst Tesla na recordproductie

PALO ALTO (ANP/RTR) - Tesla komt met zijn resultaten over het afgelopen kwartaal. Onlangs werd al bekend dat de maker van elektrische auto's in de voorbije perioden een recordaantal nieuwe wagens heeft afgeleverd ondanks het wereldwijde chiptekort. Wat dat precies betekent voor de winst moet nu duidelijk worden. Tesla verdient doorgaans ook geld met de verkoop van emissierechten aan andere autobedrijven. Daarmee kunnen die voldoen aan de uitstooteisen van overheden. Omdat alle Tesla's elektrisch zijn, stoten de voertuigen zelf geen CO2 uit.

Diverse autofabrikanten moesten de afgelopen maanden fabrieken tijdelijk sluiten vanwege de chiptekorten. Tesla kwam deze periode door met minder problemen dan veel andere bedrijven, ook omdat het Amerikaanse bedrijf nog altijd relatief weinig auto's bouwt in verhouding tot concurrenten als Ford, Volkswagen of General Motors (GM).

Met name met zijn fabriek in Shanghai kon Tesla door blijven produceren. Die fabriek, die vooral voor de Chinese en Europese markten produceert, maakt meer gebruik van Chinese onderdelen dan de Amerikaanse fabrieken van Tesla en daardoor vallen de winstmarges daar hoger uit. Binnenkort gaat ook de nieuwe Gigafactory in de buurt van Berlijn open, waardoor Tesla de productie verder op kan voeren. Of dat ook lukt zonder al te veel problemen in de toeleveringsketen is een vraag die Tesla mogelijk beantwoordt bij zijn kwartaalupdate.

Meer uit Financieel

ECB ziet sterkere groei economie eurozone

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.

27 minuten geleden
ING ziet slechts lichte stijging aantal nieuwbouwwoningen in 2026

AMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.

29 minuten geleden
ECB houdt rente in eurozone voor vierde keer op rij onveranderd

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.

47 minuten geleden
Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen banken EU

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.

1 uur geleden
Britse centrale bank verlaagt rente voor vierde keer dit jaar

LONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.

1 uur geleden
Kamer blijft bij langere boetepauze schijnzelfstandigheid

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.

1 uur geleden
FT: Warner Bros. in gesprek over overname tv-netwerken

NEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.

2 uur geleden