Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers in Azië reageren enthousiast op renteverlagingen China

Beleggers in Azië reageren enthousiast op renteverlagingen China

TOKIO (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in Azië zijn vrijdag over een breed front omhoog gegaan. Beleggers reageerden enthousiast op een reeks renteverlagingen door Chinese banken. Met die stap, die werd gecommuniceerd door de Chinese centrale bank, willen ze de vraag naar hypotheken en andere leningen stimuleren nu China het economisch moeilijk heeft door de aanhoudende coronalockdowns.

De belangrijkste beursgraadmeter in Hongkong steeg tussentijds meer dan 2 procent. Ook in Shanghai, Shenzhen en Seoul waren met plussen tot 1,9 procent stevige koerswinsten te zien. De toonaangevende Nikkei-index in Tokio werd door beleggers 1,3 procent hoger gezet en eindigde op 26.739,03 punten. Daar reageerde de markt ook op het bericht dat de Japanse inflatie flink is toegenomen.

Eerder deze week bleek nog uit cijfers dat de Chinese economie flink te lijden heeft onder de lockdowns om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Zo geven consumenten duidelijk minder uit, zakt de industriële productie in en nam de werkloosheid toe. Daarbij neemt de vrees toe dat de op een na grootste economie van de wereld in het tweede kwartaal van dit jaar zou kunnen krimpen.

Een in Azië gespecialiseerde econoom van de firma Union Bancaire Privée wijst erop dat de Chinese renteverlagingen zeker niet voldoende zullen zijn om alle economische tegenwind voor het tweede kwartaal weg te nemen. Maar het is volgens hem wel "een stap in de goede richting", zeker omdat het in de verwachting ligt dat er binnen niet al te lange tijd ook versoepelingen van het coronabeleid aangekondigd zullen worden.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

5 minuten geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

1 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

3 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

4 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

4 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

5 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

5 uur geleden