Beleggers kijken in nieuwe beursweek uit naar rentebesluit Fed
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe beursweek staat vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. Woensdag wordt duidelijk of de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank het rentetarief in de Verenigde Staten verder omlaag brengen. Kenners verwachten dat de inflatie daarvoor laag genoeg is.
ING-econoom James Knightley rekent bijvoorbeeld op een nieuwe renteverlaging met een kwartprocentpunt. Maar hij voorziet in de toelichting van woensdag wel een voorzichtig verhaal van de Fed als het gaat om volgend jaar. "Met de hardnekkige inflatie en president-elect Trump die de Amerikaanse economische groei wil versterken, zal de Fed waarschijnlijk een voorzichtiger profiel voor renteverlagingen in 2025 aangeven."
Het belangrijkste rentetarief in de eurolanden werd donderdag al met een kwart procentpunt verlaagd. Met de lagere rente wil de Europese Centrale Bank (ECB) de kwakkelende economie ondersteunen. De centrale bank verlaagde donderdag tevens de groeiverwachtingen voor de eurozone voor dit jaar en komende jaren, mede door de zwakte in de Europese industrie.
Politieke ontwikkelingen
In deze laatste volledige beursweek voor kerst staan ook nog kwartaalresultaten op de planning van grote bedrijven als koeriersconcern FedEx en sportartikelenfabrikant Nike. Daarnaast komen er onder meer cijfers naar buiten over het ondernemersvertrouwen in de omvangrijke Duitse economie.
Verder houden beleggers grote politieke ontwikkelingen in de gaten. Het parlement van Zuid-Korea schorste zaterdag president Yoon Suk-yeol, omdat hij anderhalve week geleden de militaire noodtoestand uitriep. De centrale bank van Zuid-Korea heeft beloofd alles te doen wat binnen zijn macht ligt om de rust te bewaren op de financiële markten in het Aziatische land.
Dit weekend werd kredietbeoordelaar Moody's daarnaast negatiever over de staatsfinanciën van Frankrijk. Het ratingbureau verlaagde het rapportcijfer voor de Franse financiële gezondheid om de politieke crisis in het land. Die zit maatregelen dwars die de overheidsbegroting op orde moeten brengen, stelde Moody's. Eerder deze maand stapte de Franse premier Michel Barnier op na een motie van wantrouwen in het parlement. Experts van Moody's denken dat zijn opvolger, de door president Emmanuel Macron benoemde François Bayrou, met noodgrepen nog wel een regering kan vormen in 2025.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt. Het aandeel werd 6,9 procent hoger gezet.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.
1 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.
3 uur geleden