Beleggers kijken komende beursweek uit naar begin cijferperiode
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken in de komende beursweek uit naar het begin van de drukke cijferperiode. Op Wall Street komen grote bedrijven als PepsiCo en enkele Amerikaanse banken met hun kwartaalresultaten. In Nederland geeft onder meer TomTom inzage in de boeken.
PepsiCo presenteert dinsdag de resultaten over het derde kwartaal. In het tweede kwartaal kon de frisdrank- en snackproducent achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli met prijsverhogingen een omzetdaling voorkomen. De omzet was echter beneden de verwachtingen. Het aantal verkochte dranken en snacks daalde in het tweede kwartaal, PepsiCo heeft al tijden last van de hoge inflatie en consumenten die sneller voor goedkopere huismerken kiezen.
De Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo openen vrijdag de boeken. Banken in het land profiteerden eerder van het oplopen van de rente, maar de Federal Reserve is recent begonnen met het verlagen van de rente. Luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines komt donderdag met resultaten.
Resultaten
Op het Damrak worden vrijdag de resultaten verwacht van TomTom. De Nederlandse navigatiedienstverlener temperde in juli de omzetverwachtingen voor de rest van dit jaar. Het bedrijf maakte toen ook bekend in het tweede kwartaal minder omzet en een nettoverlies te hebben geboekt. De consumententak van TomTom krimpt al jaren omdat veel mensen geen los navigatieapparaat meer gebruiken. Apothekersbedrijf Fagron opent donderdag de boeken.
Verder presenteert Tesla zijn nieuwe zogeheten robotaxi. De elektrische-automaker onthult het zelfrijdende voertuig donderdag tijdens een groots opgezet evenement in Californië. Naar verwachting laat Tesla dan ook recente technologische ontwikkelingen bij het bedrijf zien.
Inflatiecijfers
Op macro-economisch gebied komen deze week onder meer inflatiecijfers uit de Verenigde Staten over de maand september. In augustus was de inflatie in de grootste economie van de wereld gedaald tot het laagste niveau sinds februari 2021. Verder publiceert de Fed notulen over de afgelopen beleidsvergadering. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank daarin hint op meer renteverlagingen dit jaar.
De AEX-index sloot vrijdag op 911,81 punten, lager dan de vrijdag daarvoor. De wereldwijde olieprijzen zijn donderdag stevig opgelopen omdat de financiële markten zich hebben voorbereid op een mogelijke aanval van Israël op de Iraanse olie-industrie. Beleggers leken daarbij vooral geschrokken te zijn van opmerkingen hierover van de Amerikaanse president Joe Biden.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/RTR) - Tesla heeft een nieuw verkooprecord gevestigd in Noorwegen. Nog nooit verkocht een merk in het land zoveel auto's als het bedrijf van Elon Musk dit jaar, met ook nog een maand te gaan. Tesla profiteerde in november met een verdrievoudiging van de verkoop van een aanstaande belastingverhoging.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chipmachinemaker ASML is verreweg de grootste investeerder in onderzoek en ontwikkeling (R&D) in Nederland. Maar een groot deel van de uitgaven hieraan in ons land komt slechts van een handvol bedrijven, meldt onderzoeksinstituut TNO.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.
3 uur geleden