Beleggers kijken naar winst Tesla na recordproductie
PALO ALTO (ANP/RTR) - Tesla komt met zijn resultaten over het afgelopen kwartaal. Onlangs werd al bekend dat de maker van elektrische auto's in de voorbije perioden een recordaantal nieuwe wagens heeft afgeleverd ondanks het wereldwijde chiptekort. Wat dat precies betekent voor de winst moet nu duidelijk worden. Tesla verdient doorgaans ook geld met de verkoop van emissierechten aan andere autobedrijven. Daarmee kunnen die voldoen aan de uitstooteisen van overheden. Omdat alle Tesla's elektrisch zijn, stoten de voertuigen zelf geen CO2 uit.
Diverse autofabrikanten moesten de afgelopen maanden fabrieken tijdelijk sluiten vanwege de chiptekorten. Tesla kwam deze periode door met minder problemen dan veel andere bedrijven, ook omdat het Amerikaanse bedrijf nog altijd relatief weinig auto's bouwt in verhouding tot concurrenten als Ford, Volkswagen of General Motors (GM).
Met name met zijn fabriek in Shanghai kon Tesla door blijven produceren. Die fabriek, die vooral voor de Chinese en Europese markten produceert, maakt meer gebruik van Chinese onderdelen dan de Amerikaanse fabrieken van Tesla en daardoor vallen de winstmarges daar hoger uit. Binnenkort gaat ook de nieuwe Gigafactory in de buurt van Berlijn open, waardoor Tesla de productie verder op kan voeren. Of dat ook lukt zonder al te veel problemen in de toeleveringsketen is een vraag die Tesla mogelijk beantwoordt bij zijn kwartaalupdate.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Audax heeft Van Ditmar Boeken verkocht aan een investeringsfonds. Audax, moederbedrijf van winkelketens Bruna en Readshop, werd begin dit jaar overgenomen door Lector Capital. Na een evaluatie van het portfolio is besloten de boekentak af te stoten.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de winsten van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De olieprijzen gingen weer omhoog na aanvallen door Iran op energiefaciliteiten in de regio.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
4 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
5 uur geleden