Beleggers kijken komende beursweek uit naar begin cijferperiode
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken in de komende beursweek uit naar het begin van de drukke cijferperiode. Op Wall Street komen grote bedrijven als PepsiCo en enkele Amerikaanse banken met hun kwartaalresultaten. In Nederland geeft onder meer TomTom inzage in de boeken.
PepsiCo presenteert dinsdag de resultaten over het derde kwartaal. In het tweede kwartaal kon de frisdrank- en snackproducent achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli met prijsverhogingen een omzetdaling voorkomen. De omzet was echter beneden de verwachtingen. Het aantal verkochte dranken en snacks daalde in het tweede kwartaal, PepsiCo heeft al tijden last van de hoge inflatie en consumenten die sneller voor goedkopere huismerken kiezen.
De Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo openen vrijdag de boeken. Banken in het land profiteerden eerder van het oplopen van de rente, maar de Federal Reserve is recent begonnen met het verlagen van de rente. Luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines komt donderdag met resultaten.
Resultaten
Op het Damrak worden vrijdag de resultaten verwacht van TomTom. De Nederlandse navigatiedienstverlener temperde in juli de omzetverwachtingen voor de rest van dit jaar. Het bedrijf maakte toen ook bekend in het tweede kwartaal minder omzet en een nettoverlies te hebben geboekt. De consumententak van TomTom krimpt al jaren omdat veel mensen geen los navigatieapparaat meer gebruiken. Apothekersbedrijf Fagron opent donderdag de boeken.
Verder presenteert Tesla zijn nieuwe zogeheten robotaxi. De elektrische-automaker onthult het zelfrijdende voertuig donderdag tijdens een groots opgezet evenement in Californië. Naar verwachting laat Tesla dan ook recente technologische ontwikkelingen bij het bedrijf zien.
Inflatiecijfers
Op macro-economisch gebied komen deze week onder meer inflatiecijfers uit de Verenigde Staten over de maand september. In augustus was de inflatie in de grootste economie van de wereld gedaald tot het laagste niveau sinds februari 2021. Verder publiceert de Fed notulen over de afgelopen beleidsvergadering. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank daarin hint op meer renteverlagingen dit jaar.
De AEX-index sloot vrijdag op 911,81 punten, lager dan de vrijdag daarvoor. De wereldwijde olieprijzen zijn donderdag stevig opgelopen omdat de financiële markten zich hebben voorbereid op een mogelijke aanval van Israël op de Iraanse olie-industrie. Beleggers leken daarbij vooral geschrokken te zijn van opmerkingen hierover van de Amerikaanse president Joe Biden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
38 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
5 uur geleden