Beleggers in Hongkong hopen op opleving Chinese economie
TOKIO (ANP) - De aandelenmarkten in China en Hongkong hebben woensdag opnieuw fors terrein gewonnen. Beleggers hebben meer vertrouwen gekregen in een opleving van de Chinese economie nu de regering van het land het strenge coronabeleid heeft laten varen.
De Hang Seng-index in Hongkong koerste 1,5 procent hoger. Webwinkelconcern Alibaba won 4,2 procent, mogelijk ook geholpen door een nieuwe samenwerkingsovereenkomst met de stad Hangzhou, waar ook het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Vastgoedbedrijf Country Garden Services steeg bijna 5 procent na het nieuws dat Chinese banken weer meer leningen verstrekken. De vastgoedsector van China kampt met hoge schulden. De beurs in Shanghai won 0,3 procent.
Op de andere aandelenmarkten in Azië trokken leveranciers van Apple de aandacht nadat persbureau Bloomberg berichtte dat de iPhone-maker zelf schermpjes gaat produceren. LG Display verloor 2,2 procent op de beurs in Seoul. Het Chinese BOE Technology won juist 0,5 procent na een Reuters-bericht dat de Apple-toeleverancier investeert in nieuwe fabrieken in Vietnam.
De Nikkei in Tokio eindigde 1 procent hoger. De Kospi in Seoul steeg tussentijds 0,6 procent en de All Ordinaries in Australië won 0,9 procent. Beleggers verwerkten een zwakker banenrapport uit Zuid-Korea, dat er mogelijk op wijst dat renteverhogingen drukken op de economische groei. Ze kijken ook vooruit naar de inflatiecijfers over december uit de Verenigde Staten die deze week naar buiten komen. Die kunnen van grote invloed zijn op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
18 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
19 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
21 uur geleden