Beleggers kijken naar China en cijfers
AMSTERDAM (ANP) - In de komende beursweek hangt het nieuwe coronavirus opnieuw boven de markt. Met name maandag is wat dat betreft een belangrijke dag. Dan gaan de Chinese aandelenbeurzen weer open na ruim een week gesloten te zijn en wordt rekening gehouden met dalende koersen. Het is de vraag of die ook overslaan naar de beurzen in Europa en de Verenigde Staten.
Verder is het afwachten of Chinese bedrijven langer de deuren gesloten houden. Hoe langer de nieuwjaarsvakantie wordt verlengd in China, hoe groter de kans dat ook Europese en Amerikaanse bedrijven last krijgen van de maatregelen om het Wuhan-virus te beteugelen. Bovendien krijgt de Chinese economie dan een knauw en is het afwachten in hoeverre dat doorwerkt op de rest van de wereld.
Verder staan er ook weer de nodige bedrijfsresultaten op de rol. In Amsterdam zijn grootbank ING en staalbedrijf ArcelorMittal de hoofdfondsen die deze week de boeken open doen, maar ook roestvrijstaalmaker Aperam, vastgoedfondsen Eurocommercial Properties en Wereldhave, maker van vleesverwerkingsmachines Marel, navigatiedienstverlener TomTom, financieel dienstverlener Intertrust en beursintermediair Flow Traders geven een inkijkje in hoe het gaat.
Handelsupdates
Ook buiten de landsgrenzen zijn er genoeg bedrijven die een handelsupdate plannen. In Europa gaat het bijvoorbeeld om banken als Intesa Sanpaolo, BNP Paribas, Société Générale en UniCredit, olie- en gasbedrijven als BP en Total en automakers als Ferrari en Fiat Chrysler. Qua automakers komen deze week ook het Japanse Toyota en het Amerikaanse Ford met cijfers. Uit Azië komt verder technologiebedrijf Sony.
In de Verenigde Staten zijn Google-moeder Alphabet en socialemediabedrijf Twitter twee grote blikvangers. Ook entertainmentconcern Disney opent de boeken en de Chinese zoekmachinegigant Baidu, die een notering heeft in de VS.
Op macro-economische gebied is er in Europa onder meer aandacht voor de inkoopmanagersindexen, maar ook producentenprijzen en detailhandelsverkopen krijgen de nodige aandacht. Tegen het einde van de week gaat de blik naar de Duitse fabrieksorders en de Nederlandse en Duitse industriële productie. Ook in China en de VS wordt naar de inkoopmanagersindexen gekeken, terwijl vanuit de VS ook cijfers over fabrieksorders worden gemeld.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
1 dag geleden