Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken naar Fed-bijeenkomst in Jackson Hole

Beleggers kijken naar Fed-bijeenkomst in Jackson Hole

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers zal komende week voor een groot deel uitgaan naar de vergadering van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole en de toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve over de economische vooruitzichten. Ook gaat op de beurs in Amsterdam het kwartaalcijferseizoen verder, al is de grootste drukte wel voorbij. Verder komen er veel macro-economische cijfers.

De jaarlijkse bijeenkomst van de Fed in Jackson Hole in de staat Wyoming begint donderdag. Vanwege corona wordt de vergadering opnieuw virtueel gehouden. In de toespraak van Powell op vrijdag zal de belangstelling vooral uitgaan naar de inflatiestrategie van de Fed en opmerkingen over de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel. Ook zal worden gelet of Powell iets zegt over wanneer de Fed kan gaan beginnen met het afbouwen van de opkoopprogramma's.

Overigens zou de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen graag een tweede termijn willen voor Powell bij de Fed, aldus bronnen in het Witte Huis. De eerste termijn van vier jaar van Powell loopt in februari af. President Joe Biden gaat naar verluidt in september een beslissing nemen over zijn eventuele herbenoeming. Powell zou door beleggers op Wall Street worden gezien als een degelijk bestuurder die de Amerikaanse economie goed heeft geholpen tijdens de coronapandemie met renteverlagingen en stimuleringsprogramma's.

B&S

Op Beursplein 5 openen deze week onder meer distributeur en groothandelsbedrijf B&S, baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis, de producent van elektromagnetische componenten Kendrion, verzekeraar ASR, investeerder HAL, de maker van statiegeldsystemen Envipco, funderingsspecialist Sif, fabrikant van laadpalen en energiesystemen Alfen en winkelvastgoedbedrijf Eurocommercial Properties de boeken. Uit het buitenland gaat het om resultaten van onder andere de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas en computermakers Dell Technologies en HP.

Wat betreft macrocijfers komen er gegevens van marktonderzoeker Markit over de economische activiteit in de eurozone en verschillende Europese landen. Daarnaast worden cijfers gepubliceerd over bijvoorbeeld het consumentenvertrouwen in het eurogebied, het vertrouwen onder Duitse ondernemers en de Amerikaanse consumentenbestedingen.

De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag 0,8 procent hoger op 771,41 punten. De MidKap daalde 0,3 procent. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent. Op Wall Street waren plussen tot 1,2 procent te zien.

Meer uit Financieel

Duitsland haalt vuldoel gas niet, maar voorziet geen problemen

BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.

7 uur geleden
OPEC+ houdt doelen rest van jaar ongewijzigd ondanks dure olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.

9 uur geleden
Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

12 uur geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

12 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

13 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

20 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

1 dag geleden