Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken naar winst Tesla na recordproductie

Beleggers kijken naar winst Tesla na recordproductie

PALO ALTO (ANP/RTR) - Tesla komt met zijn resultaten over het afgelopen kwartaal. Onlangs werd al bekend dat de maker van elektrische auto's in de voorbije perioden een recordaantal nieuwe wagens heeft afgeleverd ondanks het wereldwijde chiptekort. Wat dat precies betekent voor de winst moet nu duidelijk worden. Tesla verdient doorgaans ook geld met de verkoop van emissierechten aan andere autobedrijven. Daarmee kunnen die voldoen aan de uitstooteisen van overheden. Omdat alle Tesla's elektrisch zijn, stoten de voertuigen zelf geen CO2 uit.

Diverse autofabrikanten moesten de afgelopen maanden fabrieken tijdelijk sluiten vanwege de chiptekorten. Tesla kwam deze periode door met minder problemen dan veel andere bedrijven, ook omdat het Amerikaanse bedrijf nog altijd relatief weinig auto's bouwt in verhouding tot concurrenten als Ford, Volkswagen of General Motors (GM).

Met name met zijn fabriek in Shanghai kon Tesla door blijven produceren. Die fabriek, die vooral voor de Chinese en Europese markten produceert, maakt meer gebruik van Chinese onderdelen dan de Amerikaanse fabrieken van Tesla en daardoor vallen de winstmarges daar hoger uit. Binnenkort gaat ook de nieuwe Gigafactory in de buurt van Berlijn open, waardoor Tesla de productie verder op kan voeren. Of dat ook lukt zonder al te veel problemen in de toeleveringsketen is een vraag die Tesla mogelijk beantwoordt bij zijn kwartaalupdate.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

2 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

3 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

4 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

4 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

6 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

7 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

7 uur geleden