Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers kijken in nieuwe beursweek uit naar rentebesluit Fed

Beleggers kijken in nieuwe beursweek uit naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe beursweek staat vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag wordt duidelijk of de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank het rentetarief in de Verenigde Staten verder omlaag brengen. Kenners verwachten dat de inflatie daarvoor laag genoeg is.

ING-econoom James Knightley rekent bijvoorbeeld op een nieuwe renteverlaging met een kwartprocentpunt. Maar hij voorziet in de toelichting van woensdag wel een voorzichtig verhaal van de Fed als het gaat om volgend jaar. "Met de hardnekkige inflatie en president-elect Trump die de Amerikaanse economische groei wil versterken, zal de Fed waarschijnlijk een voorzichtiger profiel voor renteverlagingen in 2025 aangeven."

Het belangrijkste rentetarief in de eurolanden werd donderdag al met een kwart procentpunt verlaagd. Met de lagere rente wil de Europese Centrale Bank (ECB) de kwakkelende economie ondersteunen. De centrale bank verlaagde donderdag tevens de groeiverwachtingen voor de eurozone voor dit jaar en komende jaren, mede door de zwakte in de Europese industrie.

Politieke ontwikkelingen

In deze laatste volledige beursweek voor kerst staan ook nog kwartaalresultaten op de planning van grote bedrijven als koeriersconcern FedEx en sportartikelenfabrikant Nike. Daarnaast komen er onder meer cijfers naar buiten over het ondernemersvertrouwen in de omvangrijke Duitse economie.

Verder houden beleggers grote politieke ontwikkelingen in de gaten. Het parlement van Zuid-Korea schorste zaterdag president Yoon Suk-yeol, omdat hij anderhalve week geleden de militaire noodtoestand uitriep. De centrale bank van Zuid-Korea heeft beloofd alles te doen wat binnen zijn macht ligt om de rust te bewaren op de financiële markten in het Aziatische land.

Dit weekend werd kredietbeoordelaar Moody's daarnaast negatiever over de staatsfinanciën van Frankrijk. Het ratingbureau verlaagde het rapportcijfer voor de Franse financiële gezondheid om de politieke crisis in het land. Die zit maatregelen dwars die de overheidsbegroting op orde moeten brengen, stelde Moody's. Eerder deze maand stapte de Franse premier Michel Barnier op na een motie van wantrouwen in het parlement. Experts van Moody's denken dat zijn opvolger, de door president Emmanuel Macron benoemde François Bayrou, met noodgrepen nog wel een regering kan vormen in 2025.

Meer uit Financieel

Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

51 minuten geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

1 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

1 uur geleden
TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

2 uur geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

3 uur geleden
Vliegveld Berlijn nog steeds dicht door ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.

4 uur geleden
Duitsland handelt meer met Nederland, veel minder met VS

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.

4 uur geleden