Beleggers kijken komende beursweek uit naar begin cijferperiode
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken in de komende beursweek uit naar het begin van de drukke cijferperiode. Op Wall Street komen grote bedrijven als PepsiCo en enkele Amerikaanse banken met hun kwartaalresultaten. In Nederland geeft onder meer TomTom inzage in de boeken.
PepsiCo presenteert dinsdag de resultaten over het derde kwartaal. In het tweede kwartaal kon de frisdrank- en snackproducent achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli met prijsverhogingen een omzetdaling voorkomen. De omzet was echter beneden de verwachtingen. Het aantal verkochte dranken en snacks daalde in het tweede kwartaal, PepsiCo heeft al tijden last van de hoge inflatie en consumenten die sneller voor goedkopere huismerken kiezen.
De Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo openen vrijdag de boeken. Banken in het land profiteerden eerder van het oplopen van de rente, maar de Federal Reserve is recent begonnen met het verlagen van de rente. Luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines komt donderdag met resultaten.
Resultaten
Op het Damrak worden vrijdag de resultaten verwacht van TomTom. De Nederlandse navigatiedienstverlener temperde in juli de omzetverwachtingen voor de rest van dit jaar. Het bedrijf maakte toen ook bekend in het tweede kwartaal minder omzet en een nettoverlies te hebben geboekt. De consumententak van TomTom krimpt al jaren omdat veel mensen geen los navigatieapparaat meer gebruiken. Apothekersbedrijf Fagron opent donderdag de boeken.
Verder presenteert Tesla zijn nieuwe zogeheten robotaxi. De elektrische-automaker onthult het zelfrijdende voertuig donderdag tijdens een groots opgezet evenement in Californië. Naar verwachting laat Tesla dan ook recente technologische ontwikkelingen bij het bedrijf zien.
Inflatiecijfers
Op macro-economisch gebied komen deze week onder meer inflatiecijfers uit de Verenigde Staten over de maand september. In augustus was de inflatie in de grootste economie van de wereld gedaald tot het laagste niveau sinds februari 2021. Verder publiceert de Fed notulen over de afgelopen beleidsvergadering. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank daarin hint op meer renteverlagingen dit jaar.
De AEX-index sloot vrijdag op 911,81 punten, lager dan de vrijdag daarvoor. De wereldwijde olieprijzen zijn donderdag stevig opgelopen omdat de financiële markten zich hebben voorbereid op een mogelijke aanval van Israël op de Iraanse olie-industrie. Beleggers leken daarbij vooral geschrokken te zijn van opmerkingen hierover van de Amerikaanse president Joe Biden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
8 uur geleden