Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beleggers kijken naar nieuwjaarstoespraken'

'Beleggers kijken naar nieuwjaarstoespraken'

AMSTERDAM (ANP) - De beursweek rondom de jaarwisseling staat deels in teken van de nieuwjaarstoespraken van wereldleiders, die daarin mogelijk nog iets nieuws vertellen dat de markt in beweging kan zetten. Zo spreken de Chinese president Xi Jinping en de Duitse bondskanselier Angela Merkel hun volk toe. Ook komen er verspreid over de door oud en nieuw onderbroken week nog diverse macro-economische cijfers naar buiten.

Op dinsdag 31 december zijn veel beurzen, waaronder die in Amsterdam, maar een halve dag open. In Frankfurt wordt die dag zelfs helemaal niet gehandeld. In New York is dan wel sprake van een normale handelsdag, al zal het handelsvolume er wel lager liggen omdat veel beleggers al oudjaar aan het vieren zijn. Op woensdag blijven de meeste beurzen wereldwijd een dag dicht in verband met nieuwjaarsdag.

Beleggers kunnen begin van de week nog cijfers over de winkelverkopen in Duitsland, het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten en het producentenvertrouwen in Nederland verwerken. In de eerste dagen van het nieuwe jaar gaat de aandacht waarschijnlijk uit naar diverse inkoopmanagersindexen over de stand van de industrie en inflatie-updates uit diverse landen. Aan het bedrijvenfront blijft het waarschijnlijk rustig. In Nederland staan er donderdag nog wel omzetcijfers van groothandelsbedrijf Sligro op de agenda.

Behoorlijke winst

De AEX-index in Amsterdam lijkt het jaar met een behoorlijke winst af te sluiten, ondanks de handelsoorlog en alle onzekerheid rondom de brexit. De hoofdindex aan het Damrak staat met een stand van 611,01 punten inmiddels ruim boven de 487,88 punten waarmee 2018 werd afgerond.

De Europese beurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, en Wall Street eindigde een week waarin de belangrijkste graadmeters nieuwe records neerzetten, gemengd rond de slotstanden van een dag eerder. De handel verliep rustig en de aandacht ging zo vlak na de kerst vooral uit naar ontwikkelingen in de handelsgesprekken tussen China en de Verenigde Staten. Peking liet weten nauw in contact te staan met de VS over het ondertekenen van de recent overeengekomen handelsovereenkomst.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

5 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

6 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

6 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

7 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

10 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

10 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

10 uur geleden