Beleggers kijken in nieuwe beursweek uit naar rentebesluit Fed
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe beursweek staat vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag wordt duidelijk of de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank het rentetarief in de Verenigde Staten verder omlaag brengen. Kenners verwachten dat de inflatie daarvoor laag genoeg is.
ING-econoom James Knightley rekent bijvoorbeeld op een nieuwe renteverlaging met een kwartprocentpunt. Maar hij voorziet in de toelichting van woensdag wel een voorzichtig verhaal van de Fed als het gaat om volgend jaar. "Met de hardnekkige inflatie en president-elect Trump die de Amerikaanse economische groei wil versterken, zal de Fed waarschijnlijk een voorzichtiger profiel voor renteverlagingen in 2025 aangeven."
Het belangrijkste rentetarief in de eurolanden werd donderdag al met een kwart procentpunt verlaagd. Met de lagere rente wil de Europese Centrale Bank (ECB) de kwakkelende economie ondersteunen. De centrale bank verlaagde donderdag tevens de groeiverwachtingen voor de eurozone voor dit jaar en komende jaren, mede door de zwakte in de Europese industrie.
Politieke ontwikkelingen
In deze laatste volledige beursweek voor kerst staan ook nog kwartaalresultaten op de planning van grote bedrijven als koeriersconcern FedEx en sportartikelenfabrikant Nike. Daarnaast komen er onder meer cijfers naar buiten over het ondernemersvertrouwen in de omvangrijke Duitse economie.
Verder houden beleggers grote politieke ontwikkelingen in de gaten. Het parlement van Zuid-Korea schorste zaterdag president Yoon Suk-yeol, omdat hij anderhalve week geleden de militaire noodtoestand uitriep. De centrale bank van Zuid-Korea heeft beloofd alles te doen wat binnen zijn macht ligt om de rust te bewaren op de financiële markten in het Aziatische land.
Dit weekend werd kredietbeoordelaar Moody's daarnaast negatiever over de staatsfinanciën van Frankrijk. Het ratingbureau verlaagde het rapportcijfer voor de Franse financiële gezondheid om de politieke crisis in het land. Die zit maatregelen dwars die de overheidsbegroting op orde moeten brengen, stelde Moody's. Eerder deze maand stapte de Franse premier Michel Barnier op na een motie van wantrouwen in het parlement. Experts van Moody's denken dat zijn opvolger, de door president Emmanuel Macron benoemde François Bayrou, met noodgrepen nog wel een regering kan vormen in 2025.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 7 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier. De Belgische bank KBC verhoogde het advies voor Aalberts naar kopen.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.
3 uur geleden