Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken naar banenrapport VS in rustige beursweek

Beleggers kijken naar banenrapport VS in rustige beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers staan voor een zeer rustige beursweek. Het belangrijkste aandachtspunt is het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat een goed beeld geeft van de ontwikkelingen van de economie van de Verenigde Staten. Ook wordt vooral naar macro-economische cijfers gekeken, bijvoorbeeld over de bedrijvigheid van de industrie in veel landen en inflatie in Europa.

Daarnaast wordt er gekeken naar een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de G20-landen. Die komen in Italië bijeen. In de kantlijn van het evenement kan er gesproken worden over geopolitieke kwesties die gevolgen kunnen hebben voor de economie.

Het Amerikaanse banenrapport laat naar verwachting een stevige toename van het aantal banen zien in juni. In april en mei viel die banengroei wat tegen, maar nu denken economen dat er een versnelling te zien is aangezien de Amerikaanse economie steeds beter draait.

Europese inflatie

De Europese inflatie komt waarschijnlijk uit rond het niveau van 2 procent dat de Europese Centrale Bank nastreeft (ECB). Mogelijk doet dat de angst bij beleggers voor snellere renteverhogingen weer oplaaien, al heeft de ECB eerder aangegeven daar weinig in te zien. De afgelopen tijd dook die vrees regelmatig op en leidde tot dalende aandelenkoersen. Als de rente omhoog gaat wordt het onder meer weer interessanter om te sparen en komt er minder geld beschikbaar voor de aandelenmarkt.

Ook zouden steunmaatregelen van centrale banken sneller afgebouwd kunnen worden met hetzelfde effect. Als er minder geld is dat in aandelen moet worden belegd, zal er vermoedelijk ook minder snelle stijging van de prijzen van die aandelen komen.

Qua bedrijvennieuws is de agenda vrijwel leeg. Modeketen H&M komt met cijfers over de eerste zes maanden en ook Associated British Foods, het moederbedrijf van kledingwinkelketen Primark, opent de boeken. In de Verenigde Staten komen bedrijven als drankenproducent Constellation Brands en levensmiddelenonderneming General Mills met cijfers.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt na dreiging Trump met escalatie Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.

1 uur geleden
Gasprijs weer hard omhoog na opmerkingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.

1 uur geleden
Elektrische bussenbouwer Ebusco haalt ruim 27 miljoen euro op

DEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.

2 uur geleden
Studie: supers doen weinig voor vrouwenrechten bij leveranciers

AMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.

2 uur geleden
Cryptomunten omlaag na dreigende taal Trump over Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).

2 uur geleden
Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

3 uur geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

4 uur geleden