Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken komende beursweek uit naar begin cijferperiode

Beleggers kijken komende beursweek uit naar begin cijferperiode

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken in de komende beursweek uit naar het begin van de drukke cijferperiode. Op Wall Street komen grote bedrijven als PepsiCo en enkele Amerikaanse banken met hun kwartaalresultaten. In Nederland geeft onder meer TomTom inzage in de boeken.

PepsiCo presenteert dinsdag de resultaten over het derde kwartaal. In het tweede kwartaal kon de frisdrank- en snackproducent achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli met prijsverhogingen een omzetdaling voorkomen. De omzet was echter beneden de verwachtingen. Het aantal verkochte dranken en snacks daalde in het tweede kwartaal, PepsiCo heeft al tijden last van de hoge inflatie en consumenten die sneller voor goedkopere huismerken kiezen.

De Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo openen vrijdag de boeken. Banken in het land profiteerden eerder van het oplopen van de rente, maar de Federal Reserve is recent begonnen met het verlagen van de rente. Luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines komt donderdag met resultaten.

Resultaten

Op het Damrak worden vrijdag de resultaten verwacht van TomTom. De Nederlandse navigatiedienstverlener temperde in juli de omzetverwachtingen voor de rest van dit jaar. Het bedrijf maakte toen ook bekend in het tweede kwartaal minder omzet en een nettoverlies te hebben geboekt. De consumententak van TomTom krimpt al jaren omdat veel mensen geen los navigatieapparaat meer gebruiken. Apothekersbedrijf Fagron opent donderdag de boeken.

Verder presenteert Tesla zijn nieuwe zogeheten robotaxi. De elektrische-automaker onthult het zelfrijdende voertuig donderdag tijdens een groots opgezet evenement in Californië. Naar verwachting laat Tesla dan ook recente technologische ontwikkelingen bij het bedrijf zien.

Inflatiecijfers

Op macro-economisch gebied komen deze week onder meer inflatiecijfers uit de Verenigde Staten over de maand september. In augustus was de inflatie in de grootste economie van de wereld gedaald tot het laagste niveau sinds februari 2021. Verder publiceert de Fed notulen over de afgelopen beleidsvergadering. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank daarin hint op meer renteverlagingen dit jaar.

De AEX-index sloot vrijdag op 911,81 punten, lager dan de vrijdag daarvoor. De wereldwijde olieprijzen zijn donderdag stevig opgelopen omdat de financiële markten zich hebben voorbereid op een mogelijke aanval van Israël op de Iraanse olie-industrie. Beleggers leken daarbij vooral geschrokken te zijn van opmerkingen hierover van de Amerikaanse president Joe Biden.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

16 minuten geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

58 minuten geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

1 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

1 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

2 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

4 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

4 uur geleden