Beleggers in Hongkong hopen op opleving Chinese economie
TOKIO (ANP) - De aandelenmarkten in China en Hongkong hebben woensdag opnieuw fors terrein gewonnen. Beleggers hebben meer vertrouwen gekregen in een opleving van de Chinese economie nu de regering van het land het strenge coronabeleid heeft laten varen.
De Hang Seng-index in Hongkong koerste 1,5 procent hoger. Webwinkelconcern Alibaba won 4,2 procent, mogelijk ook geholpen door een nieuwe samenwerkingsovereenkomst met de stad Hangzhou, waar ook het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Vastgoedbedrijf Country Garden Services steeg bijna 5 procent na het nieuws dat Chinese banken weer meer leningen verstrekken. De vastgoedsector van China kampt met hoge schulden. De beurs in Shanghai won 0,3 procent.
Op de andere aandelenmarkten in Aziƫ trokken leveranciers van Apple de aandacht nadat persbureau Bloomberg berichtte dat de iPhone-maker zelf schermpjes gaat produceren. LG Display verloor 2,2 procent op de beurs in Seoul. Het Chinese BOE Technology won juist 0,5 procent na een Reuters-bericht dat de Apple-toeleverancier investeert in nieuwe fabrieken in Vietnam.
De Nikkei in Tokio eindigde 1 procent hoger. De Kospi in Seoul steeg tussentijds 0,6 procent en de All Ordinaries in Australiƫ won 0,9 procent. Beleggers verwerkten een zwakker banenrapport uit Zuid-Korea, dat er mogelijk op wijst dat renteverhogingen drukken op de economische groei. Ze kijken ook vooruit naar de inflatiecijfers over december uit de Verenigde Staten die deze week naar buiten komen. Die kunnen van grote invloed zijn op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
4 uur geleden