Beleggers kijken naar Fed-bijeenkomst in Jackson Hole
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers zal komende week voor een groot deel uitgaan naar de vergadering van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole en de toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve over de economische vooruitzichten. Ook gaat op de beurs in Amsterdam het kwartaalcijferseizoen verder, al is de grootste drukte wel voorbij. Verder komen er veel macro-economische cijfers.
De jaarlijkse bijeenkomst van de Fed in Jackson Hole in de staat Wyoming begint donderdag. Vanwege corona wordt de vergadering opnieuw virtueel gehouden. In de toespraak van Powell op vrijdag zal de belangstelling vooral uitgaan naar de inflatiestrategie van de Fed en opmerkingen over de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel. Ook zal worden gelet of Powell iets zegt over wanneer de Fed kan gaan beginnen met het afbouwen van de opkoopprogramma's.
Overigens zou de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen graag een tweede termijn willen voor Powell bij de Fed, aldus bronnen in het Witte Huis. De eerste termijn van vier jaar van Powell loopt in februari af. President Joe Biden gaat naar verluidt in september een beslissing nemen over zijn eventuele herbenoeming. Powell zou door beleggers op Wall Street worden gezien als een degelijk bestuurder die de Amerikaanse economie goed heeft geholpen tijdens de coronapandemie met renteverlagingen en stimuleringsprogramma's.
B&S
Op Beursplein 5 openen deze week onder meer distributeur en groothandelsbedrijf B&S, baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis, de producent van elektromagnetische componenten Kendrion, verzekeraar ASR, investeerder HAL, de maker van statiegeldsystemen Envipco, funderingsspecialist Sif, fabrikant van laadpalen en energiesystemen Alfen en winkelvastgoedbedrijf Eurocommercial Properties de boeken. Uit het buitenland gaat het om resultaten van onder andere de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas en computermakers Dell Technologies en HP.
Wat betreft macrocijfers komen er gegevens van marktonderzoeker Markit over de economische activiteit in de eurozone en verschillende Europese landen. Daarnaast worden cijfers gepubliceerd over bijvoorbeeld het consumentenvertrouwen in het eurogebied, het vertrouwen onder Duitse ondernemers en de Amerikaanse consumentenbestedingen.
De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag 0,8 procent hoger op 771,41 punten. De MidKap daalde 0,3 procent. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent. Op Wall Street waren plussen tot 1,2 procent te zien.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.
5 uur geleden