Beleggers in Hongkong hopen op opleving Chinese economie
TOKIO (ANP) - De aandelenmarkten in China en Hongkong hebben woensdag opnieuw fors terrein gewonnen. Beleggers hebben meer vertrouwen gekregen in een opleving van de Chinese economie nu de regering van het land het strenge coronabeleid heeft laten varen.
De Hang Seng-index in Hongkong koerste 1,5 procent hoger. Webwinkelconcern Alibaba won 4,2 procent, mogelijk ook geholpen door een nieuwe samenwerkingsovereenkomst met de stad Hangzhou, waar ook het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Vastgoedbedrijf Country Garden Services steeg bijna 5 procent na het nieuws dat Chinese banken weer meer leningen verstrekken. De vastgoedsector van China kampt met hoge schulden. De beurs in Shanghai won 0,3 procent.
Op de andere aandelenmarkten in Azië trokken leveranciers van Apple de aandacht nadat persbureau Bloomberg berichtte dat de iPhone-maker zelf schermpjes gaat produceren. LG Display verloor 2,2 procent op de beurs in Seoul. Het Chinese BOE Technology won juist 0,5 procent na een Reuters-bericht dat de Apple-toeleverancier investeert in nieuwe fabrieken in Vietnam.
De Nikkei in Tokio eindigde 1 procent hoger. De Kospi in Seoul steeg tussentijds 0,6 procent en de All Ordinaries in Australië won 0,9 procent. Beleggers verwerkten een zwakker banenrapport uit Zuid-Korea, dat er mogelijk op wijst dat renteverhogingen drukken op de economische groei. Ze kijken ook vooruit naar de inflatiecijfers over december uit de Verenigde Staten die deze week naar buiten komen. Die kunnen van grote invloed zijn op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
Meer uit Financieel
JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.
19 minuten geledenALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
17 uur geleden