Beleggers kijken naar Fed-bijeenkomst in Jackson Hole
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers zal komende week voor een groot deel uitgaan naar de vergadering van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole en de toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve over de economische vooruitzichten. Ook gaat op de beurs in Amsterdam het kwartaalcijferseizoen verder, al is de grootste drukte wel voorbij. Verder komen er veel macro-economische cijfers.
De jaarlijkse bijeenkomst van de Fed in Jackson Hole in de staat Wyoming begint donderdag. Vanwege corona wordt de vergadering opnieuw virtueel gehouden. In de toespraak van Powell op vrijdag zal de belangstelling vooral uitgaan naar de inflatiestrategie van de Fed en opmerkingen over de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel. Ook zal worden gelet of Powell iets zegt over wanneer de Fed kan gaan beginnen met het afbouwen van de opkoopprogramma's.
Overigens zou de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen graag een tweede termijn willen voor Powell bij de Fed, aldus bronnen in het Witte Huis. De eerste termijn van vier jaar van Powell loopt in februari af. President Joe Biden gaat naar verluidt in september een beslissing nemen over zijn eventuele herbenoeming. Powell zou door beleggers op Wall Street worden gezien als een degelijk bestuurder die de Amerikaanse economie goed heeft geholpen tijdens de coronapandemie met renteverlagingen en stimuleringsprogramma's.
B&S
Op Beursplein 5 openen deze week onder meer distributeur en groothandelsbedrijf B&S, baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis, de producent van elektromagnetische componenten Kendrion, verzekeraar ASR, investeerder HAL, de maker van statiegeldsystemen Envipco, funderingsspecialist Sif, fabrikant van laadpalen en energiesystemen Alfen en winkelvastgoedbedrijf Eurocommercial Properties de boeken. Uit het buitenland gaat het om resultaten van onder andere de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas en computermakers Dell Technologies en HP.
Wat betreft macrocijfers komen er gegevens van marktonderzoeker Markit over de economische activiteit in de eurozone en verschillende Europese landen. Daarnaast worden cijfers gepubliceerd over bijvoorbeeld het consumentenvertrouwen in het eurogebied, het vertrouwen onder Duitse ondernemers en de Amerikaanse consumentenbestedingen.
De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag 0,8 procent hoger op 771,41 punten. De MidKap daalde 0,3 procent. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent. Op Wall Street waren plussen tot 1,2 procent te zien.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.
59 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
9 uur geleden